Volkswagen Golf MK5

wszystko co związane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
By wojniz -  27 paź 2015, 15:27
 podkarpackie
#198138
Czyli Cię postraszyli i przyjąłeś mandat. A im o to chodziło.
Zresztą, mandat za nie wskazanie kierowcy, jest moim zdaniem mocno wątpliwy, i najłatwiej w sądzie z niego się wybronić. Bo kto po pół roku pamięta, kto prowadził samochód w konkretnym miejscu o konkretnej godzinie? "Ja chcę wskazać, ale nie jestem w stanie tego zrobić".

Co do samej strony, na szczęście osobiście nie korzystałem, ale z czystej ciekawości śledzę - i czytając wyroki sądowe, które są zamieszczane, to mam wrażenie, że to nie jest jakiś straszny problem się wybronić przed niektórymi mandatami (tym bardzie jak nie złapali za rękę) - pozostaje kwestia opłacalności. Bo jak wiadomo trzeba poświęcić czas, który często jest wart dużo więcej niż 250 zł.
By adek -  27 paź 2015, 17:53
 łódzkie
#198150
Ramzes pisze:
wojniz pisze:http://anuluj-mandat.pl/

Jeżeli nie znasz, to zapoznaj się. Tam wszystko jest.
Jako dostałem mandat z Człuchowa - 100 zł i 2 pkt, pokusiło mnie żeby odwołać się że str, która wyżej podał kolega wojniz. W odpowiedzi zrugali mnie, żebym bezmyślnie nie kopiowal pism z internetu itp itd i skończyło się mandatem 250zl za nie podanie danych kierowcy ( zdjęcie zrobione od tyłu ). Koszta sądowe wychodzą drożej więc dla świętego spokoju zapłaciłem. Z tego co wiem nie składają już spraw do sądu bo straże gminne istnieją tylko do końca roku i nie zdazyliby wszystkich doprowadzić do skazania przez sąd. Osobiście nie polecam zabawy z ww stroną internetową, wg mnie zwykły wyciągacz kasy.
To że wychodzą drożej to wiem, pytanie tylko ile drożej. Bo jeżeli jest to kwestia kilku zł to można powalczyć.

Co do mandatu - Człuchów też rzucił od razu 250zł, a całe pismo było również w formacie dość nagonkowym, bardziej niż pouczającym. Za to inna straż gminna (nie pamiętam już jaka, drugi mandat też z wakacyjnych wojaży) przysłała że proponują mandat ugodowy 200zł :laugh: :laugh: