Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  08 lis 2016, 18:44
 pomorskie
#242404
paku pisze:Vw Tourana brałeś pod uwagę? :)
A i owszem, odwiedziłem 2 salony VW w 3mieście, ale w żadnym z nich nie było tego modelu... Poza tym mój doradca ds. estetycznych nie jest przekonany do gabarytu.
Nie sprecyzowałem tego specjalnie, ale żeby zawęzić obszar poszukiwań, w rachubę wchodzą auta nie przekraczające wieku 3 lat, chociaż pierwsze kroki skierowaliśmy do nowych.
Mettenoos pisze:może na tym forum nie będę oryginalny :) i wyrażę swoją subiektywną ocenę - biorąc relację cena jakość to wolałbym Citroen C4 Picasso vel Peugeota 5008 od Tourana, poza tym nie wiem co Przemek ma na myśli pisząc że ma mieć silnik benzynowy ale patrząc na proste konstrukcje MPI to jednak wymienione przeze mnie mają lepsze silniki
Rozważałem te modele, ale czas nie pozwolił nam dotrzeć do owych dealerów. Jeżeli chodzi o silnik, to chciałbym uniknąć większości, jak nie wszystkich dobrodziejstw silnika wysokoprężnego w postaci zaworu EGR, pompowtryskiwaczy, sprzęgła dwumasowego, turbosprężarki, DPF i pewnie jeszcze kilku innych. Poza tym, w rachubę wchodzi dosyć częste uruchamianie i gaszenie silnika, natomiast trasy powyżej 100km - nie częściej niż raz w miesiącu.
Awatar użytkownika
By Tyson -  08 lis 2016, 22:49
 mazowieckie
#242430
Jeżeli kupisz ulepa, albo od turka, który kupił od Niemca to jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał problemy
sidewinder3 pisze: w postaci zaworu EGR, pompowtryskiwaczy, sprzęgła dwumasowego, turbosprężarki, DPF i pewnie jeszcze kilku innych.
Mam golfa od nowości, większość jazdy to miasto, tez częste gaszenie, przebieg 146tkm. Jedyne co zrobiłem to rozrząd i profilaktyczna wymiana sławnych panewek (bxe). Niedlugo bedzie dwumas, ale na litość boską raz na 8 lat można wydać 1,5k. Jakbym wtedy kupił benzynę to wydałbym i wiele więcej na benzynę niż 1,5k. Do tego taki super 1,6mpi dla mnie nie jedzie. Jeżeli masz możliwość i zamierzasz pojeździć kilka lat to bierz nowego. Dobra alternatywa dla diesla jest tsi, te nowe malo pala i nie ma problemów z nimi.
A może ford c max 1.5 ecoboost 150 czy 160ps.
Dobre opinie słyszałem o tym silniku i bardzo ładnie przyjmuje dodatkowe konie :oczko:
Awatar użytkownika
By Trillest -  20 lis 2016, 21:53
 dolnośląskie
#243184
Interesuje mnie Passat B6 2.0 170KM. Których silników szukać, a jakich unikać ?

Napaliłem się na passata z 2006r http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-pas ... yt10P.html Tutaj link. Oznaczenia silnika nie znam, ale na ostatnim zdjęciu aukcji widnieje książka serwisowa. warto go kupić ?

a passat z takim silnikiem z 2007r (modelowy 2008) ?

przenoszę do działu "chcę kupić auto" // moderator
Awatar użytkownika
By Forest -  21 lis 2016, 14:38
 wielkopolskie
#243206
Jeżeli to ori 170KM to ma oznaczenie BMR. Silnik z wtryskami Piezo Siemensa, więc pewnie wymienione w ASO na akcji serwisowej - do sprawdzenia po VIN-ie w ASO. Najczęściej opisywane awarie to awarie napędu pompy oleju i wałków wyrównoważających. Silnik bliźniaczy do Golfowego BMN, tyle, że Golf nie ma problemów z pompą oleju i wałkami bo ich poprostu nie ma.
Możesz jeszcze szukać 2.0 TDI 8V BMM, chyba najmniej awaryjny silnik z całej gamy i BKD 140KM po 2007r bo wcześniej niby częściej występuje pękanie głowicy.
By Rost -  23 lis 2016, 18:33
 małopolskie
#243308
Tyson pisze:dołożyć i kupić CR, który był już w 2008r od połowy roku czy 4 kwartału
Moj ojciec mial Passata 2.0 cr 170 koni 2009 r. przy 130 wylaczzyl sie samoczynnie silnik co za tym idzie 0 kontroli nad autem
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  23 lis 2016, 19:17
 śląskie
#243312
Jak by analizować się się psuje a co nie to nic by się nie kupiło.
Wszystko się psuje, jedno bardziej drugie mniej, zależy jak było serwisowane itp/.
Nawet niezniszczalny 1.6 8V można kupić zarżniętego.
Kup ci się się podoba a jak coś się posypie konkretnie to do sprzedania i kupno co innego.
By adek -  17 gru 2016, 14:15
 łódzkie
#244462
Cześć,
Szukam auta dla taty, w grę w zasadzie wchodzą tylko VAGi (stereotyp :laugh: ). Wymagań w sumie nie ma wiele : ma być diesel, do jakiś 23 tysi (nie licząc oczywiście jakiś tam podstawowych inwestycji, mowa o samym aucie, ew. opłatach).
Póki co w grę wchodzi Jetta MK5, Touran lub ewentualnie Passat B6.
Możecie mi powiedzieć na co zwracać uwagę przy szukaniu, czy w ogóle brać pod uwagę oferty krajowe, jakie są wady danych modeli ? No i przede wszystkim silnik - 1.9 ma otoczkę tego 'wytrwałego', 2.0 ze względu na złą renomę są z reguły zdecydowanie tańsze - czy warto je brać pod uwagę, na co uważać ?
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  04 sty 2017, 22:37
 pomorskie
#245414
Mettenoos pisze:no właśnie :silence: nie dziękuj tylko opowiadaj
Jak to w życiu bywa, pierwszy wybór okazuje się najlepszy. Generalnie odwiedziliśmy prawie każdego dealera w 3mieście, nazbieraliśmy mnóstwo makulatury i w gąszczu tych wszystkich, zresztą całkiem ciekawych ofert, nie udało się nie porównywać ich do wspomnianego Sportsvana.
Żeby nie zapeszać, a z drugiej strony nie robić offtopu, informuję jedynie że nie będę Was trzymał długo w niepewności i już niedługo zostanie założona kolejna kartoteka w dziale "Pozostałe auta"...
EDIT 2017-01-15_________________________________________
Tyson pisze:...
paku pisze:...
Mettenoos pisze:...
Zapraszam do TEGO TEMATU
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 33