Volkswagen Golf MK5

wszystko co związane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
By Kosdere -  27 sie 2019, 13:09
 dolnośląskie
#276622
Witam, czy ktoś z was reklamował już instalacje lpg ze zwrotem kosztów? jakieś trzy miesiące temu zamontowali mi instalacje lpg do Golfa Plus 1.6 Fsi. Tak wiem fsi to beznadziejny silnik do gazu ale sprawa wygląda tak. Przed instalacją auto chodziło bez zarzutu. Zamontowali Staga, Sterownik 400.4 dpi model B2,
Reduktor AC r 02 i wtryski AC w02 i od tego czasu zdarzy się, przynajmniej raz dziennie, że gdy podjeżdżam do świateł lub skrzyżowania i wrzucam na luz to obroty spadają do zera i silnik gaśnie. Byłem już z tym trzy razy u gazownika, podłączył lapka, pojezdzil, nie zgasł mu po czym stwierdził że już powinno być ok ale nie było. Przyjechał raz specjalista ze Staga, z którym też jeździłem, coś tam poregulował ale później dalej było to samo. W między czasie byłem u innego gazownika, który po oglądnieciu instalacji stwierdził że te komponenty nie będą sprawnie działać z tym silnikiem. Rozmawiałem ostatnio z moim gazownikiem, który uważa że instalacja jest dobra i pewnie problem leży gdzie indziej w aucie i chce zobaczyć samochód jeszcze raz żeby coś znaleźć. I teraz moje pytanie, jak wygląda reklamacja instalacji tak żeby ją zdemontowali i zwrócili koszty? Uderzać z tym prosto do gazownika czy powinienem przygotować najpierw jakiś papier czy coś? Gazownik pewnie zwali wine na coś innego w aucie niż instalacją lpg.