Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By qbq903 -  31 gru 2015, 16:16
 dolnośląskie
#207684
kasander pisze:sprawdzałem co pisze w książce serwisowej, i jaki przebieg był na ostatnim przeglądzie w ASO nie bo kiedy
Trochę słabe to sprawdzenie, lepiej szybko do ASO jechać z VIN'em :blush:
kasander pisze:od prywatnej osoby
Prywatna osoba wyrejestrowała auto, bo chciała sprzedać? Nie wiedząc kiedy sprzeda?
Dziwne trochę, chyba, że to jakiś dobry znajomy, wyrejestrował dla świętego spokoju a auto trzymał dla Ciebie w szopie ;-)
Kto Ci auto ściągał lawetą - oglądał je dokładnie? Są wszystkie papiery?

Dodano po 7 minutach 58 sekundach:
Re: BEZWYPADKOWY ?
wojniz pisze:Koledzy, zamiast pisać, to mógłby się ktoś pofatygować i zrobić zdjęcia do porównania...

U mnie jest tak (sory za jakość, ale miałem tylko żelazko):
Co dokładnie chciałeś zobaczyć na tych zdjęciach? Przeglądałem temat z ciekawości i tak mnie zastanowił Twój post :)
#207738
Koledzy mam jeszcze inne auta w moim Garzau ,chciałem sie dowiedzieć jak wytrzymała jest ta skrzynia DSG i co ile wymienia sie olej,przejechałem tym autem 1km ,kopa ma niesamowitego, przód jest zrobiony na GTI, nie wiem zostawić to tak ,czy zmienić na oryginał GT .Auto kupiłem ja,Niemiec wyrejestrował bo miał drugie ,nie chciałem jeździć bez tablic, zrobiłem tylko 500m tam i z powrotem dlatego napisałem ze nie jeździłem bo co to za jazda,handluje autami mój Syn robi prawo jazdy,pomyślałem sobie ,że to będzie dobre auto dla Syna na początek, ja też kiedyś miałem golfa 1,2,3, GTI
Mam jakieś zdjęcia z telefonu.
Obrazek Uploaded with fotem.pl,Obrazek Uploaded with fotem.pl,Obrazek Uploaded with fotem.pl.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  01 sty 2016, 11:51
 dolnośląskie
#207755
Bez urazy syf, syf i jeszcze raz syf. Nie wiem jak można być takim syfiarzem aby auto tak wyglądało w środku.

Dodano po 5 minutach 33 sekundach:
Fotel kierowcy poprzecierany bynajmniej tak to wygląda. Przebieg tak na oko sądząc po fotelu to pewnie kolo 300 tys. Podłokietnik też nie wygląda najlepiej...
obudowa aku w srodku wraz z wypelnieniem piankowym blotnika wiec cos przy nim bylo grzebane pod wzgledem blacharskim
#207763
to jest auto nie posprzątane ,sprowadzone na lawecie, nie umyte które stało 2 lata w garażu wiadomo ze syf ,ale zobaczymy jak będzie zrobione wypolerowane i wyprane, chyba nie będzie tak złe ,dalem Vin znajomemu który pracuje w ASO w Niemczech,przebieg 132456km pasek wymieniany przy 117345km ,na razie wygląda jak wygląda ,auto stoi u mechanika zmienia przód na oryginalny GT i oryginalne xenony .Jak będzie gotowe i na nowych felgach to dodam zdjęcia
Awatar użytkownika
By qbq903 -  01 sty 2016, 13:21
 dolnośląskie
#207765
Czyli były jakieś interwencje skoro przód musi wymieniać na oryginalny.
Auto mokre, więc oczywiście ocena blacharki (jakakolwiek by ona nie była na podstawie zdjęć) odpada :p
Te elementy pod nogami trochę martwią - obudowa aku jeszcze ujdzie, jak auto stało, mógł paść ktoś wyjął do ładowania i zostawił obudowę w aucie. Ale pianka (wypełnienie) to już trochę inna sprawa.
Oglądałem kiedyś golfa którym miał cały tył brudny (w ciągłym użyciu był), były tam dwa foteliki (siedzenia pokopane, piasek na ziemi, gdzieś jakaś chusteczka wciśnięta itd.) ale po wysprzątaniu wszystko było całe.
Przód był nieco czystszy ale nie miał w ogóle oznak zużycia - żadna tapicerka nie przetarta, kierownica i gałka łącznie z mieszkiem ok, podłokietnik cały, plastiki całe i nawet nie widać, że palcem tknięte - miał przebieg 140tys. km.
Można by się pokusić o podejrzenie, że ktoś zadał sobie trud i wymienił włącznik świateł, szyb, ramkę radia, skórę i gałkę, ramkę od klimy itd. ale to mało możliwe w aucie za taką kasę (w aucie za 50tys. zł, już bardziej warto), tym bardziej, że cena była odpowiednio większa i papiery ok.

Nie wiadomo co kupiłeś, jak już ogarniesz to załóż kartotekę na forum, będzie widać co tam dokładnie masz :)
Awatar użytkownika
By qbq903 -  01 sty 2016, 14:50
 dolnośląskie
#207784
kasander pisze:tak jak wcześniej pisałem ostatni właściciel zrobił sobie przód na GTI ,a mechanik zmienia na GT i dlatego ta pianka w środku auta
Aha, to już trochę tłumaczy, nie doczytałem.
Tak czy siak - auto do dokładnego rentgena :)
Jeżeli wszystko będzie ok to gratuluję zakupu.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  01 sty 2016, 17:27
 dolnośląskie
#207816
kasander pisze:tak jak wcześniej pisałem ostatni właściciel zrobił sobie przód na GTI ,a mechanik zmienia na GT i dlatego ta pianka w środku auta
Cos kolego cudujesz lub Twoj mechanik to czyni ...
przod GT od GTI rozni sie tylko atrapa chlodnicy, kratka dolna oraz kratkami halogenow. Wiec co pianka blotnika ma do wymiany kilku plastikow w zderzaku :hmmm:

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
kasander pisze:auto będzie w 100% sprawdzone wymienię wszystkie oleje i płyny,dodam Nawigacje RNS 510.Do auta dostałem takie felgi ,jak by je na czarno polakierować to chyba by podeszły, co wy na to ?

Obrazek Uploaded with fotem.pl.
Poza tym felgi bardzo ladne. Ja bym zostawil je w takim kolorze jak sa...
widze ze SYN bedzie mial fajna zabawke skoro tak ze tak powiem chcesz go "bogato" wyposazyc...
szczerze powiem ze ja bym na poczatek zainwestowal w dodatkowe kursy nauki jazdy aby swiezo upieczony kierowca nikomu krzywdy nie zrobil na drodze :oczko:
#207818
w pakiecie z prawo jazdami ma wykupione dodatkowe kursy w AD/AC,wpadanie w poślizg ,nagle omijanie przeszkód ,hamowanie iii.Z autem nic nie kombinuje mam super dostęp do części wiec załatwiłem kompletny zderzak do GT i Xenony, a mechanik to tylko zmienia.Ciesze się że felgi się podobają i dziękuje za pomoc .Nie wiem tylko czy Syn da sie przekonać do tej DSG.
Awatar użytkownika
By jihaad -  01 sty 2016, 18:45
 dolnośląskie
#207821
kasander pisze:Syn robi prawo jazdy,pomyślałem sobie ,że to będzie dobre auto dla Syna na początek
Lepszy byłby GTI, oczywiście tylko na początek. :roll:
By wojniz -  01 sty 2016, 20:34
 podkarpackie
#207833
jihaad pisze:
kasander pisze:Syn robi prawo jazdy,pomyślałem sobie ,że to będzie dobre auto dla Syna na początek
Lepszy byłby GTI, oczywiście tylko na początek. :roll:

A dupa tam. Na pierwsze auto to bym coś nie zbyt mocnego kupił. Niech się pierwsze nauczy jeździć, a nie potem wokół drzew młodzi gniewni owinięci.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33