Volkswagen Golf MK5

wszystko co zwi膮zane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
przez janekdzbanek -  11 lip 2019, 8:22
 warmi艅sko-mazurskie
Witam,
Wczoraj dosta艂em uderzenie w ty艂 samochodu. Sprawc膮 by艂 m艂odziak. Zjechali艣my na pobliski parking. Powiedzia艂em, 偶e dzwoni臋 na policj臋. On zacz膮艂 m贸wi膰 偶e bardzo si臋 spieszy do pracy i zostawi mi numer polisy. Ja powiedzia艂em, 偶e nie i zacz膮艂em dzwoni膰. Jak dzwoni艂em on uciek艂 na piechot臋, a samoch贸d zostawi艂. Przyjecha艂a policja, po numerach ustali艂a adres zamieszkania i pojecha艂a tam. Nie by艂o go. W dalszym ci膮gu pr贸buj膮 go namierzy膰.
Ja natomiast ustali艂em numer polisy i z艂o偶y艂em wniosek o szkodzie. Dzisiaj mam ogl臋dziny w serwisie VW+rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej. M贸j samoch贸d dosta艂 w tylny zderzak z prawej strony.P臋kni臋ty, wi臋c do wymiany. My艣la艂em, 偶e to tylko zderzak, ale jak otworzy艂em klap臋 baga偶nika, to ju偶 jej nie mog臋 zamkn膮膰. Troch臋 ram臋 wcisn臋艂o do 艣rodka.
I tutaj mam pytania:
1) Czy mog臋 偶膮da膰 od firmy ubezpieczeniowej aby m贸j samoch贸d by艂 naprawiany w serwisie VW(chc臋 bezgot贸wkowo)
2) Jak b臋d膮 przebiega膰 sprawy jak sprawca b臋dzie nieuchwytny?
Pozdrawiam
Awatar u偶ytkownika
przez Cimek -  11 lip 2019, 12:20
 opolskie
Co do 1. to r贸偶nie podchodz膮 do tego ubezpieczalnie. Tak jak np PZU ma "swoje" serwisy. 呕膮daj naprawy bezgot贸wkowo. S膮 serwisy, 偶e sami sobie 艣ci膮gn膮 od ubezpieczenia, kwestia dogadania z serwisem i jaki oni maj膮 regulamin. Ubezpieczyciel poda ceny "zamiennik贸w", Ty mo偶esz argumentowa膰, 偶e zamiennik obni偶a warto艣膰 Twojego samochodu, a stan jego po naprawie ma by膰 tak jak przed. Mo偶esz skorzysta膰 te偶 u swojego ubezpieczyciela z BLS (bezpo艣rednia likwidacja szk贸d-jako艣 tak to si臋 nazywa)
Do 2. To ju偶 chyba problem ubezpieczalni, masz papier z policji, wina orzeczona.

Ps. Faktycznie musia艂 si臋 spieszy膰, 偶e wola艂 na nogach i艣膰 :tooth:
Awatar u偶ytkownika
przez A-R-T-U-R -  11 lip 2019, 12:26
 mazowieckie
janekdzbanek pisze:
11 lip 2019, 8:22
I tutaj mam pytania:
1) Czy mog臋 偶膮da膰 od firmy ubezpieczeniowej aby m贸j samoch贸d by艂 naprawiany w serwisie VW(chc臋 bezgot贸wkowo)
Oddajesz auto do serwisu VW a z ubezpieczalni膮 dogadujesz szczeg贸艂y. Podajesz adres postoju auta i wsio. Pami臋taj o aucie zast臋pczym, kt贸re przys艂uguje Tobie na ca艂y czas naprawy Twojego auta. W ca艂o艣ci pokrywa to OC sprawcy
janekdzbanek pisze:
11 lip 2019, 8:22
2) Jak b臋d膮 przebiega膰 sprawy jak sprawca b臋dzie nieuchwytny?
Pozdrawiam
Tego nie wiem. Mo偶e @Mettenoos ma wiedz臋 w tym temacie
przez janekdzbanek -  11 lip 2019, 14:54
 warmi艅sko-mazurskie
Wr贸ci艂em w艂a艣nie z wyceny w serwisie VW. By艂 r贸wnie偶 rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej. Wszystko wysz艂o 10ty艣. Warto艣膰 auta 14,5ty艣 wi臋c szkody ca艂kowitej nie by艂o. Teraz tylko kwestia policji o sprawcy. Obawiam si臋, 偶e mo偶e si臋 ukrywa膰 lub wszystkiemu zaprzecza膰. Dziwie si臋, 偶e policja tak d艂ugo go szuka. Maj膮 jego dane to nie mog膮 namierzy膰 gdzie pracuje lub jego numer kom贸rkowy i namierzy膰 go satelitarnie?.
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  11 lip 2019, 22:51
 pomorskie
@janekdzbanek Najpierw wzywa si臋 w艂a艣ciciela pojazdu celem z艂o偶enia wyja艣nie艅 b膮d藕 wskazanie osoby kt贸rej udost臋pni艂 pojazd, przecie偶 nie wiadomo czy kieruj膮cy by艂 w艂a艣cicielem

Dodano po 2 minutach 29 sekundach:
Dziwie si臋, 偶e policja tak d艂ugo go szuka. Maj膮 jego dane
@janekdzbanek maj膮 jego dane czy dane pojazdu? Poda艂 ci swoje dane? Prawdziwe?