Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By Tyson -  25 lut 2018, 15:09
 mazowieckie
#262311
@PotaS nowe :super:
Jak jeździ ten silnik? bo koni ma sporo, ale momentu to już średnio: manual 240/automat 220. sprint do setki manual 8,6/automat 8,2 też nie jest jakimś super wynikiem przy tych koniach i w miarę lekkim aucie.
Dane z katalogu hondy.
Czekamy na fotki i wrażenia z pierwszych kilometrów :naughty:
p.s. szkoda, że nie vag :sad:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  25 lut 2018, 16:35
 pomorskie
#262316
Tyson pisze:
25 lut 2018, 15:09

p.s. szkoda, że nie vag :sad:
myślę że w kwestii silników powinni brać przykład z niektórych japońskich producentów a nie oferować takie za przeproszeniem ścierwo w co poniektórych modelach podstawowych, widać że eco-terroryści rządzą
Awatar użytkownika
By PotaS -  25 lut 2018, 19:00
 warmińsko-mazurskie
#262317
@Cimek @Tyson
heh tak wyszło.
Zdecydowałem się jednak na auto nowe. Decyzja nastąpiła jak to zwykle bywa z okazji cenowej jaka się urodziła.
Swoje zrobił tez silnik, dobre wyposażenie.
Powiem Wam, że tej cenie miałbym Passata z tym samym wyposażeniem ale 3 letniego. Szczerze to prawie kupiłem Mazde 6 (2016) ale na warsztacie (ostatni etap przed kupnem) wyszło co nieco.
Wydałem przez te pół roku ponad 3 000 na podróże i sprawdzenie w warsztatach. Dużo frustracji, dziwnych dyskusji, nerwów itp... Dużo by opowiadać. Może miałem zbyt duże wymagania co do stanu technicznego aut używanych.
Decyzja już za mną.
@Tyson jeździłem Civiciem sedanem kilka razy. Powiem tak nieźle się prowadzi, dobry promień skrętu, zbiera się przyzwoicie (turbo robi swoje). Na A1 pękło 220 km/h :cool: Momentu wbrew pozorom mu nie brakuje, wiadomo to nie diesel ale dla mnie wystarczająco.
Kolega co prawda wersja executive (trochę cięższa) zmierzył jakimś zegarem 7,6-7,8s do setki z manualna skrzynią a na hamowni wypluło 192 KM (na serii), wydaje się więc że ma ten silnik trochę giftu od Hondy. W sumie to sedan a nie hothatch ;) nie ma co oczekiwać palenia gumy i rekordów od tego ma Honda Type-R :tooth:
Awatar użytkownika
By Tyson -  25 lut 2018, 20:25
 mazowieckie
#262320
PotaS pisze:
25 lut 2018, 19:00
Powiem Wam, że tej cenie miałbym Passata z tym samym wyposażeniem ale 3 letniego.
Nie wiem ile zapłaciłeś za civica, ale trochę nie chce mi się wierzyć, że w tej cenie byłby passat 3 letni.
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... znL35.html 99 900, dla osoby prywatnej zazwyczaj jest +3k. Wyposażenie pozostawia wiele do życzenia, ale podstawa jest. za 115-120 już fajnie wyposażony, nawet highline.
PotaS pisze:
25 lut 2018, 19:00
Wydałem przez te pół roku ponad 3 000 na podróże i sprawdzenie w warsztatach. Dużo frustracji, dziwnych dyskusji, nerwów itp... Dużo by opowiadać. Może miałem zbyt duże wymagania co do stanu technicznego aut używanych.
Decyzja już za mną.
i to jest właśnie plus kupowania auta nowego. Nie tracisz cennego czasu i kasy na wycieczki, łudzenie się że może ten egzemplarz będzie dobry.
Jeżeli to nie tajemnica to jaki koszt civica i jakie wyposażenie?
By Rost -  26 lut 2018, 20:58
 małopolskie
#262350
powiem tak Passat rzeczywiście jest super.. ale to auto tak sztampowe i to zwłaszcza w swoim segmencie. Nowy Civic mi osobiście bardzo się podoba coś się w tym aucie dzieje tu załamanie tam przełamanie środek też super trzeba iść z duchem czasu.
Awatar użytkownika
By PotaS -  28 lut 2018, 18:22
 warmińsko-mazurskie
#262416
@Tyson
Jasne że nie założę ;) ale jak dawali to brałem, a co do ceny to własnie dlatego wziąłem.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  18 mar 2018, 10:15
 pomorskie
#262974
Pod maską się nie jeździ, lepiej mieć dobry silnik bez upiększeń niż goowno pięknie plasticzkami zabudowane :D

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
A-R-T-U-R pisze: Piękne auto :super:
Przód ładny, srodek może być, tył wstrętny :P to moje subiektywne zdanie :P
Awatar użytkownika
By PotaS -  18 mar 2018, 20:19
 warmińsko-mazurskie
#262987
@A-R-T-U-R
Dzięki za dobre słowo :thank_you:
Modów nie planuje w silniku. Pierwsze ruchy to przyciemnienie szyb, ceramika, lakier Panowie od 60 do 90 mikronów. Lakiery w tych czasach to masakra :threaten:

@Mettenoos
Akurat tył w sedanie nie jest tak kontrowersyjny jak w hatchback'u. Mnie się podoba :cool:
Z Civikiem tak już jest jedni kochają drudzy nienawidzą ;)
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33