Volkswagen Golf MK5

wszystko co związane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  23 cze 2014, 22:14
 dolnośląskie
#135659
http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktu ... dlug-cepik" onclick="window.open(this.href);return false;
W dniu dzisiejszym uruchomiono bezpłatną stronę internetową, która w znacznym stopniu przyczyni się do ograniczenia popularnego w Polsce procederu cofania wskazań liczników samochodowych. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego, numeru VIN oraz daty pierwszej rejestracji zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje pochodzące z bazy CEPiK.

Wypełnienie wymaganych pól na stronie http://www.historiapojazdu.gov.pl" onclick="window.open(this.href);return false; otwiera raport, który zawiera szczegółowe dane techniczne pojazdu, terminy obowiązkowych badań technicznych, odczyt licznika zarejestrowany podczas badań (informacje o stanie licznika gromadzone są począwszy od 2014 roku), informację o zawartej polisie obowiązkowego ubezpieczenia OC, informację o liczbie właścicieli i województwach rejestracji, informację czy pojazd należał do osoby prywatnej bądź do firmy lub organizacji, a także czy nie jest oznaczony jako skradziony. Dotychczas z takich danych mogli korzystać jedynie właściciele pojazdów oraz instytucje publiczne, takie jak policja czy ubezpieczyciele.

Strona kierowana jest przede wszystkim do osób, które planują zakup samochodu. Budowa ogólnodostępnej bazy danych pochłonęła prawie 800 tysięcy złotych.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  23 cze 2014, 22:26
 dolnośląskie
#135664
sprawdziłem swoje autko
mam 2 wpisy ze stacji diagnostycznej maj 2013 i maj 2014 ale przebiegu brak....

2005 Rok produkcji
14.06.2005 Pierwsza rejestracja za granicą
Pierwszy właściciel w Polsce
Właściciel: osoba fizyczna
Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: mazowieckie
28.04.2011
19.05.2011 Pierwsza rejestracja w Polsce
04.05.2013 Badanie techniczne (ważne do 04.05.2014)
02.05.2014 Badanie techniczne (ważne do 02.05.2015)
23.06.2014 Wygenerowanie raportu
22:10:03
Podsumowanie zdarzeń:
Właściciele (od rejestracji do wygenerowania raportu): 1
Współwłaściciele (od rejestracji do wygenerowania raportu): 0
Badanie techniczne: aktualne
Stan aktualny:
Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: mazowieckie
Polisa OC: aktualna
Liczba właścicieli: 1
Liczba współwłaścicieli: 0
Awatar użytkownika
By Krzycho -  24 cze 2014, 9:53
 małopolskie
#135685
a u mnie to tak wygląda:

RAPORT O POJEŹDZIE
VOLKSWAGEN, GOLF
samochód osobowy, wielozadaniowy <----- wielozadaniowy hehehe
1968 cm³, olej napędowy
Rok produkcji: 2007
VIN: <ciach>
Polisa OC: aktualna
Badanie techniczne: aktualne
Ostatni zarejestrowany stan licznika: 121 903 km
Status rejestracji: zarejestrowany
Awatar użytkownika
By soil -  24 cze 2014, 10:00
 śląskie
#135687
Teraz będzie mało przydatna, ale weźmy pod uwagę, że z czasem informację będą bardziej wartościowe.
Bo przykładowy właściciel nowego auta, który nie kombinuje, 5lat nim jeździł i zrobił 150tys km - sprzedaje go np Mirkowi handlarzowi.
Przez 5 lat co przegląd wpisywany był przebieg, więc Mirek będzie miał problem z cofnięciem licznika. Oczywiście może to zrobić i potem palić głupa, że on nie cofał, ale będzie wiadomo co i jak.
Ma to oczywiście sensowne zastosowanie w przypadku nowych aut.

Fajnie, gdyby to było połączone z bazami ASO, wtedy byłby kompletny zestaw informacji..
Awatar użytkownika
By fredric -  24 cze 2014, 15:07
 mazowieckie
#135707
Tylko trzeba się zastanowić do kogo jest adresowana ta strona bo jak do właściciela auta to jest to bez sensu. Potencjalny kupujący powinien mieć dostęp do podstawowych informacji używając tylko numeru rejestracyjnego.
Wiem że nie jest to porównanie ale w norwegi jest system gdzie można sprawdzić przegląd itp.. Wchodzimy na stronę urzędu gdzie mamy tylko zapytanie o numer blach i nic więcej. Po wklepaniu numeru wyskakuje model, vin rok produkcji data wykonania przeglądu i do kiedy ważny. Takie coś można poszerzyć o ubezpieczenie i przebieg....

http://www.vegvesen.no/Kjoretoy/Eie+og+ ... er=dl33131" onclick="window.open(this.href);return false;

Do tego jest baza danych gdzie wystarczy wysłać sms numer rejestracyjny auta i przychodzi zwrotny z danymi właściciela.
Awatar użytkownika
By Soad7 -  24 cze 2014, 17:22
 wielkopolskie
#135723
A u mnie wyskoczył takie wpis: Badanie techniczne: brak informacji o ważnym badaniu technicznym
Przegląd miałem w kwietniu, czyzby diagnosta nie wpisał do bazy danych? Cos tam stukal w kompie ale czy to zrobił dobrze?

ochronie będa podlegać auta krajowe, bo jak handlarz sprowadzi auto z zachodu to najpierw cofnie licznik a później pojedzie na badanie techniczne. Druga sprawa to ze 90% handlarz ma uklady z diagnostami i moze podac zaniżony przebieg.
By Gomul89 -  24 cze 2014, 22:01
 mazowieckie
#135744
Soad7 pisze:A u mnie wyskoczył takie wpis: Badanie techniczne: brak informacji o ważnym badaniu technicznym
Przegląd miałem w kwietniu, czyzby diagnosta nie wpisał do bazy danych? Cos tam stukal w kompie ale czy to zrobił dobrze?

ochronie będa podlegać auta krajowe, bo jak handlarz sprowadzi auto z zachodu to najpierw cofnie licznik a później pojedzie na badanie techniczne. Druga sprawa to ze 90% handlarz ma uklady z diagnostami i moze podac zaniżony przebieg.
O, skoro jesteśmy w UE, to dlaczego nie połączyć informacji z baz danych. Jeżeli samochód przyjeżdża do Polski to nich pierwszy wpis będzie o ostatnim przeglądzie i stanie licznika z Niemiec (chyba mogą jakoś współpracować?). W każdym bądź razie dobrze, że coś robią w kierunku ukrócenia procederu kręcenia liczników.