Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
#132209
lis3k pisze:mój pierwszy post na forum to się najpierw przywitam ;)

zamierzam kupić pierwsze auto - wybór padnie najprawdopodobniej na golfa v
1.9tdi, rok 2007 i w górę, hatchback, 5d, kolor grafit albo granatografit ( :D ), 2sferowy climatronic
poluje już miesiąc i ciężko coś znaleźć z przebiegiem <160k w cenie do 25tys
z 2/3 sztuki by się znalazły, ale 300km w jedną strone bym miał
pytanie - czy brać pod uwagę silnik 1.9 90KM? czy skupić się na szukaniu 105?
czy jest w ogole możliwe znalezienie takiego auta w takiej cenie z takim przebiegiem i wyposazeniem?
http://allegro.pl/vw-golfv-1-9tdi-105km ... 33412.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ten egzemplarz jest genialny, ale cena juz nie
biore tez pod uwage dolozenie 5tys i szukanie golfa6/astry4 (tak wiem, ze to forum golfv, ale moze ktos kto sie zna lepiej na autach moglby doradzic)

z góry dzięki za pomoc
jak coś jest dobre to musi kosztować dopóki się tego nie nauczysz to czeka Cie mocne zacieśnienie więzi z mechanikiem, no ale wiesz, może tak się zaprzyjaźnicie że potem na ryby będziecie razem jeździć ? kto wie ? może warto :)
biore tez pod uwage dolozenie 5tys i szukanie golfa6
:laugh:
#132232
cyprianmeister pisze: jak coś jest dobre to musi kosztować dopóki się tego nie nauczysz to czeka Cie mocne zacieśnienie więzi z mechanikiem, no ale wiesz, może tak się zaprzyjaźnicie że potem na ryby będziecie razem jeździć ? kto wie ? może warto :)
ustaliłem sobie jako górną granicę 25k i staram się szukać w tym przedziale
i tak zacieśnienie więzi mnie czeka, bo od lipca w rodzinie będzie :D jednak warsztat wolałbym odwiedzać jak najrzadziej
#135563
Cześć, choć nowy, to nie będę zanudzał przydługimi powitaniami.

Konkretnie:
* szukam samochodu i po dzisiejszej przejażdżce mk5 gti jestem totalnie "kupiony". Tylko to auto i żadne inne. Co prawda trafiłem na marny egzemplarz, ale cierpliwie poszukam. Trudno nawet opisać różnicę po przesiadce z francuza, którym jeżdżę...
* czy do 40k jestem w stanie chwycić zdrowy i uczciwy egzemplarz z dsg?
* czy na forum jest ktoś z Warszawy, kto ma kompetencje do rzetelnej oceny przed zakupem? osoba prywatna, warsztat?

Pozdrawiam i, cholera, nie mogę się doczekać przesiadki!
By W1lQ -  12 sie 2014, 20:22
 małopolskie
#139840
papuas pisze: * czy do 40k jestem w stanie chwycić zdrowy i uczciwy egzemplarz z dsg?
Do tych widelek spokojnie znajdziesz GTI ;-). Z moich doswiadczen z poszukiwan, wiekszosc tanszych GTI na roznych portalach to modele z DSG - ale glownie dlatego, ze jak DSG zacznie sie sypac to mozna sie kosztami zalamac, wiec można spekulować, że przy przebiegach powyzej 100k kupno auta z DSG to hazard ;-)

Osobiscie polecam manuala. DSG jest bardzo fajne, ale jak kupujesz nowe auto na gwarancji ;-)
#139841
W1lQ pisze:
papuas pisze: * czy do 40k jestem w stanie chwycić zdrowy i uczciwy egzemplarz z dsg?
Do tych widelek spokojnie znajdziesz GTI ;-). Z moich doswiadczen z poszukiwan, wiekszosc tanszych GTI na roznych portalach to modele z DSG - ale glownie dlatego, ze jak DSG zacznie sie sypac to mozna sie kosztami zalamac, wiec można spekulować, że przy przebiegach powyzej 100k kupno auta z DSG to hazard ;-)

Osobiscie polecam manuala. DSG jest bardzo fajne, ale jak kupujesz nowe auto na gwarancji ;-)
spoko opinia o DSG :szok:
#139843
golfer_1984 pisze:
W1lQ pisze:
papuas pisze: * czy do 40k jestem w stanie chwycić zdrowy i uczciwy egzemplarz z dsg?
Do tych widelek spokojnie znajdziesz GTI ;-). Z moich doswiadczen z poszukiwan, wiekszosc tanszych GTI na roznych portalach to modele z DSG - ale glownie dlatego, ze jak DSG zacznie sie sypac to mozna sie kosztami zalamac, wiec można spekulować, że przy przebiegach powyzej 100k kupno auta z DSG to hazard ;-)

Osobiscie polecam manuala. DSG jest bardzo fajne, ale jak kupujesz nowe auto na gwarancji ;-)
spoko opinia o DSG :szok:
a jaka ma być ? "polecam Ci słowiku auto z DSG? ps:fiu fiu " buhahaha ;) edit: jesli auto sprawne z DSG kosztuje z 60 tys zla nie 40, i w czym problem.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2014, 18:59 przez fredric, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: można bez obrażania wypowiedzieć się nt dsg i problemów itp jeszcze raz i będzie ostrzeżenie
Awatar użytkownika
By v.valdes -  25 kwie 2015, 14:03
 dolnośląskie
#175461
za ok 150 do 300 zl (zalezy czy jest jakas promocja czy nie) mozna zrobic przeglad przedzakupowy w ASO Vw/audi... wtedy bys wiedzial wszystko
By rutyn -  25 kwie 2015, 14:23
 małopolskie
#175462
Ja teraz robiłem taki przegląd z kolegą w Aso w Krakowie (kupił varianta). Przegląd 1,5h i wszystko wyszło co jest do zrobienia.
By wojniz -  25 kwie 2015, 14:47
 podkarpackie
#175464
Koledzy, zamiast pisać, to mógłby się ktoś pofatygować i zrobić zdjęcia do porównania...

U mnie jest tak (sory za jakość, ale miałem tylko żelazko):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33