Volkswagen Golf MK5

W oczekiwaniu na debiut
By Charakterek -  06 gru 2020, 17:18
 mazowieckie
#284329
19dawid91 pisze:
30 lis 2020, 21:59
I jak tam wrażenia po pierwszych kilometrach za kółkiem ósemki?
Docieramy. W sumie bardzo fajne auto. Szczególnie mi do gustu przypadły tryby jazdy i zawieszenie adaptacyjne. Normalnie jest mięciutki jak piątka, ale ja włączy się tryb sport, to się utwardza. Jak piszę - auto na dotarciu, więc bez szaleństw.
GrzeSek pisze: Gratuluję zakupu :ok: zadowolenia i bezawaryjności życzę
Oby służył tak jak poprzedni Obrazek Z wolnossącego 2.0 FSI przeskok na turbo to będzie pewnie potężna różnica w samych odczuciach.
Wiesz odczucia jak odczucia. Nasze drugie auto ma ponad 330 KM i żona też nim śmiga, więc do Golfa po przesiadce z niego większych emocji nie ma. Jakbyśmy mieli tylko tego FSI i przesiedli się na tego wariata, to szczena pewno by nam opadła. A tak to w sumie fajny miejski popierdzielacz. Choć jak wyżej pisałem - na dotarciu, więc nie szalejemy. Choć delikatna jazda nim na dotarciu, to w zasadzie ostra jazda FSI. Ot taka różnica. Może odczaruję troszkę ósemkę - morza black piano tu nie ma - tylko przy desce i ekranie, poza tym nigdzie. Raczej stonowane wszystko jest. Za to fotele mega wygodne. Te dodatkowo mają wentylację. Za co im chwała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A z zewnątrz - typowy Golf. Jak to ktoś wyżej napisał - wtapia się w tłum jak żaden inny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale tak to fajne auto. Typowy Golf. Taki trochę do wszystkiego.
By Charakterek -  01 cze 2021, 0:22
 mazowieckie
#286285
W słońcu kolor tego auta prezentuje się rewelacyjnie. Nie wiedziałem, że może aż tak fajnie to wyglądać. No i oczywiście kradnę furę żonie śmigam po mieście, cieszę się z jazdy, czasami z wydechu strzeli, czasami trakcja się na 3 biegu jeszcze włączy, ale luzik. Spoko furka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam jeszcze A6 C6 V8 i ona w lipcu idzie na sprzedaż. Nie potrzebuję już jej. Golf ją objeżdża jak potrafi. A u mnie zawsze było auto zdroworozsątkowe i szybkie. A teraz są 2 szybkie (choć jedno szybsze). Więc zamiast Audi w 2 połowie lipca wleci Corolla TS, ta hybrydowa dwulitrówka i znów będzie zdroworozsądkowo.

No i się stało się. W sumie fajnie ta Toyka wygląda w tym lakierze.

Obrazek

Edit: Brzydal z nami ponad rok. 10 000 absolutnie bezproblemowych kilometrów. W ASO był tylko raz na zmianie oleju po 1500 km. Auto daje mnóstwo frajdy z jazdy. Zabieram go żonie czasami, jak chcę troszeczkę pośmigać. Za parę dni serwis olejowy i zmiana oprogramowania (akcja serwisowa). Ponoć dojdzie troszkę bajerów, samochód będzie rozpoznawał czy mów do niego kierowca, czy pasażer i na jest mi zimno podniesie temperaturę temu, komu trzeba, a nie wszystkie trzy temperatury naraz. Pożyjemy, zobaczymy :)