Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
By kamil90 -  21 lut 2016, 10:32
 małopolskie
#216591
A-R-T-U-R pisze:
kamil90 pisze:Hej, myślę że dobrze wybrałem temat. Chciałbym w niedługim czasie kupić nowe auto. Budżet - 17 tys na auto. Obecnie jeżdżę A3 8l 1.6 i przyznam że mocy niekiedy brakuje. Szukam Diesla gdyż chodzę jeszcze do szkoły i dziennie robię 60km - 85% trasa - 15% miasto. Wybór nadwozia obojętne, byle nie Golf Variant :D . Moje typy do tej pory: Golf V 1.9TDi BKC (kolega ma i poleca), A3 8P również 1.9TDi oraz E46 320D już po lifcie. Proszę o porady :)
czemu rozsiewasz swoj post w kilku różnych tematach?
Zacznijmy od tego że nie w kilku ...
Po drugie umieściłem tu ale po tygodniu nikt nawet nie spojrzał to umieściłem w 2 który wydawał mi się odpowiedniejszy ...
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  21 lut 2016, 10:34
 dolnośląskie
#216594
kamil90 pisze:
A-R-T-U-R pisze:
kamil90 pisze:Hej, myślę że dobrze wybrałem temat. Chciałbym w niedługim czasie kupić nowe auto. Budżet - 17 tys na auto. Obecnie jeżdżę A3 8l 1.6 i przyznam że mocy niekiedy brakuje. Szukam Diesla gdyż chodzę jeszcze do szkoły i dziennie robię 60km - 85% trasa - 15% miasto. Wybór nadwozia obojętne, byle nie Golf Variant :D . Moje typy do tej pory: Golf V 1.9TDi BKC (kolega ma i poleca), A3 8P również 1.9TDi oraz E46 320D już po lifcie. Proszę o porady :)
czemu rozsiewasz swoj post w kilku różnych tematach?
Zacznijmy od tego że nie w kilku ...
Po drugie umieściłem tu ale po tygodniu nikt nawet nie spojrzał to umieściłem w 2 który wydawał mi się odpowiedniejszy ...
Mysle ze dalsza dyskusja mija sie z jakimkolwiek sensem bo widze iz gdybys znalazl jeszcze bardziej wg Ciebie odpowiednie miejsce to umiescilbys ten sam post raz jeszcze. :bad:
poza tym to nie teleturniej ze kto pierwszy ten lepszy. Chcesz naprawic auto za free to czekaj a byc moze ktorys z forumowiczow podzieli sie z Tobą swoja wiedza
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  21 lut 2016, 15:29
 lubelskie
#216702
kamil90 pisze:Dobrze podjąłem decyzje o zakupie E46 ...
Drogie utrzymanie. 2.0d ma łańcuch rozrządu od strony skrzyni. Masakra. No chyba że zarabiasz ze 4 tys. miesięcznie to kupuj. Wtedy nie popłyniesz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 lut 2016, 15:56
 pomorskie
#216708
Lukasz89 pisze:
kamil90 pisze:Dobrze podjąłem decyzje o zakupie E46 ...
Drogie utrzymanie. 2.0d ma łańcuch rozrządu od strony skrzyni. Masakra. No chyba że zarabiasz ze 4 tys. miesięcznie to kupuj. Wtedy nie popłyniesz.
Rost25 pisze:chyba gorszego motoru w e46 nie ma :hi:

nie straszcie kolegi, 2.0D z typoszeregu M47 to jeden z lepszych diesli czy to w słabszych wersjach czy w mocniejszej 163ps dopiero w 2007 w N47 143ps, 177ps i mocniejszych przeniesiono łańcuchowy napęd rozrządu na stronę skrzyni biegów, który okazuje sie dość zawodny z przyczyn na pewno wszystkim dobrze znanych - interwał long life zapewne w dużym stopni sie przyczynia do jego degradacji. Z tego co sie orientuje N47 nie był montowany w E46
By hubson77 -  22 lut 2016, 11:49
 mazowieckie
#216835
A co myślicie o Mondeo mk4 kombi 2012, 2.0 TDCI?

mieliście styczność z tym samochodem? ogólnie w necie jest bardzo chwalony zarówno przez użytkowników jak i różnego rodzaju programy.

z tego co wiem, na szczęście odeszli od silników forda, teraz montują opracowane wspólnie z grupą PSA.

osobiście jechałem takim Mundkiem raz za kierownica przez jakies 10 km i raz jako pasażer :) może ktoś z Was dłużej użytkował taki samochód?
By maverick -  22 lut 2016, 18:31
 lubelskie
#216877
$iwy pisze:Wymontuj klapki z kolektora za wczasu, ogarnij jazdę rwd i rób wirusa będzie pocisk :)
Nie jestem pewny,ale w E46 chyba jeszcze nie bylo tych "klapków".
Na poczatek,to i bez wirusa bedzie rakieta.Jeszcze jak w manualu...
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  23 lut 2016, 9:18
 zachodniopomorskie
#217021
kamil90 pisze:Tak manual. Z tego co wiem 330D 184 KM nie miała klapek, bynajmniej u mnie już ich nie ma. A co do jazdy, powiem że bajka :)
Tylko coś rozsądnego znaleźć to ciężko jak wyjściowo jako nowe auto jest drogie a z tym silnikiem przeznaczone było do jazdy w trasę a nie do sklepu i można trafić juz dwa razy korygowany licznik. Choc silnik najlepszy jaki diesla miało bmw.
By Rost -  23 lut 2016, 18:11
 małopolskie
#217068
kamil90 pisze:W sumie chyba jak każde auto :)
To które zakupiłem było pierwszym oglądanym E46 także udało się trafić fajną sztukę.
W m-paku? gratulacje dobry wybór
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 33