Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By Tyson -  07 lut 2014, 10:12
 mazowieckie
#119327
Znalazłem ogłoszenie, które bardzo mnie zainteresowało. Niestety nie było żadnego kontaktu ze sprzedającym, tylko formularz kontaktowy udostępniony przez gratka.pl. Napisałem więc wiadomość, że jestem zainteresowany samochodem. Po 2 dniach otrzymałem taką odpowiedź:

"Przede wszystkim przepraszam za tak pózna odpowiedz, ale bylem bardzo zajety praca.
Nazywam sie xxxx xxxxxx, mieszkam w Madryt, w Hiszpania.
Cena samochodu to zaledwie 18 000 PLN. Auto jest w bardzo dobrym stanie, nie ma z nim zadnych problemów natury technicznej czy mechanicznej.
W silniku nie wystepuja zadne usterki, samochód nie ma wgniecen, zadrapan, ani zadnych ukrytych wad.
Auto zarejestrowane zostalo w Polsce, ma polskie tablice rejestracyjne. Pracuje dla xxx w Hiszpania. Na rok zostalem wyslany przez firme do Polski, aby zrealizowac projekt dla xxx Polska, a teraz wrócilem do domu, wiec jestem zmuszony do sprzedazy samochodu. W zwiazku z brakiem czasu i moja praca, musze sprzedac auto za posrednictwem eBay. Wynika to z faktu, ze proponuja oni Ochrone Kupujacych. Jesli jest Pan zainteresowana zakupem, prosze dac mi znac, a wyjasnie szczególowo jakie czynnosci wykonac, aby zrealizowac transakcje. Wszystko zostanie przeprowadzone bardzo szybko i wejdzie przyjac w posiadanie auta w przeciagu 3 dni. Jednoczesnie, aby uniknac jakichkolwiek watpliwosci dotyczacych przedmiotu sprzedazy, bedzie mial do dyspozycji 48 godzin oraz limit 200 km, aby przetestowac samochód i sprawdzic dokumenty. Podczas tego okresu bedzie mozna zdecydowac, czy nabyc samochód, czy tez zrezygnowac z zakupu. Bede czekal na Pana decyzje!


informacje związane z naruszeniem ochrony danych osobowych zamieniłem na xxxx.

Miał ktoś już taki przypadek? Warto się w to pchać??
Awatar użytkownika
By leva. -  07 lut 2014, 10:31
 spoza Polski
#119330
Myślę że pachnie tu oszustwem! :no:
Nie rekomenduję trzymać kontakt z takim sprzedawcą. Kiedyś na otomoto miał podobny wypadek. Później na innych forumach wyjaśniło się że to oszustwo. Spróbuj po adres elektronowej poczty poszukać informację w google, albo przez telefon sprzedawcą, jeśli będziesz znać jego.
Awatar użytkownika
By leva. -  07 lut 2014, 10:53
 spoza Polski
#119338
U mnie był sprzedawca który żyje w Anglii, ale sam z Polski, po przyczynie roboty on nie powraca wstecz.
Samochód może przesłać. )))
Awatar użytkownika
By Tyson -  07 lut 2014, 11:14
 mazowieckie
#119339
po wpisaniu VINu na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego pokazuje, że samochód ma aktualne OC.
"zakład odpowiedzialny: SOPOCKIE TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ERGO HESTIA S.A.
adres: Hestii 1, 81-731 Sopot "

Model auta też się zgadza, nawet nr polisy jest podany.
By mich_10 -  07 lut 2014, 14:01
 mazowieckie
#119351
Stary typowy przekręt znajomego tata chciał kupić tak Golfa odradzałem mu dłuższy czas człowiek był tak nastawiony na kupno samochodu że trudno było go przekonać że to zwykły przekręt , Ludzie którzy wystawiają takie ogłoszenia są na tyle bezczelni że wysyłają ''niby'' druk z allegro że to będzie potwierdzenie zaliczki zadatku wygląda jak prawdziwy dokument z allegro , tylko oczywiście dane konta się nie zgadzają , w końcu powiedziałem osobie która chciała ten samochód kupić żeby napisał że zapłaci zaliczkę ale przez usługę serwisu PayPal.pl można zablokować pieniądze i jest to najbezpieczniejsza opcja przy zakupach na całym świecie , ogłoszenia nie było na allegro.pl czy tam otomoto.pl w przeciągu kilku godzin i odzewu oczywiście też brak , temat już dawno wałkowany , widać jeszcze ktoś się daję na to nabrać skoro dalej pojawiają się takie ogłoszenia :)
Awatar użytkownika
By leszek158 -  07 lut 2014, 17:05
 lubelskie
#119373
Faktycznie - UFG:

Warszawa 2014-02-07
Dot. zapytania nr OI/S/11/14/5309780 z dnia 2014-02-07
Zapytanie: Zapytanie o pokrycie ubezpieczenia.
Cel zapytania: Identyfikacja polisy OC w portalu publicznym.
Treść zapytania:
"Czy pojazd o numerze rejestracyjnym ZPL34681 posiadał ubezpieczenie OC w ruchu krajowym na dzień 2014-02-07?"
Treść odpowiedzi:
Pojazd o podanym numerze rejestracyjnym posiadał w podanym dniu następujące ubezpieczenie OC w ruchu krajowym:
polisa: 903006446777 dla pojazdu: MERCEDES-BENZ KLASA A [W 169] 08-12
zakład odpowiedzialny: SOPOCKIE TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ERGO HESTIA S.A.
adres: Hestii 1, 81-731 Sopot.

Jak ktoś może, niech sprawdzi właściciela w bazie CEPIK - czy dane właściciela pokryją się z tymi, które posiada Tysonq;
wygląda to na typowy przekręt.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 lut 2014, 17:25
 pomorskie
#119376
leszek158 pisze:

Jak ktoś może, niech sprawdzi właściciela w bazie CEPIK - czy dane właściciela pokryją się z tymi, które posiada Tysonq;
wygląda to na typowy przekręt.
nie namawiaj do przestępstwa :D
Awatar użytkownika
By leszek158 -  07 lut 2014, 17:28
 lubelskie
#119377
Ależ nigdy w życiu, możemy pomóc koledze, uchronić go przed przestępstwem - działanie w wyższym celu, obywatelskie. :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33