Volkswagen Golf MK5

wszystko co związane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
Awatar użytkownika
By leszek158 -  24 sty 2019, 15:25
 lubelskie
#271230
Mettenoos pisze:
24 sty 2019, 14:52
W teorii, w praktyce nie zarejestrujesz w ogóle to nie ma konsekwencji, niestety
a dodatkowo - 14 dni w Urzędzie Skarbowym, o ile taka potrzeba występuje, dalej ustawowe odsetki.
By michalza -  25 sty 2019, 8:00
 pomorskie
#271246
rafaello pisze:
24 sty 2019, 12:44
Chciałem zapytać o kwestie przerjestrowania - ile czasu ma się na zgłoszenie faktu zakupu samochodu w wydziale komunikacji?
Według obowiązujących przepisów czasu na przerejestrowanie samochodu jest stosunkowo niewiele, bo 30 dni. W tym okresie trzeba odwiedzić wydział komunikacji w celu załatwienia wszelkich formalności.

Zwykle wiąże się to z wymianą tablic rejestracyjnych, bo małe jest prawdopodobieństwo, że sprzedawca i kupujący pochodzi z tego samego powiaty. Opis wszystkich formalności został tutaj opisany: https://wygodnie.pl/porady/przerejestro ... a-wiedziec
By Kamel -  30 sty 2019, 21:43
 mazowieckie
#271415
michalza pisze:
25 sty 2019, 8:00
Według obowiązujących przepisów czasu na przerejestrowanie samochodu jest stosunkowo niewiele, bo 30 dni.
michalza 30 dni to jest niewiele czasu? :eek:
Jak kupowałem samochód (a w swojej karierze przerobiłem ich kilkanaście, jak nie więcej) to US i WK załatwiałem w zasadzie następnego dnia, ewentualnie w poniedziałek, jeśli zakup był dokonany w weekend.
Teraz rejestracja samochodu na dobrą sprawę trwa może ze 2-3 godziny, gdzie jadę do US, rejestruję umowę i opłacam podatek, potem jadę do WK, oddaję stare blachy, za godzinę odbieram nowe blachy wraz z "miękkim" dowodem a po 2 tygodniach jadę odebrać stały dowód. Ubezpieczenie też załatwia się w ciągu kilkunastu minut.

Oczywiście mam na myśli sytuację, kiedy podchodzę do tematu "dorośle" i nie bawię się w kombinatorykę z przeciąganiem rejestracji, jazdą na OC i blachach poprzednika, itd., itp.
I szczerze mówiąc dziwię się, że ludziom chce się w to bawić jak również dziwię się ludziom, którzy kupują samochód i zamiast od razu dopełnić wszelkich formalności odwlekają to, a finalnie zapominają, wylatuje im to z głowy, itp.