Volkswagen Golf MK5

wszystko co związane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
Awatar użytkownika
By bazylek -  09 lut 2015, 21:52
 mazowieckie
#165455
witajcie
dostałem dziś mandat 300 zł za przekroczenie prędkości o 35km/h
w treści listu były tam tylko informacje dotyczące numeru rejetracyjnego pojazdu i godziny przejazdu w Warszawie.
co ciekawe Zdjęcia NIE BYŁO
co wy chłopaki o tym myslicie? da rade się jakoś wywinąć skoro zdjęcia brak? jak to jest?
takiego tematu również na forum nie było więc mam nadzieje że się przyda.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 lut 2015, 22:27 przez bazylek, łącznie zmieniany 1 raz.
By jurgeen -  09 lut 2015, 22:21
 pomorskie
#165473
pewnie ITD, oni nie lubią przysyłać zdjęć, też dostałem :) i też w Warszawie :)
zdjęcia mają obowiązek przedstawić dopiero w sądzie, już wałkowałem
Awatar użytkownika
By bazylek -  09 lut 2015, 22:25
 mazowieckie
#165476
A-R-T-U-R pisze:mandat karny kredytowy
Mettenoos pisze:Jesteś pewien że to MKK?
w takim razie tak jestem pewien. treść listu: "Mandat karny kredytowany zostanie wystawiony i przesłany po uprzednim wypełnieniu, podpisaniu i odeslaniu oswiadecznia(...)" itd..
jurgeen pisze:pewnie ITD, oni nie lubią przysyłać zdjęć, też dostałem :) i też w Warszawie :)
zdjęcia mają obowiązek przedstawić dopiero w sądzie, już wałkowałem
nadawca straz miejska w wawie ODDZIAŁ OGÓLNOMIEJSKI
i co był jakieś skutki tego wałkowania?
By jurgeen -  09 lut 2015, 23:24
 pomorskie
#165481
napisałem im jakieś pisemko, ale już ze 2 miesiące bez odpowiedzi, ale raczej ciężko będzie się z nimi dogadać, ze strażą miejską/wiejską już lepiej, można pójść i ponegocjować, ewentualnie przedzwonić
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 lut 2015, 0:33
 śląskie
#165491
kolega kiedys nie zapłacił mandatu za zaparkowanie , Była cisza ok roku . ale ściągneli sobie w rozliczeniu podatkowym :tooth:
Kiedyś czytałem o wystawianiu mandatów przez straż wiejską, czy zgosnie z prawem czy nie. i jest groch z kapustą.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 lut 2015, 8:57
 pomorskie
#165502
bazylek pisze: treść listu: "Mandat karny kredytowany zostanie wystawiony i przesłany po uprzednim wypełnieniu, podpisaniu i odeslaniu oswiadecznia(...)" itd..
dlatego pytałem czy jesteś pewny że to MKK, na tym etapie nie może być wystawiony MKK bez uprzedniego wyjaśnienia okoliczności, wskazania ewentualnego sprawcy, przyznania się bądź nie
By tomaszkowal -  10 lut 2015, 10:05
 zachodniopomorskie
#165516
Zapewne otrzymałeś druk oświadczenia (dla właściciela pojazdu), abyś wskazał kierującego Twoim pojazdem w dniu zdarzenia. Należy wypełnić druk wysłać do Straży Miejskiej i oczekiwać na przysłanie mandatu karnego. Są sposoby, aby nie otrzymać punktów karnych i zmniejszyć kwotę mandatu (samego mandatu nie unikniesz), ale trzeba być ostrożnym (bo nie wiadomo co jest na zdjęciu).
By Gomul89 -  10 lut 2015, 10:25
 mazowieckie
#165519
Możesz jedynie kombinować i wskazać kogoś innego jako kierującego (jeżeli grożą ci punkty). Co do mandatu to raczej nic nie zrobisz :sad:
Awatar użytkownika
By bazylek -  10 lut 2015, 15:25
 mazowieckie
#165545
tomaszkowal pisze:Zapewne otrzymałeś druk oświadczenia (dla właściciela pojazdu), abyś wskazał kierującego Twoim pojazdem w dniu zdarzenia. Należy wypełnić druk wysłać do Straży Miejskiej i oczekiwać na przysłanie mandatu karnego. Są sposoby, aby nie otrzymać punktów karnych i zmniejszyć kwotę mandatu (samego mandatu nie unikniesz), ale trzeba być ostrożnym (bo nie wiadomo co jest na zdjęciu).


aha teraz rozumiem..... czyli mandat dopiero dostane??
bo ja wiem kiedy robili mi zdjecie , w ostatniej chwili zauważyłęm.. cieszyłem się że w piśmie nie było mowy o telefonie, bo w trakcie zdjęcia do rozmawialem przez niego, komórke trzymałem w prawej ręce a z prawej akurat fota strzelała się... czyli jak odeśle im to to mogą też się dowalić pewnie do telefonu
By piet -  10 lut 2015, 16:17
 lubuskie
#165549
kiedyś wystarczyło jak podałeś dane jakiegoś "wujka"np. z moskwy...
wysyłali do niego wezwania a Ty miałeś spokój
ale nie wiem czy to nadal aktualne