Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By Daniel69 -  08 gru 2016, 22:13
 lubelskie
#244005
Nie jestem pewien w 100% ale ok 2 lata temu byłem oglądać podobne auto w Łodzi (maska carbon, skóra, navi i mody K04 i dolot w kolorze białym) tu się wszystko zgadza, rzekomo miało być bezwypadkowe i w stanie idealnym od fana. Ale jak wyszło na miejscu to szpachla była nawet na dachu :wall: Pozdrawiam
By Sossar -  13 sty 2017, 16:23
 spoza Polski
#245914
Z racji tego że sam korzystałem z tego forum przy poszukiwaniach samochodu, czuję się w obowiązku do zrecenzowania jednej z ofert :)

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... yH1hh.html

Jako jeden z byłych właścicieli chciałbym w pewnym sensie przestrzec przed zakupem. Może to nie do końca czarny PR, ale obecny sprzedawca jest średnio uczciwy i parę informacji o samochodzie i jego pochodzeniu jest jego wybujałą fantazją :threaten:
Z tego co wiem samochód mechanicznie jest jak najbardziej sprawny, większe zastrzeżenia co do powłoki lakierniczej.
Wcześniej były to tylko niektóre elementy, aktualnie na aucie nie ma z tego co mi wiadomo elementu, który nie był powtórnie lakierowany. Mechanicznie auto godne uwagi. Sprawne, trzyma moc, skrzynia bez zastrzeżeń.
Pan twierdzi że mierzył miernikiem nawet zderzaki i wychodziło mu 80 mikrometrów ;) To tylko świadczy o poziomie świadomości lub też sprytnej próbie zrobienia z siebie laika.

Podsumowując - poza sprawami lakierniczymi oraz nieuczciwością co do historii pojazdu samochód jest do polecenia. Chociaż znając podejście obecnego właściciela, drugi raz bym tego samego auta już nie odkupił.

Gdyby ktoś miał jakieś pytania, w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
By PanSonic -  11 lut 2017, 22:28
 małopolskie
#247513
Witam

Panowie planuje zakupić GTI z okolic małopolski, z głównych cech wyposażenia to potrzebuje 5d oraz xenonów.

W Krakowie znalazłem taki egzemplarz czy możecie się coś o nim wypowiedzieć?
Jestem na etapie wchłaniania wiedzy o golfie jak i o samej wersji GTI dlatego liczę na pomoc specjalistów.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... yL44p.html

Golfik jest sprowadzony z Włoch, podobno są na niego full papiero ASO.
Z wizualnych rzeczy odpadające zaślepki spryskiwaczy xenonów, podrapane felgi oraz podczas ruszania kierownicą na postoju czuć takie "bicie"
Czujnik zmierzchu/deszczu chyba uszkodzony bo wygląda na odklejony ( jasny, suchy).
Podczas odpalania czerwony komunikat zakończony słowem oil ( nie pamiętam dokładnie).
Silniczek tylnej wycieraczki prawdopodobnie uszkodzony ( dziwne położenie pióra wycieraczki w stanie spoczynku).

Pozdrawiam
By Rost -  12 lut 2017, 1:15
 małopolskie
#247519
PanSonic pisze:Witam

Panowie planuje zakupić GTI z okolic małopolski, z głównych cech wyposażenia to potrzebuje 5d oraz xenonów.

W Krakowie znalazłem taki egzemplarz czy możecie się coś o nim wypowiedzieć?
Jestem na etapie wchłaniania wiedzy o golfie jak i o samej wersji GTI dlatego liczę na pomoc specjalistów.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... yL44p.html

Golfik jest sprowadzony z Włoch, podobno są na niego full papiero ASO.
Z wizualnych rzeczy odpadające zaślepki spryskiwaczy xenonów, podrapane felgi oraz podczas ruszania kierownicą na postoju czuć takie "bicie"
Czujnik zmierzchu/deszczu chyba uszkodzony bo wygląda na odklejony ( jasny, suchy).
Podczas odpalania czerwony komunikat zakończony słowem oil ( nie pamiętam dokładnie).
Silniczek tylnej wycieraczki prawdopodobnie uszkodzony ( dziwne położenie pióra wycieraczki w stanie spoczynku).

Pozdrawiam
Rozumiem że już jechałeś i widziałeś to auto?
Ładne gti w ładnych kolorze bardzo fajnie prezentuje sie na zdjęciach, środek niezniszczonych w fajnym stanie..
Ale, na jednym ze zdjęć widać ,że jest ściągniety boczek drzwi kierowcy nie wiem w jakim celu ale zwykle takie cos oznacza jakąś usterke. Co do samego komisu ja osobiście gdzieś widziałem opinie w necie i nie były zbyt pochlebne, kontrolka Oil zapewne coś jest nie tak 2.0 Tfsi tak czasami ma.. Auta z Włoch tak jak i z Francji, Belgi tzn. samochody podwyższonego ryzyka.
Awatar użytkownika
By PanSonic -  12 lut 2017, 8:13
 małopolskie
#247521
Dzięki za odpowiedź,

tak autko już oglądałem, przyjechałem dosyć wcześnie po nocnych mrozach ( -10) i można powiedzieć, że byłem pozytywnie zaskoczony jak łatwo odpalił biorąc pod uwagę, że auta w komisach stoją i rzadko im się ładuje akumulatory lub przepala.

Silnik chodził równo cicho, właściciel mówi ze sam jest w szoku, auto z Włoch a bez wgniotek i porysowań.
Podobno był z nim w Krakowskim ASO, które potwierdziło bezwypadkowość i oryginalność przebiegu.
Patrząc po allegro to jednak jest w tej niższej grupie cenowej i się zastanawiam co się za tym kryje bo wydaje mi się ze spokojnie można by go wystawić za 30k.
Problemem jest, że nie mam żadnego GTI w okolicy do, którego mógłbym go porównać. Samochód jest tak upchnięty w samym środku komisu, że nawet nie ma mowy o jakimś większym ruszaniu niż 10 cm do przodu lub tyłu, a gdyby się zdecydować na jazdę próbną to by musieli z 7 samochodów przeparkować, a nie chce gitary zawracać jeśli nie będę w 100% pewien, że jest to warte swoich pieniędzy GTI.

Opinie co do komisu różne, podobno sprzedawali sporo terenówek i na forach 4x4 mówili, że całkiem spoko i uczciwie.

Wrzucam kilka zdjęć z oględzin może one jeszcze coś pomogą zauważyć:
https://goo.gl/photos/dzFR8T36oykbWqpFA

Pozdrawiam
By michael -  12 lut 2017, 8:29
 mazowieckie
#247522
Jeżeli cena jest za niska to zapłać mu 30k :)

Kupili taniej, doliczyli marzę i taka im wyszła nie ma co szukać dziury w całym.

Może ew. żłopać olej, ale tego to nie sprawdzisz komis też raczej nie (trzeba by zrobić z 1000km).
By Rost -  13 lut 2017, 1:11
 małopolskie
#247548
PanSonic nie ma co jedź i sprawdź to auto w ASO bo to co mówi handlarz to jedno, a to co odbiega od stanu faktycznego to drugie. Ja uważam że ten egzemplarz mimo wszystko jest wart zainteresowania. Zobacz też opony widzę że Nokian więc dobre, ale czasami handlarze wrzucają jakieś stare żeby tylko sprzedać szybciej, także zobacz z którego roku są. Jak będziesz sprawdzał auto raczej nie jedź do Bełtowskiego, tylko do Autospecial. I dopytaj dlaczego ten boczek drzwi zdjął, jestem ciekaw co powie.
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 87