Volkswagen Golf MK5

wszystko co zwi─ůzane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  07 lut 2019, 18:54
 pomorskie
szukaj pisze: ÔćĹ
07 lut 2019, 13:53
Tak. Podali mi linka i musia┼éem po zaznacza─ç uszkodzenia. Maj─ů si─Ö niby odzywa─ç w przeci─ůgu 2 dni.
Ale to prawda t─ů kwot─Ö co mi zaproponowali to niech :censored: si─Ö :)
nie masz zaprzyja┼║nionego warsztatu wykonuj─ůcego naprawy pokolizyjne? Oni maja "uk┼éad" z rzeczoznawcami i wyceny s─ů lepsze
przez piotrek233 -  20 cze 2019, 11:49
 ┼Ťl─ůskie
Odkopuje temat. Siostrze, koleżanka wjechała na parkingu, polo 9N 2004, bezwypadkowe na całym aucie ori lakier.
Ubezpieczyciel zakwalifikuje zderzak do wymiany czy naprawa? ┼╝adnych uszkodze┼ä, nic nie urwane. Kto┼Ť podpowie jak si─Ö nie da─ç wykolegowa─ç przez ubezpieczyciela. Szczerze to ja bym zrobi┼é zaprawki lub nawet tego nie rusza┼é. malowanie zderzaka b─Ödzie si─Ö wi─ůza┼éo pewnie z cieniowaniem maski i b┼éotnik├│w a przy takim starym aucie chyba mija si─Ö z celem. Auto technicznie w stanie bdb.

Obrazek
Awatar u┼╝ytkownika
przez A-R-T-U-R -  20 cze 2019, 12:17
 mazowieckie
Kolego to jest tylko zderzak. Nikt nie cieniuje element├│w blacharskich przy malowaniu zderzaka ani nikt nie mierzy pow┼éoki lakierniczej zderzaka. Je┼Ťli nic nie pop─Ökane czy nie pourywane to odda─ç do lakierowania i z┼éo┼╝y─ç do qpy. Najlepsza opcja to za┼éatwienie tego bezgot├│wkowo.
przez piotrek233 -  20 cze 2019, 13:46
 ┼Ťl─ůskie
Grzechem jest odda─ç auto na napraw─Ö bezgot├│wkow─ů, ja nawet nie wiedze sensu naprawy tego , posk┼éada─ç to do kupy zrobi─ç zaprawki i tyle. Ewentualnie kupi─ç za kilka groszy zderzak w kolorze. Czysta kalkulacja, to jest 3 auto w domu, miastow├│z do roboty siostra je┼║dzi i do sklepu. Oddam bezgot├│wkowo, kto┼Ť na parkingu przytrze przy sklepie i nie b─Ödzie ani kasy ani sprawcy. Ka┼╝dy ma wi─Öksze lub mniejsze pami─ůtki parkingowe, przytarte zderzaki lub wgniotik na drzwiach czy b┼éotnikach... Lepiej kas─Ö z ubezpieczenia przeznaczy─ç na lepszy olej, tarcze klocki, czy ┼Ťwiece. Co┼Ť na czym b─Ödzie po┼╝ytek, przy tego tupu aucie..

Wie kto┼Ť czy ubezpieczyciel uzna nowy zderzak czy ten do naprawy?
Awatar u┼╝ytkownika
przez A-R-T-U-R -  20 cze 2019, 14:01
 mazowieckie
Kto co lubi. Ja nie lubi─Ö obdrapanym autem je┼║dzi─ç chcesz zarobi─ç walczysz o kas─Ö. Chcesz mie─ç auto zrobione a masz rylko jeden pojazd to oddajesz bezgot├│wkowo i masz auto zast─Öpcze :cool:

Dodano po 2 minutach 47 sekundach:
piotrek233 pisze: ÔćĹ
20 cze 2019, 13:46
Wie kto┼Ť czy ubezpieczyciel uzna nowy zderzak czy ten do naprawy?
Oczywi┼Ťcie ┼╝e ten do lakierowania je┼Ťli nie jest pop─Ökany
Awatar u┼╝ytkownika
przez Ramzes -  20 cze 2019, 14:13
 kujawsko-pomorskie
Nie dostaniesz nowego zderzaka bo nie ma do tego przes┼éanek. Og├│lnie dostaniesz w pierwszej wycenie za to grosze, znajdz firm─Ö, kt├│ra zajmuje si─Ö odzyskiwaniem odszkodowa┼ä i niech oni si─Ö bij─ů.
przez wojtas4589 -  20 cze 2019, 14:37
 warmi┼äsko-mazurskie
Ojciec za dwa lekko zarysowane drzwi w Yaris 2 dosta┼é wycen─Ö 3600 a tylko dlatego ┼╝e rzeczoznawca zna┼é si─Ö z w┼éa┼Ťcicielem zak┼éadu kt├│ry to naprawia┼é. Wpisa┼é ┼╝e poszycie drzwi do wymiany. Co to znaczy znajomo┼Ťci :) ostatecznie naprawi┼é to za 2600 a tysi─ůca odda┼é

Dodano po 3 minutach 47 sekundach:
Ramzes pisze: ÔćĹ
20 cze 2019, 14:13
znajdz firm─Ö, kt├│ra zajmuje si─Ö odzyskiwaniem odszkodowa┼ä i niech oni si─Ö bij─ů.
Przy takiej stracie to chyba niezbyt dobry pomysł
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  20 cze 2019, 15:42
 pomorskie
na takich uszkodzeniach mo┼╝na sporo zarobi─ç a auto zrobi─ç nie gorzej ni┼╝ na naprawie bezgot├│wkowej, szkoda niewykorzysta─ç szansy skoro auto normalnie je┼╝d┼╝─ůce, przecie┼╝ to ┼╝adna szkoda

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
wojtas4589 pisze: ÔćĹ
20 cze 2019, 14:41
Ramzes pisze: ÔćĹ
20 cze 2019, 14:13
znajdz firm─Ö, kt├│ra zajmuje si─Ö odzyskiwaniem odszkodowa┼ä i niech oni si─Ö bij─ů.
Przy takiej stracie to chyba niezbyt dobry pomysł
przy tak nikłej szkodzie to bez sensu

Ja w Lupo przy takim zarysowaniu dosta┼éem 1300 z┼é, zrobi┼éem za 300, kalkulacja jest chyba prosta i oczywista, je┼Ťli nie mi to ten tysi─ůc komu innemu wpadnie a ten kto┼Ť wyda na napraw─Ö tyle co ja

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
pozostaje jeszcze kwestia, czy unezpieczyciel w ogole na pocz─ůtku uzna t─Ö szkod─Ö, by─ç mo┼╝e trzeba b─Ödzie si─Ö odwo┼éywa─ç