Volkswagen Golf MK5

wszystko co zwi膮zane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
przez peszko -  11 lis 2016, 20:07
 艣l膮skie
Dzwoni艂em na infolinie i tak膮 wysok膮 kwot臋 mi poda艂 konsultant. Mo偶e mi podasz namiar do Twojej znajomej - czy ona Ci liczy艂a czy sam na infolini lub u agenta? Tylko pytasz o L4 czy PZU?
przez zumi -  13 lis 2016, 12:52
 艣l膮skie
znajoma jest agentem, zni偶ki przyznaj膮 zgodnie z tym jakie aktualnie posiada zni偶ki od 1. danej grupy ubezpieczeniowej 2. menagera danej grupy ubezpieczeniowej 3. zni偶kami klienta

powiem Ci tak podaj mi maila na PW prze艣l臋 Ci ankiet臋 ubezpieczeniowa wype艂nisz sobie j膮 i prze艣lesz do mnie. Przesl臋 j膮 do niej z adnotacj膮 偶e jeste艣 ode mnie, ona wyliczy Ci sk艂adk臋 i bezpo艣rednio poda ofert臋 na maila gdzie i co b臋dzie najkorzystniej i z jakimi warunkami

powiem Ci jedno miniAC pod wzgl臋dem parametr贸w niekoniecznie ceny ma PZU - du偶o lepsze warunki s膮.

Wszystkim kt贸rzy napisali do mnie swoje adresy ju偶 odpowiedzia艂em mailem.
przez bartek_wolke -  14 maja 2018, 16:55
 dolno艣l膮skie
Cze艣膰,

chcia艂bym ubezpieczy膰 u偶ywanego Golfa V od kradzie偶y i o ile widz臋 偶e w standardzie ma immobilizer to chcia艂bym zapyta膰 si臋 czy to wystarczy ubezpieczycielowi?

2 - czy istnieje mo偶liwo艣膰 sprawdzenia czy immobilizer dzia艂a na w艂asn膮 r臋k臋?

Pozdr.
Awatar u偶ytkownika
przez morfeusz747 -  14 maja 2018, 20:04
 wielkopolskie
Ja posiadam miniCaso (od kradzie偶y i 偶ywio艂贸w) i ubezpieczyciel nawet nie pyta艂 czy mam alarm w aucie.
Mog臋 si臋 myli膰 ale immo jest chyba w ka偶dym golfie 5
Jak chcesz sprawdzi膰 to wyci膮gnij sam grot z kluczyka (oddziel grot od pilota) i zobacz czy ci pokaze jaki艣 komunikat na mfa je艣li masz, albo po poprostu czy ci odpali.
przez pemko11 -  20 gru 2018, 22:34
 podkarpackie
Z tego co jaki艣 czas temu dowiedzia艂em si臋 od kolegi, kt贸ry sprzedaje ubezpieczenia, to nie ma znaczenia ju偶 kolor auta, gdzie stoi itd.. Wype艂nia si臋 to owszem, ale w obliczaniu koszt贸w nie ma to znaczenia.
przez michalza -  24 sty 2019, 7:23
 pomorskie
Kolor samochodu mo偶e i rzeczywi艣cie nie ma znaczenia, ale jest wiele czynnik贸w kt贸re ma znaczenie. Gdyby je wszystkie zsumowa膰, to wysz艂oby ich co najmniej kilkadziesi膮t.
S膮 takie kt贸re w minimalnym stopniu wp艂ywaj膮 na wycen臋 OC, ale s膮 te偶 takie, kt贸re wp艂ywaj膮 na ni膮 w spos贸b istotny.
Dobrym pomys艂em jest sprawdzenie tego jeszcze przed zakupem polisy, co mo偶na zrobi膰 np tutaj: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc/kalkulator
przez wojtas4589 -  24 sty 2019, 9:46
 warmi艅sko-mazurskie
Ja korzysta艂em w zesz艂ym roku z aplikacji banku Santander. Maj膮 jak膮艣 umow臋 z Compensa. Jest to bardzo wygodne, bo skanuje si臋 kod QR z dowodu rejestracyjnego i wszystko samo si臋 oblicza. Wyliczy艂o mi za samo OC 570z艂. Op艂aci艂em przelewem i zaraz mia艂em na meilu polis臋. Niestety ca艂a ta aplikacja dzia艂a jak chce, czasem wylicza jakie艣 du偶e kwoty mimo 偶e w艂a艣ciciel auta ten sam. Za golfa wyliczy艂 570 a za turana ju偶 750 mimo 偶e silnik, rocznik i w艂a艣ciciel jest ten sam.
przez rafaello -  29 sty 2019, 9:55
 mazowieckie
Koszt ubezpieczenia zale偶y od kilkunastu czynnik贸w. W zasadzie ka偶da ubezpieczalnia posiada pewien algorytm na podstawie kt贸rego wyliczane s膮 koszta ubezpieczenia.
Polega to mniej wi臋cej na tym, 偶e niekt贸re czynniki s膮 brane bardziej pod uwag臋 inne mniej. Np niekt贸re towarzystwa ubezpieczeniowe maja du偶e zwy偶ki za wiek, przez co trafiaj膮 tam tylko starsi, ustabilizowani kierowcy, ale za to polisa jest ta艅sza. Nie bez znaczneia jest r贸wnie偶 fakt posiadania dzieci b膮d藕 miasto b膮d藕 miejscowo艣膰 z kt贸rej si臋 pochodzi.
Zawsze mo偶na zrobi膰 symulacj臋 za po艣rednictwem por贸wnywarek typu https://superpolisa.pl/ - daje to jaki艣 og贸lny obraz sytuacji.
przez michael -  30 sty 2019, 19:31
 mazowieckie
Kilka postow na forum i od razu linki.
艢mierdzi na odleglosc, w innych tematach zadaje bezsensowne pytania, a koledzy spamerzy odpisuja z linkami ;)

Taka grupka spamerow, sprawiaj膮 wra偶enie userow a przy okazji spamuja r贸偶nymi stronami www.