Volkswagen Golf MK5

wszystko co związane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
By michalza -  20 paź 2019, 9:22
 pomorskie
#277781
Co mówią przepisy w kontekście chęci zezłomowania zdezelowanego auta? Jak to wygląda w praktyce? Dodam, że auto nie jest tylko moją własnościa, ale jeszcze innej osoby, która dołączona została do umowy kupna-sprzedaży jakiś czas temu, aby korzystać z jej zniżek ubezpieczeniowych.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  20 paź 2019, 12:54
 zachodniopomorskie
#277786
W czasie rejestracji auta jest procentowo udział właścicieli.
Pan co mi złomował auto powiedział iż mu wystarczy tylko pierwszy właściciel wpisany w dowodzie rejestracyjnym.
Dobry złomiarze przyjadą zabiorą auto wydadzą kwit na wyrejestrowanie, przedziurawią tablice rejestracyjne, obetną róg dowodu rejestracyjnego. Jak porządni to dadzą w zależności od wagi auta 500PLN do 700PLN. I treść posta niezgodna z regulaminem została usunięta opłata Chyba 20PLN). Pazerni złomiarze nic nie dadzą PLN w zamian za wydanie kwitu i czynności kasacyjne.
treść posta niezgodna z regulaminem została usunięta
Tyle pamiętam na ten temat telefon w rękę i dzwonić po kasacjach aut. :hmmm:
Awatar użytkownika
By jarek60 -  20 paź 2019, 13:39
 zachodniopomorskie
#277791
"W życiu" już się wydarzyło. :yahoo: -tak jak napisałem 3 auta tak ze złomowałem ostatnie w Grudniu 2018r. :burp:

Dodano po 17 minutach 18 sekundach:
Opisałem też przebieg jak rejestrujesz wpisują taki jaki odczyta diagnosta na przeglądzie przy sprowadzaniu z zagranicy auta treść posta niezgodna z regulaminem została usunięta Oparłem się na faktach w obu wypowiedziach. :silence: :pepsi:

Dodano po 5 minutach 34 sekundach:
Poza tematem wiesz co cie czeka jak umrze współwłaściciel auta? :yahoo: :PP :pepsi: treść posta niezgodna z regulaminem została usunięta
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  20 paź 2019, 14:29
 pomorskie
#277792
właściciel nie ma prawa ani zbyć auta i tak samo nie ma prawa zezłomować bez zgody współwłaściciela, musi być albo obecny przy czynności albo osoba złomująca musi posiadać upoważnienie współwłaściciela WZÓR UPOWAŻNIENIA

jeżeli tak nie robią to łamią przepisy, gdy współwłaściciel umrze to inna kwestia, przechodziłem to po smierci ojca

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
jarek60 pisze:
20 paź 2019, 14:02
. :burp: :yahoo: :PP :pepsi:
dobrze się czujesz?

I nie pisz proszę do mnie bdetnych PW że "Cytuj przepisy ja opisałem rzeczywistość", samaochody w rzeczywistości też można kraść, a zgodnie z przepisami nie można
Awatar użytkownika
By jarek60 -  20 paź 2019, 14:45
 zachodniopomorskie
#277793
Z całym szacunkiem gdzie taki wzór obowiązuje w toalecie?
treść posta niezgodna z regulaminem została usunięta
Może jakiś szrot tego wymaga treść posta niezgodna z regulaminem została usunięta
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  20 paź 2019, 14:49
 pomorskie
#277794
jarek60 pisze:
20 paź 2019, 14:45
Z całym szacunkiem gdzie taki wzór obowiązuje w toalecie?v
chłopie którejś klepki ci brakuje?

oświadczenie można napisać na zwykłej kartce papieru i potwierdzić u notariusza, żaden problem, starosta/urząd do wzoru nic nie ma, podałem to tylko jako wzór pisma, poza tym głupoty opowiadasz
michalza pisze:
20 paź 2019, 9:22
Co mówią przepisy w kontekście chęci zezłomowania zdezelowanego auta?
- zabrać ze sobą dowód rejestracyjny lub dokument potwierdzający dane pojazdu, zaświadczenie z WK w przypadku zatrzymania DR przez policję
- umowę kupna potwierdzoną w US (gdy auto nie jest przerejestrowane po jego zakupie).
- gdy jest zarejestrowane na firmę, wpis do ewidencji działalności gospodarczej, upoważnienie do zezłomowania pojazdu dla osoby wyrejestrowującej pojazd w imieniu podmiotu gospodarczego,
- w przypadku współwłasności lub w przypadku nieobecności właściciela trzeba posiadać pisemne upoważnienie od właściciela/współwłaściciela

Dodano po 44 minutach 33 sekundach:
@jarek60 już wyraziłeś swoją opinię, nie musisz sto razy powtarzać tego samego, wszyscy umiemy czytać a -1 otrzymujesz za styl a raczej jego brak.
By rafaello -  21 paź 2019, 12:32
 mazowieckie
#277828
Jeżeli masz wątpliwości to najlepiej zadzwonić do jakiegoś auto szrotu z zapytaniem - oni tam jak coś podpowiedzą co i jak.
Opcjonalnie do wydziału komunikacji w Twoim urzędzie miasta.

Z tego co wiem, to auto musi mieć odpowiednia wagę, musi też mieć wszystkie dokumenty takie jak np dowód rejestracyjny czy upoważnienie współwłaściciela, który godzi się na złomowanie (o ile oczywiście istnieje taki współwłaściciel).
Kolejna kwestia jest taka, to aby rozpoznać auto szrot - w zwiazku z tym proponuję tutaj jeszcze sprawdzić jak coś - zobacz link.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2019, 10:57 przez rafaello, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 paź 2019, 22:34
 pomorskie
#277846
@jarek60 hipotetycznie - jeśli będziemy współwłaścicielami auta a ty go zezłomujesz bez mojej wiedzy i zgody oraz bez mojego oświadczenia, to sprawa trafi do sądu i w zębach przyniesiesz mi równowartość części należącej do mnie a złomiarz dostanie zarzuty i straci pracę albo dołoży się tobie do odszkodowania dla mnie

podobna sytuacja ze zbyciem /sprzedażą/ auta - nie masz prawa go sprzedać bez zgody i podpisu współwłaściciela
Awatar użytkownika
By jarek60 -  22 paź 2019, 7:24
 zachodniopomorskie
#277856
Nie interesuje co zrobią złomiarze i urzędnicy ja opisałem rzeczywistość też mi szczęka opadła podczas kasacji dlatego to napisałem gdy te 2 auta w Warszawie rejestrowałem / przerejestrowałem musiałem z współwłaścicielami robić wszystko osobiście nawet iść do urzędu skarbowego. Przyszedł czas na kasacje i tu szok żadnych dodatkowych oświadczeń właścicieli
itp jeszcze za poloneza 800PLN dali, Opel Vectra 750PLN. Trzecie auto zachodnio-pomorskie miałem problem żeby ktoś po nie przyjechał Golf II ostatecznie dostałem 50PLN i też nie trzeba było oświadczeń mój drugi współwłaściciel wyjechał do Anglii i mieszka tam od 14 lat. Kwity od ręki wręcz pani w urzędzie gratulowała mi 30 letniego auta. (2 z tych aut miały być restaurowane) między czasie zostały uszkodzone / po wypadku.... treść posta niezgodna z regulaminem została skasowana
Awatar użytkownika
By Cimek -  22 paź 2019, 14:03
 opolskie
#277867
jarek60 pisze:
22 paź 2019, 8:05
Panowie nie pasuje wpis usunąć a nie nazywać kogoś ch... i tp.
Nikt nikogo nie obraził, wyzywał. Chyba, że w myślach-ale nie mam takiego daru żeby to sprawdzić :tooth:

Dodano po 15 minutach 7 sekundach:
Przywróćcie ten temat skarg i zażaleń, szkoda zaśmiecać wątki sprawami personalnymi. POZDRO MORDECZKI :PP