Volkswagen Golf MK5

wszystko co związane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
By peszko -  11 lis 2016, 20:07
 śląskie
#242615
Dzwoniłem na infolinie i taką wysoką kwotę mi podał konsultant. Może mi podasz namiar do Twojej znajomej - czy ona Ci liczyła czy sam na infolini lub u agenta? Tylko pytasz o L4 czy PZU?
By zumi -  13 lis 2016, 12:52
 śląskie
#242681
znajoma jest agentem, zniżki przyznają zgodnie z tym jakie aktualnie posiada zniżki od 1. danej grupy ubezpieczeniowej 2. menagera danej grupy ubezpieczeniowej 3. zniżkami klienta

powiem Ci tak podaj mi maila na PW prześlę Ci ankietę ubezpieczeniowa wypełnisz sobie ją i prześlesz do mnie. Przeslę ją do niej z adnotacją że jesteś ode mnie, ona wyliczy Ci składkę i bezpośrednio poda ofertę na maila gdzie i co będzie najkorzystniej i z jakimi warunkami

powiem Ci jedno miniAC pod względem parametrów niekoniecznie ceny ma PZU - dużo lepsze warunki są.



Wszystkim którzy napisali do mnie swoje adresy już odpowiedziałem mailem.
By bartek_wolke -  14 maja 2018, 16:55
 dolnośląskie
#264818
Cześć,

chciałbym ubezpieczyć używanego Golfa V od kradzieży i o ile widzę że w standardzie ma immobilizer to chciałbym zapytać się czy to wystarczy ubezpieczycielowi?

2 - czy istnieje możliwość sprawdzenia czy immobilizer działa na własną rękę?

Pozdr.
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  14 maja 2018, 20:04
 wielkopolskie
#264824
Ja posiadam miniCaso (od kradzieży i żywiołów) i ubezpieczyciel nawet nie pytał czy mam alarm w aucie.
Mogę się mylić ale immo jest chyba w każdym golfie 5
Jak chcesz sprawdzić to wyciągnij sam grot z kluczyka (oddziel grot od pilota) i zobacz czy ci pokaze jakiś komunikat na mfa jeśli masz, albo po poprostu czy ci odpali.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 maja 2018, 20:21
 pomorskie
#264828
Po co sprawdzać, w teorii ma każdy i to wystarczy, tak samo możesz powiedzieć że auto posiada alarm bez czujników ruchu, i tak tego nie zweryfikuje, dodatkowo własne niestandardowe odcięcie zapłonu
By pemko11 -  20 gru 2018, 22:34
 podkarpackie
#270440
Z tego co jakiś czas temu dowiedziałem się od kolegi, który sprzedaje ubezpieczenia, to nie ma znaczenia już kolor auta, gdzie stoi itd.. Wypełnia się to owszem, ale w obliczaniu kosztów nie ma to znaczenia.
By michalza -  24 sty 2019, 7:23
 pomorskie
#271204
Kolor samochodu może i rzeczywiście nie ma znaczenia, ale jest wiele czynników które ma znaczenie. Gdyby je wszystkie zsumować, to wyszłoby ich co najmniej kilkadziesiąt.
Są takie które w minimalnym stopniu wpływają na wycenę OC, ale są też takie, które wpływają na nią w sposób istotny.
Dobrym pomysłem jest sprawdzenie tego jeszcze przed zakupem polisy, co można zrobić np tutaj: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc/kalkulator
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  24 sty 2019, 9:46
 warmińsko-mazurskie
#271207
Ja korzystałem w zeszłym roku z aplikacji banku Santander. Mają jakąś umowę z Compensa. Jest to bardzo wygodne, bo skanuje się kod QR z dowodu rejestracyjnego i wszystko samo się oblicza. Wyliczyło mi za samo OC 570zł. Opłaciłem przelewem i zaraz miałem na meilu polisę. Niestety cała ta aplikacja działa jak chce, czasem wylicza jakieś duże kwoty mimo że właściciel auta ten sam. Za golfa wyliczył 570 a za turana już 750 mimo że silnik, rocznik i właściciel jest ten sam.
By rafaello -  29 sty 2019, 9:55
 mazowieckie
#271365
Koszt ubezpieczenia zależy od kilkunastu czynników. W zasadzie każda ubezpieczalnia posiada pewien algorytm na podstawie którego wyliczane są koszta ubezpieczenia.
Polega to mniej więcej na tym, że niektóre czynniki są brane bardziej pod uwagę inne mniej. Np niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe maja duże zwyżki za wiek, przez co trafiają tam tylko starsi, ustabilizowani kierowcy, ale za to polisa jest tańsza. Nie bez znaczneia jest również fakt posiadania dzieci bądź miasto bądź miejscowość z której się pochodzi.
Zawsze można zrobić symulację za pośrednictwem porównywarek typu https://superpolisa.pl/ - daje to jakiś ogólny obraz sytuacji.
By michael -  30 sty 2019, 19:31
 mazowieckie
#271413
Kilka postow na forum i od razu linki.
Śmierdzi na odleglosc, w innych tematach zadaje bezsensowne pytania, a koledzy spamerzy odpisuja z linkami ;)

Taka grupka spamerow, sprawiają wrażenie userow a przy okazji spamuja różnymi stronami www.
By michalza -  23 cze 2019, 10:16
 pomorskie
#275268
A która ubezpieczalnia ma dobre warunki dla młodych kierowców? Bo z tego co widzę, to większość stosuje sporą zwyżkę za wiek.
Awatar użytkownika
By GrzeSek -  23 cze 2019, 14:02
 zachodniopomorskie
#275273
Raczej tego nie ominiesz. Mi z ojcem jako współwłaścicielem wyszło ok 1200 samego OC. Jedynym sposobem jest nie rejestrować samochodu na siebie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka