Volkswagen Golf MK5

wszystko co związane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
By kostecki -  04 cze 2012, 23:14
 mazowieckie
#74432
mettenos pisze:
kostecki pisze:Zgadza się nie wskazanie osoby prowadzącej pojazd grzywna 500 pln bez punktów.
z małą zasadniczą różnicą - grzywna "do" 500 zł :wink:
Fakt miałem na myśli przekroczenie o 50km lub więcej :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 cze 2012, 23:15
 pomorskie
#74433
sposób jest prosty ale warunek musi być jeden - w miarę nieczytelne, niewyraźne zdjęcie, podajesz dwóch kierowców - siebie i "Kowalskiego" i mówisz że mógł kierować Kowalski lub ja, ty wskazujesz sprawców a teraz SM musi udowodnić, który z was kierował, umorzenie
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 cze 2012, 23:41
 pomorskie
#74441
jak już pisałem warunek to nieczytelne zdjęcie /chodzi o twarz oczywiście/ , wskazuję siebie czyli Jana Nowak i kolegę Jana Kowalskiego i teraz oni muszą zebrać materiał dowodowy aby któregoś ukarać, często robią chwyt i karzą właściciela za niewskazanie ale to niezgodne z prawem, dla przykładu nawet sąd w Słupsku przyklepuje Straży Miejskiej w Kobylnicy takie głupoty że śmiech na sali ale w każdym sądzie w wyższej instancji sprawa upada, nie może być mowy o niewskazaniu bo przecież wskazuję siebie lub kolegę a ich rolą jest przedstawienie takich dowodów aby to ustalić
By Czolo -  05 cze 2012, 0:56
 -------
#74451
sytuacja zatrzymala straz miejska mojej zony szwagra i zaczeli sie cos tam czepiac za pasy itd. I wyskakuj babeczka no moze jeszcze mi pan zaswiadczneie lekarksie pokaze a on nie ma problemu prosze wyciagnal dal jej i dalej tam go chcieli udupic. I cos tam wkoncu znalezli bo po zlosci szukali juz za zaswiadczenie lekarskie co im pokazal. Nie pamietam za co go chcieli dupnac ale ze nie mogli ukarac go za to tylko do tego ma prawo policja on dobrze o tym wie zna te wszystkie przepisy siostra z policji jego jest to mowi ze prosze wolac policje ja z panstwem nie bede wogole gadac. Oni wkorzeni on juz mial w dupie czekali specjalnie dosc dlugo na radiowoz zanim sciagneli... Parodia czasem to jest wlasnie.

Ale odnosnie tego mandatu mi przyslali ze strazy miejskiej z kobylnicy fotke mi trzasneli widzialem jak mnei walneli no i nie bylem wyrazny i opcja byla 200zl 4 ptk 200zl bez punktow lub nie przyznanie sie i sprawa w sadzie. Mi tam punkty nie byly potrzebne to wybralem opcje bez punktow i fajnie bo takie same siano z punktami jak i bez bylo...
Awatar użytkownika
By Neosternik -  05 cze 2012, 6:51
 dolnośląskie
#74458
Dziś popytałem wśród znajomych i poradzili żeby wpisać że auto udostępniłem znajomemu z Niemiec który jechał z koleżanką i podać jego adres.Dodać jeszcze że nie wiem kto w tym momencie kierował gdy trzasnęli fotkę,bo prawo jazdy mieli oboje.Zdjęcie takie że nie można rozpoznać kto siedział za kierownicą.Dowiedziałem się jeszcze że nawet jeśli wystąpią do znajomego z Niemiec z takim samym pismem co do mnie to on może im odpisać że nie pamięta czy on kierował,bo może koleżanka a ona jest z Francji i może podać jej adres.Sprawa zostanie umorzona.Prawda czy fałsz??:)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  05 cze 2012, 10:14
 pomorskie
#74475
Neosternik pisze:Dziś popytałem wśród znajomych i poradzili żeby wpisać że auto udostępniłem znajomemu z Niemiec
to nie jest za dobra droga obrony, mogą wysłać do Niemiec zapytanie pod wskazany adres, kilka razy spotkałem się z sytuacją że Niemcy przesyłali zapytania do Polski, a już niedługo w ramach EU ma to być standardem, lepiej podać kolegę Ukraińca ze Lwowa
By rosk -  05 cze 2012, 17:23
 -------
#74514
a co w przypadku,gdy przychodzi fotka że jechałem 71 a ja wiem że 69 (auto z tachografem i elektronicznym wyświetlaczem prędkościomierza)bo w chwili gdy strzeliła lampa spojrzałem na licznik,jak wiadomo jest możliwość wydruku prędkości z tachografu,kogo urządzenie jest bardziej wiarygodne dla sądu,tachograf z legalizacją czy fotoradar.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  05 cze 2012, 17:46
 pomorskie
#74517
rosk pisze: kogo urządzenie jest bardziej wiarygodne dla sądu,tachograf z legalizacją czy fotoradar.
sąd ci na to odpowie :D trzeba by znać zakres błędu poszczególnych urządzeń, tzn. który ma większą tolerancję błędu - fotoradar czy tacho, zapewniam cię że żadne z tych urządzeń nie ma w 100% dokładnego pomiaru, zawsze jest jakiś margines
By furbs -  05 cze 2012, 18:09
 -------
#74520
rosk pisze:a co w przypadku,gdy przychodzi fotka że jechałem 71 a ja wiem że 69 (auto z tachografem i elektronicznym wyświetlaczem prędkościomierza)bo w chwili gdy strzeliła lampa spojrzałem na licznik,jak wiadomo jest możliwość wydruku prędkości z tachografu,kogo urządzenie jest bardziej wiarygodne dla sądu,tachograf z legalizacją czy fotoradar.
W jaki sposób chcesz udowodnić, że wskazany przez Ciebie moment z zapisaną prędkością to dokładnie moment zrobienia zdjęcia? Masz zsynchronizowany zegarek w tachografie dokładnie z tym fotoradarem? Bo na zasadzie 'ja widziałem' to nikt Ci nie uwierzy.