Volkswagen Golf MK5

wszystko co zwi膮zane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
Awatar u偶ytkownika
przez Cimek - Filantrop  -  
 opolskie
Mettenoos pisze:
Taju pisze: Jezeli udokumentujesz istotne naprawy takie jak rozrzad, zawieszenie .

rozrz膮d, klocki itp... to nie naprawy i nie podwy偶szaj膮 warto艣ci auta, podaj mi cho膰 jeden artyku艂 z OWU, kt贸ry o tym m贸wi

Wymiana element贸w eksploatacyjnych NIE podnosi warto艣ci auta- mimo, 偶e niekt贸re oko ciesz膮.
S艂ysza艂em te偶, 偶e niekt贸re zabiegi obni偶aj膮 warto艣膰 (np ori szyby s膮 wi臋cej warte ni偶 z bogatszej wersji (rok produkcji). Cz臋sto jest uznawane za wymian臋, bo poprZednia zosta艂a rozbita. Nie patrz膮 偶e kto艣 wymienia艂, bo fotochrom zak艂ada艂, ale samo do艂o偶enie lustra ju偶 podwy偶sza warto艣膰.

Zastanawiam si臋 jak jest z modu艂ami (bord, gat...), bo teoretycznie podwy偶sza funkcjonalno艣膰 samochodu :hmmm:
przez Husarz - Filantrop  -  
 dolno艣l膮skie
Witam,
chc臋 si臋 z wami podzieli膰 fina艂em sprawy zwi膮zanej z moim wypadkiem Golfa.

Na wst臋pie ubezpieczalnia wyznaczy艂a warto艣膰 mojego Golfa wed艂ug EUROTAXu (艣rednia warto艣膰 rynkowa wed艂ug rocznika, przebiegu i wersji).
Wycenili go na 14.500,00z艂 - czyli troch臋 s艂abo

Mia艂em jednak mo偶liwo艣膰 zrobienia kosztorysu wymaganych napraw za po艣rednictwem niezale偶nego rzeczoznawcy, wi臋c skorzysta艂em z tej mo偶liwo艣ci i nie 偶a艂uj臋 bo trafi艂em na naprawd臋 fajnego go艣cia (nie zwi膮zanego z 偶adnym tow. ubezp.)

Rzeczoznawca wyliczy艂 koszt wszystkich napraw zwi膮zanych z wypadkiem na >44.500,00z艂
Ponadto podwy偶szy艂 warto艣膰 pojazdu po uwzgl臋dnieniu kompletu nowych opon, alufelg, nawigacji RNS... na 17.600,00z艂

Ubezpieczalnia uzna艂a wycen臋 rzeczoznawcy, w zwi膮zku z czym:
1. Uzna艂a szkod臋 ca艂kowit膮 poniewa偶 koszty naprawy przewy偶szy艂y warto艣膰 pojazdu
2. Uzna艂a warto艣膰 pojazdu wed艂ug rzeczoznawcy jako 17.600,00z艂 w zwi膮zku z czym zaproponowa艂a mi wyp艂at臋 got贸wki 13.800,00z艂 oraz odkupienie wraku za 3.800,00z艂 (opcjonalnie).

Oczywi艣cie skoro by艂a taka mo偶liwo艣膰 to wzi膮艂em od nich got贸wk臋, ale wrak pozostawi艂em sobie, bo bezsensem by艂o oddawa膰 w 50% dobrego Golfa za bezcen :)

Fina艂 historii jest jeszcze ciekawszy :D
- z Golfa wyci膮gn膮艂em wszystkie grubsze modyfikacje dla siebie na przysz艂o艣膰
- wrak auta sprzeda艂em w rodzinie za 8000z艂 i obecnie pomagam w jego naprawie (co raz bardziej widz臋 偶e autko b臋dzie w lepszym stanie ni偶 by艂o przed wypadkiem bo wi臋kszo艣膰 komponent贸w dostaje nowe lub w idealnym stanie :)
- sam nie chc膮c powypadkowego auta oraz potrzebuj膮c na przysz艂o艣膰 wi臋kszego auta ni偶 3-drzwiowy Golf, z drugiej strony nie chc膮c odchodzi膰 od ulubionego modelu do艂o偶y艂em troch臋 kasy i kupi艂em sobie Jette A5, a szcz臋艣ci mi dopisa艂o i sprawi艂o 偶e uda艂o mi si臋 sprowadzi膰 "do艣膰" unikatow膮 wersj臋 tego modelu <- wkr贸tce za艂o偶臋 kartotek臋 dla tego auta, gdy偶 liczne mody s膮 ju偶 w przygotowaniu :)

Jak widzicie, troch臋 si臋 teraz 艣miej臋, 偶e nie ma tego z艂ego co by na dobre nie wysz艂o :)

Pozdrawiam, Husarz!