Volkswagen Golf MK5

wszystko co związane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
By maverick -  20 mar 2016, 9:04
 lubelskie
#220628
Czy jest moze cos takiego jak czasowe wyrejestrowanie pojazdu?
Mam takie stare Audi 100 z 1986. Stoi w garazu juz ze 13 lat.Generalnie chodzi mi o to,zeby uniknac placenia ubezpieczenia,(ktore ciagle jest oplacane) bo auto jest nieuzywane.
A moze jest jakis inny sposob na to ubezpieczenie?
By Bartas -  20 mar 2016, 9:25
 kujawsko-pomorskie
#220631
maverick pisze:Czy jest moze cos takiego jak czasowe wyrejestrowanie pojazdu?
Mam takie stare Audi 100 z 1986. Stoi w garazu juz ze 13 lat.Generalnie chodzi mi o to,zeby uniknac placenia ubezpieczenia,(ktore ciagle jest oplacane) bo auto jest nieuzywane.
A moze jest jakis inny sposob na to ubezpieczenie?
Auto w ilu procentach jest oryginalne? Mozesz zarejestrować je jako zabytek bo ma wiecej niz 25 lat ;)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  20 mar 2016, 10:33
 pomorskie
#220640
WACEK pisze:Pojazd idzie czasowo wyrejestrować ale tu tylko unikasz podatków od pojazdu
A ubezpieczenie jest obowiązkowe i tak trzeba płacić
U mnie na firmie tak wyrejestrowują pojazdy ciężarowe których nie używamy przez jakiś okres w roku ( Pług śnieżny )

Tak to mi się wydaje z moich obserwacji : nie wiem jak to z osobowymi
w PL nie ma możliwości czasowego wyrejestrowania pojazdów osobowych, ciężarowych, autobusów, motocyklów itp..., są konkretne warunki kiedy możesz wyrejestrować pojazd tak jak sprzedaż w kraju lub za granicę, złomowanie, kradzież pojazdu, szkoda całkowita za granicą

być może wasze pojazdy są rejestrowane jako pojazdy specjalistyczne, nie wiem jak to wygląda wówczas

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
maverick pisze:...zeby uniknac placenia ubezpieczenia,(ktore ciagle jest oplacane) bo auto jest nieuzywane.
A moze jest jakis inny sposob na to ubezpieczenie?
doprowadzasz go do takiego stanu aby mozna go zakwalifikować do pojazdów zabytkowych /żółte blachy/, problem będzie wówczas kiedy będziesz chciał sprzedać to auto, będziesz potrzeboweał zgody konserwatora zabytków
Awatar użytkownika
By WACEK -  20 mar 2016, 14:03
 pomorskie
#220673
Mettenoos pisze:
WACEK pisze:Pojazd idzie czasowo wyrejestrować ale tu tylko unikasz podatków od pojazdu
A ubezpieczenie jest obowiązkowe i tak trzeba płacić
U mnie na firmie tak wyrejestrowują pojazdy ciężarowe których nie używamy przez jakiś okres w roku ( Pług śnieżny )

Tak to mi się wydaje z moich obserwacji : nie wiem jak to z osobowymi
w PL nie ma możliwości czasowego wyrejestrowania pojazdów osobowych, ciężarowych, autobusów, motocyklów itp..., są konkretne warunki kiedy możesz wyrejestrować pojazd tak jak sprzedaż w kraju lub za granicę, złomowanie, kradzież pojazdu, szkoda całkowita za granicą

być może wasze pojazdy są rejestrowane jako pojazdy specjalistyczne, nie wiem jak to wygląda wówczas

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
maverick pisze:...zeby uniknac placenia ubezpieczenia,(ktore ciagle jest oplacane) bo auto jest nieuzywane.
A możne jest jakiś inny sposób na to ubezpieczenie?
doprowadzasz go do takiego stanu aby można go zakwalifikować do pojazdów zabytkowych /żółte blachy/, problem będzie wówczas kiedy będziesz chciał sprzedać to auto, będziesz potrzebował zgody konserwatora zabytków
No wiem tyle że kolega zdaje tablicę do urzędu i prawdopodobnie na czas nie dłuższy niż 9 do 10 miesięcy
By maverick -  21 mar 2016, 8:49
 lubelskie
#220848
No nic,trzeba bedzie dalej placic,bo szkoda mi sie tego pozbyc.Tym bardziej,ze to nie Ferrari I wartosc jest raczej znikoma.
Nie mieszkam w Polsce I nie zanosi sie na to,ze wkrotce bede,a jak zrobie z tego zabytek,to nie bede mogl zabrac tego za granice.
Co prawda nie zamierzam,ale w zyciu roznie bywa.