Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 lip 2017, 8:18
 pomorskie
#254450
A-R-T-U-R pisze:Kto bogatemu zabroni :laugh:
Lubią płacić po 5tys za wymianę rozrządu to niech płacą
Nie chodzi o to czy lubią czy nie ale chyba czasami muszą

Dodano po 6 minutach 17 sekundach:
Rost pisze:Właśnie 320 d dlatego nie rekomenduje bo jest ten nieszczęsny rozrząd od strony grodzi..
Chociaż ja jak ostatnio szukałem e87, to na forum BMW odradzili mi 118i, i 120i a polecali 118d, i 120 d, argumentując to tym że po zakupie zmienię rozrząd i mam spokój (teoretycznie) natomiast 118 i i 120i było na valvetronicu który jest dość zawodny. Ale nie wiem jak jest teraz w f30.. względem e87 minęło sporo czasu i konstrukcja silników też się zmienia.
Ja na swojego nie narzekam ale mam 115 kkm do 200kkm liczę na spokój a i tak prędzej sprzedam. Jak kupować to z niskim i potwierdzonym przebiegiem. Gdyby nie to feralne umiejscowienie rozrządu to byłby idealny diesel

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
Są ludzie co robią ponad 300 tys km bez wymiany, jak zwykle w większości wszystko się rozbija o serwis long life bo rozrzadzony olej nie trzyma napinacza olejowego
Awatar użytkownika
By Tyson -  11 lip 2017, 8:36
 mazowieckie
#254453
Dysponując kwotą 90k bralbym pod uwagę tylko i wyłącznie nowy. Dolozysz trochę i kupisz passata z niezłym wyposażeniem.
Ja jestem zwolennikiem niższej klasy, ale niech to będzie nowy. Nowe opony, aku wsio, gwarancja. Teraz vw na passata daje 4 lata. Kupując nowy powiedzmy za 110k zapłacisz mniej za ubezpieczenie niz używany wart 90k.
Nieoceniony jest komfort kupowania nowego samochodu. Nie robisz wycieczek po kraju (oszczędzasz czas i pieniądze).
Jeżeli Ci się nie spieszy, to poczekaj na wyprzedaże.
By wojtek-e30 -  11 lip 2017, 9:21
 warmińsko-mazurskie
#254457
Mettenoos ja to wszystko rozumiem ale to Ty uprościłeś podając jakby sam łańcuch kosztował takie pieniądze , a jak ktoś nie jest zorientowany to weźmie i zaraz uwierzy siejąc dalej plotki, że BMW to ma ceny jak normalnie prom kosmiczny :oczko:
Wim ile kosztuje rozrząd kompletny, wiem o problemach z N47 (trzeba było brać M47 :) ) ale nie ma co demonizować, nie samą oszczędnością człowiek żyje :naughty:
A jeszcze co do kolosalnych różnic w serwisie VW i BMW to czasami i w starym Golfie ceny są mocno wyśrubowane - w jednym z ASO (nie powiem jakim żeby nie robić reklamy ;) za wymianę rozrządu + napinacz i łańcuch od wariatora zaśpiewali mi ponad 3k a jakby jeszcze wariator doliczyć to masz ponad 5k.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 lip 2017, 10:50
 pomorskie
#254462
wojtek-e30 pisze:wiem o problemach z N47 (trzeba było brać M47 :) )

Nie no nie chciałem tak starego auta a B47 poza zasięgiem finansowym był
wojtek-e30 pisze:
ale nie ma co demonizować, nie samą oszczędnością człowiek żyje
Oooo, i to jest dobra puenta :ok: poza tym nie zawsze jest tak jak to opisują bo wówczas strach by było na rower usiąść a co dopiero do auta lecz faktem jest że w tych motorach prędzej lub później jest to nieuchronne

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
@PotaS może faktycznie rozważyć zakup nowego, 90kzł tojuż można coś kupić, na ile lat przewidujesz zakup?
Awatar użytkownika
By PotaS -  11 lip 2017, 21:10
 warmińsko-mazurskie
#254484
@Tyson
@Mettenoos

Rozważam różne opcje ;) zacytuje priva do kolegi @paku :

"Honda Civic - nowa/ roczna
Skoda Octavia - nowa/ roczna
Skoda Superb - używana (do 3 lat)
VW Jetta - nowa / roczna
VW Passat - używany (do 3 lat)
Mazda M6 - używana (do 3 lat)
Toyota Avensis - używana (do 2 lat)
Volvo S60 - używany (do 3 lat)

W zależności od wyposażenia/rocznik, różnie to się kształtuje co do mojego budżetu

Opel Insignia nawet z 2017 https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... yUAtD.html

Jednym słowem mam efekt oczopląsu "


Wszystko zależy od wyposażenie bo nie ukrywam że zależy mi na czymś więcej niż Trendline (czyli generalnie podstawie).
Budżet określony i opcji wiele i w dupe nie mogę się zdecydować :censored:

Samochód kupuje na wiele lat, nie zmieniam samochodów często.
Golfa V mam od 10 lat :box: nie chcę już zwlekać z wymianą, bo zbieram się już od ponad roku a zawsze sentyment do V-ki i wytłumaczenie "a pojeżdżę jeszcze trochę"

Kolega @Rost zaproponował fajne furki tyle, że na mojej wiosce problem byłby z serwisem.

BMW odrzucam ze względu na złe doświadczenia sprzed lat w rodzinie no i koszty serwisu..
Francuzy też odrzucam choć jak spojrzeć na nie obiektywnie, to też dużo się u nich zmieniło na "in plus".

Dziś zajechałem nawet do Fiata :laugh: żeby zobaczyć nowe Tipo. Powiem że postarali się Włosi ;) ale nie zamierzam kupić (raczej ciekawość co to jest).

Czarna "dupa" z decyzją w którą stronę pójść. Skończy się pewnie na VAG :PP
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 lip 2017, 21:12
 pomorskie
#254485
Nie kupuj Opla Insigni, ciężki, ciasny, problematyczny, oprócz dość ładnego wyglądu nic szczególnego

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Jeśli ma być bez problematyczna benzyna to celowałbym w Mazdę 3/6 2.0 skyactiv

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
Poza tym fajną opcją byłby Mondeo w wersji Titanium S a najlepeij Indyvidual, Vignale zajebista fura

S-max w Titanium S lub Indyvidual też super, możliwe że moje następne auto będzie w ten deseń https://www.otomoto.pl/oferta/ford-s-ma ... yPKQ3.html
Awatar użytkownika
By Tyson -  12 lip 2017, 8:09
 mazowieckie
#254498
Właśnie zapomniałem o mondeo! Za 90-100k możesz mieć nówkę z dobrym wyposażeniem z silnikiem 1.5 ecoboost, ktory pięknie przyjmuje program na 200 koni. Dobre opinie słyszałem o tym silniku.

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Jeżeli planujesz kupić auto na więcej lat to tylko nowy.
By Rost -  12 lip 2017, 8:28
 małopolskie
#254500
Wiem że szukasz sedana, ale może coś takiego GTI z 2013 roku salon PL:

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 1fe0cd8269

Frajda z jazdy myślę że pewna :pepsi:

Albo takie coś jeszcze mocniejszy a też salon PL:
https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon ... 2021195cab

Astra OPC salon PL:
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astr ... 4540f9f69c
Awatar użytkownika
By PotaS -  12 lip 2017, 20:21
 warmińsko-mazurskie
#254524
@Mettenoos
Nie rozważałem Forda bo odpychała mnie "atakująca" deska rozdzielcza taka przytłaczająca z Focusa, ale Mondeo jak się przyglądam to chyba OK. Musze do salonu skoczyć i popatrzeć.
Co do Mazdy to naczytałem się o korozji https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f= ... 6&start=90 i trzeba to przemyśleć lub założyć że zaraz po kupnie trzeba zrobić odpowiednie zabezpieczenia (1300 złociszy).

@Tyson
Nowy lub roczniak z komisu przy-salonowego tak chyba zrobię.

@Rost
Dzięki ale raczej sedan i raczej nie takie moce w tak małej masie ;) ja już po 40ce :D
Awatar użytkownika
By PotaS -  12 lip 2017, 21:51
 warmińsko-mazurskie
#254531
@Tyson
Wyposażenie porównując do VAG Comfortline/Highline.
Moc 140-250 KM w zależności od modelu. Tak żeby fura żwawo się zbierała i wyprzedzenie ciągnika z naczepą nie trwało 20 sekund .

Passacik fajny ;) to Audi też :D https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a3-l ... yYUcX.html :box:

Jutro będę w salonie Forda i Toyoty mam niedaleko ;) W sobotę wybieram się do Mazdy - wycieczka 100 km.
Awatar użytkownika
By PotaS -  14 lip 2017, 21:24
 warmińsko-mazurskie
#254599
Byłem w salonie Forda, Mondeo w wersji Vignale Kombi sobie stało - piękne auto, świetne wyposażenie, ekstra wykończenia - brałbym jakby cena była inna :laugh: obok stał sedan Titanium tez nieźle się prezentował. Jedno ale mam to ta deska rozdzielcza, pewnie kwestia gustu ale mnie jakoś delikatnie razi :hmmm:

W Toyocie tez byłem, Avensis to też świetne auto. Corolla w sedanie też ciekawa. Pogadałem z gościem co czekał na woje auto (serwis okresowy) Avensis 1,8 150 KM pakiet premium. Wniebowzięty ;) Zachwalał, polecał, generalnie od 1,5 roku nie ma żadnych problemów z autem. Zastanawia mnie tylko że jest taki wysyp Toyot na portalach aukcyjnych :hmmm:

Jutro wycieczka do ASO Mazdy.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 33