Volkswagen Golf MK5

wszystko co związane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 lut 2015, 16:30
 pomorskie
#165719
unseen pisze:A takie pytanie mam , gdzie sprawdzić stan punktów i termin kiedy się skasują ?

na każdym komisariacie po okazaniu dokumentu tożsamości są zobowiązani ci sprawdzić z jednym wyjątkiem - jeśli chcesz zaświadczenie to musisz posiadać opłatę skarbową w wysokości 17 zł, składasz wniosek a policja ma ustawowy termin 7 dni na wydanie ci takiego zaświadczenia, policjant na drodze nie ma obowiązku ci podawać ilości punktów, powiem więcej - sprawdzając na terminalu mobilnym nawet nie ma takiej możliwości
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 lut 2015, 20:13
 pomorskie
#165757
tomaszkowal pisze:Sprawdzić punkty można tylko na Komisariacie (Komendzie Miejskiej/Powiatowej) zgodnie z miejscem zameldowania.
hehe niesamowite, podaj podtsawę prawną
By tomaszkowal -  11 lut 2015, 21:05
 zachodniopomorskie
#165778
Każdy obywatel zamieszkuje pod konkretnym adresem i dla niego przypisana jest konkretna jednostka Policji. Można oczywiście sprawdzić punkty karne w innej jednostce, ale tylko nadrzędnej nad tą pod którą podlegamy, więc możemy złożyć pismo do właściwej jednostki dla miejsca zamieszkania lub Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji na terenie, której zamieszkujemy, możemy nawet wysłać pismo do Komendy Głównej Policji. Jeśli złożymy pismo/ wniosek do innej jednostki to i tak ono zostanie przesłane do "naszej" jednostki Policji.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 lut 2015, 21:21
 pomorskie
#165786
pytam sie o sprawdzenie w celu informacji "przy okienku" dyżurnego a nie składanie wniosku w celu uzyskania zaświadczenia, sprawdzić "przy okienku" są zobowiązani wszędzie bez względu na miejsce zameldowania
tomaszkowal pisze: Można oczywiście sprawdzić punkty karne w innej jednostce, ale tylko nadrzędnej nad tą pod którą podlegamy,
nie ma znaczenia czy posterunek, komisariat czy komenda
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 lut 2015, 21:27
 pomorskie
#165791
teraz jest :ok:

bo z tego zdania: Każdy obywatel zamieszkuje pod konkretnym adresem i dla niego przypisana jest konkretna jednostka Policji. to nie wynikało
Awatar użytkownika
By bazylek -  12 kwie 2015, 16:20
 mazowieckie
#173602
no i wreszcie po tak długim czasie przyszedł kwitek ! jedyny tego plus jest taki ze stówka mniej bo 200zł i 6 pk karnych
Awatar użytkownika
By ducho -  12 kwie 2015, 20:51
 lubelskie
#173641
Mettenoos pisze: wygląda to tak jakbyś się cieszył, ja bym napisał "no i niestety" :cool:
hehe bo chyba czasami jest najgorzej żyć w błogiej nieświadomości - " ile to było na liczniku " :hi:
By adek -  27 paź 2015, 9:06
 łódzkie
#198114
Cześć,
Trochę odkopię temat bo nie ma sensu tworzyć nowego.

W skrócie : tata dostał ostatnio mandat (fotoradar Człuchów, niby stacjonarny ale korespondencja od straży miejskiej/gminnej). Sam mandat - drobnostka, 100/2 (62km/h na 50tce). Co ciekawe, na zdjęciu od przodu pojazdu nie było widać twarzy kierowcy, tylko szarą plamę - akurat była to połowa sierpnia, środek upałów i słońca. Oczywiście odwołanie, bo nic nie widać blablabla - tata bardzo sobie upodobał walkę z fotoradarami :tooth:
Tu moje pytanie - straż prawdopodobnie oddała już sprawę do sądu. W świetle nowych przepisów jaka kara grozi mu jeżeli sąd stwierdzi że jest winny - na mandacie mowa była o 250zł przy nie przyznaniu się do prowadzenia auta, kara nakładana nie na kierowcę a na właściciela.
Macie jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
By Ramzes -  27 paź 2015, 15:18
 kujawsko-pomorskie
#198136
wojniz pisze:http://anuluj-mandat.pl/

Jeżeli nie znasz, to zapoznaj się. Tam wszystko jest.
Jako dostałem mandat z Człuchowa - 100 zł i 2 pkt, pokusiło mnie żeby odwołać się że str, która wyżej podał kolega wojniz. W odpowiedzi zrugali mnie, żebym bezmyślnie nie kopiowal pism z internetu itp itd i skończyło się mandatem 250zl za nie podanie danych kierowcy ( zdjęcie zrobione od tyłu ). Koszta sądowe wychodzą drożej więc dla świętego spokoju zapłaciłem. Z tego co wiem nie składają już spraw do sądu bo straże gminne istnieją tylko do końca roku i nie zdazyliby wszystkich doprowadzić do skazania przez sąd. Osobiście nie polecam zabawy z ww stroną internetową, wg mnie zwykły wyciągacz kasy.