Volkswagen Golf MK5

wszystko co związane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
By Sylwestro -  09 lip 2014, 22:07
 -------
#137118
Stany liczników beda wpisywane tylko ze stacji kontroli pojazdow. Nie pomysleli o wprowadzaniu przebiegu z towarzystwa ubezpieczeniowego w przypadku gdy auto ma lub miało opłacane AC, bo przeciez przy OC nikt na przebieg nie patrzy. W mojej ocenie to ten serwis bedzie tylko napychał łapówkami handlarzy kieszenie diagnostów.
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  30 mar 2017, 20:55
 śląskie
#249737
Nie wiem w jakim dziale umieścić ten post, więc korzystając z uprzejmości/życzliwości moderatora proszę o ewentualne przesunięcie we właściwe miejsce.
Znajomy twierdzi, że oglądał w TV program "Turbo ..coś tam" , gdzie goście jeżdżą po komisach i dekonspirują historię pojazdów. Było rzekomo tak: Golf z niskim przebiegiem+ dokumentacja z serwisu --> redaktor Turbo bierze laptop i po numerze VIN wchodzi na jakąś stronę i twierdzi, że w urzędzie w RFN ( powiedzmy odpowiednik CEPiK ) stoi , że jest 3-krotnie więcej kilometrówki.
Czy faktycznie istnieje taka możliwość?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  30 mar 2017, 21:49
 pomorskie
#249746
michael pisze: Za parę groszy tez to mozesz sprawdzić .
jakie tam parę groszy, co najmniej kilkadziesiąt złotych i są to pracownicy ASO którzy sprawdzają w ELSA-PRO i pokątnie na tym zarabiają. Poza tym autodna czy vininfo korzystają z bazy VWAG i dają jeszcze swój narzut
By michael -  30 mar 2017, 21:51
 mazowieckie
#249748
Noo tak - 30/50/70 zł ; zalezy od strony

Przy cenie auta kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy to nie dużo ;)

Dlatego lepiej wziąć historię z ASO za ok 50 pln i pewniejsze info.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  30 mar 2017, 21:52
 pomorskie
#249749
VCX_7 pisze: Czy faktycznie istnieje taka możliwość?
generalnie taką możliwość daje podobno jedynie Opel po zarejestrowaniu się na ich stronie https://my.opel.pl ale ja się nie rejestrowałem i nie mogę tego potwierdzić

Dodano po 9 minutach 28 sekundach:
michael pisze:Noo tak - 30/50/70 zł ; zalezy od strony

Przy cenie auta kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy to nie dużo ;)

Dlatego lepiej wziąć historię z ASO za ok 50 pln i pewniejsze info.
te 30/50/70 też korzystają z bazy ASO, pisałem wyżej że są to pracownicy ASO, poza tym skąd masz info że za około 50 zł można wziąć legalnie dane z ASO? Jeśli już to są to jednostkowe przypadki ale nie reguła
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  30 mar 2017, 22:37
 śląskie
#249761
michael pisze:Raczej nie, w tvn turbo sprawdzaja na stronach autodna czy vininfo. Za parę groszy tez to mozesz sprawdzić (ale wg mnie lepiej w aso po vin).
Ale własnie chodzi mi o to, czy jest możliowość konfrontacji danych z ASO i tymi z CEPiku ale z zagranicy.