Volkswagen Golf MK5

W oczekiwaniu na debiut
przez Charakterek -  06 gru 2020, 17:18
 mazowieckie
19dawid91 pisze: ÔćĹ
30 lis 2020, 21:59
I jak tam wrażenia po pierwszych kilometrach za kółkiem ósemki?
Docieramy. W sumie bardzo fajne auto. Szczeg├│lnie mi do gustu przypad┼éy tryby jazdy i zawieszenie adaptacyjne. Normalnie jest mi─Öciutki jak pi─ůtka, ale ja w┼é─ůczy si─Ö tryb sport, to si─Ö utwardza. Jak pisz─Ö - auto na dotarciu, wi─Öc bez szale┼ästw.
GrzeSek pisze: Gratuluj─Ö zakupu :ok: zadowolenia i bezawaryjno┼Ťci ┼╝ycz─Ö
Oby s┼éu┼╝y┼é tak jak poprzedni Obrazek Z wolnoss─ůcego 2.0 FSI przeskok na turbo to b─Ödzie pewnie pot─Ö┼╝na r├│┼╝nica w samych odczuciach.
Wiesz odczucia jak odczucia. Nasze drugie auto ma ponad 330 KM i ┼╝ona te┼╝ nim ┼Ťmiga, wi─Öc do Golfa po przesiadce z niego wi─Ökszych emocji nie ma. Jakby┼Ťmy mieli tylko tego FSI i przesiedli si─Ö na tego wariata, to szczena pewno by nam opad┼éa. A tak to w sumie fajny miejski popierdzielacz. Cho─ç jak wy┼╝ej pisa┼éem - na dotarciu, wi─Öc nie szalejemy. Cho─ç delikatna jazda nim na dotarciu, to w zasadzie ostra jazda FSI. Ot taka r├│┼╝nica. Mo┼╝e odczaruj─Ö troszk─Ö ├│semk─Ö - morza black piano tu nie ma - tylko przy desce i ekranie, poza tym nigdzie. Raczej stonowane wszystko jest. Za to fotele mega wygodne. Te dodatkowo maj─ů wentylacj─Ö. Za co im chwa┼éa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A z zewn─ůtrz - typowy Golf. Jak to kto┼Ť wy┼╝ej napisa┼é - wtapia si─Ö w t┼éum jak ┼╝aden inny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale tak to fajne auto. Typowy Golf. Taki troch─Ö do wszystkiego.
przez Charakterek -  01 cze 2021, 0:22
 mazowieckie
W s┼éo┼äcu kolor tego auta prezentuje si─Ö rewelacyjnie. Nie wiedzia┼éem, ┼╝e mo┼╝e a┼╝ tak fajnie to wygl─ůda─ç. No i oczywi┼Ťcie kradn─Ö fur─Ö ┼╝onie ┼Ťmigam po mie┼Ťcie, ciesz─Ö si─Ö z jazdy, czasami z wydechu strzeli, czasami trakcja si─Ö na 3 biegu jeszcze w┼é─ůczy, ale luzik. Spoko furka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam jeszcze A6 C6 V8 i ona w lipcu idzie na sprzeda┼╝. Nie potrzebuj─Ö ju┼╝ jej. Golf j─ů obje┼╝d┼╝a jak potrafi. A u mnie zawsze by┼éo auto zdroworozs─ůtkowe i szybkie. A teraz s─ů 2 szybkie (cho─ç jedno szybsze). Wi─Öc zamiast Audi w 2 po┼éowie lipca wleci Corolla TS, ta hybrydowa dwulitr├│wka i zn├│w b─Ödzie zdroworozs─ůdkowo.

No i si─Ö sta┼éo si─Ö. W sumie fajnie ta Toyka wygl─ůda w tym lakierze.

Obrazek

Edit: Brzydal z nami ponad rok. 10 000 absolutnie bezproblemowych kilometr├│w. W ASO by┼é tylko raz na zmianie oleju po 1500 km. Auto daje mn├│stwo frajdy z jazdy. Zabieram go ┼╝onie czasami, jak chc─Ö troszeczk─Ö po┼Ťmiga─ç. Za par─Ö dni serwis olejowy i zmiana oprogramowania (akcja serwisowa). Pono─ç dojdzie troszk─Ö bajer├│w, samoch├│d b─Ödzie rozpoznawa┼é czy m├│w do niego kierowca, czy pasa┼╝er i na jest mi zimno podniesie temperatur─Ö temu, komu trzeba, a nie wszystkie trzy temperatury naraz. Po┼╝yjemy, zobaczymy :)