Volkswagen Golf MK5

W oczekiwaniu na debiut
By Charakterek -  21 wrz 2020, 1:45
 mazowieckie
#283436
Co skłoniło mnie do takiej decyzji? Właśnie to forum i przyjazna atmosfera panująca na nim. Ludzie mili, pomocni, zwykli, nie gburowaci. Zwyczajnie po sprzedaży auta (a piątka niebawem pójdzie w świat), nie chciałem zamykać tego forum, a wracać tak choćby z sentymentu. Ósemka zamówiona, wstępnie w grudniu odbiór. Jazdy tym samochodem odbyliśmy, bardzo fajnie się nim śmiga.
By soja -  21 wrz 2020, 20:32
 zachodniopomorskie
#283443
Dzisiaj akurat bedąc kilka godzin w ASO napatrzyłem się na MK8, bo próbowałem się do niej przekonać. Jedna rzecz jest dla mnie skandalem jako miłośnika golfa. Te pseudozegray i wyświetlacze, które dosłownie są przykręcone do deski rozdzielczej. Naprawde do wygląda okropnie. I z przodu i z boku od strony pasażera. Zadnego choćby daszka, który zawsze stanowi estetyczy fragment deski. To wygląda jak niepasujące do siebie elementy przykrecone na siłe. No i szary lakier im w tym modelu nie wyszedł.
Ale najważniejsze, aby Twojej auto jeździło bez problemów, a do wszystkiego można się przyzwyczaić. :oczko:
By Charakterek -  22 wrz 2020, 0:18
 mazowieckie
#283448
A-R-T-U-R pisze:
21 wrz 2020, 21:37
No to czekamy na update i pierwsze foty oraz modyfikacje :naughty:
Przyjedzie do garażu, się fotki zrobi. Kupiliśmy brzydala, czyli GTI, ale na firmę, więc nie wychodzi tak tragicznie. Naturalnie siwy, ale ten ciemniejszy metallik. Całkiem przyjemny kolor.

Obrazek

Tak go moja żona widzi i tak, wiem. Felgi 17 cali. Czemu nie 18 albo 19? Bo moja żona mocno atakuje krawężniki. I taka 17 calówka z kawałkiem mięsa na feldze będzie akuratna. Natomiast 18 już ma za mało materiału. Odkryłem to, jak musiałem wymieniać 4 opony w mojej furze (255/35 R19), trochę sypnęło po kieszeni. Dlatego zdecydowałem się właśnie na takie, a nie inne felgi. Ja myślę za 3 - 4 lata nad powrotem do Passata i sprzedażą A6. Pożyjemy - zobaczymy.

A co do wyglądu - mi nie przeszkadza. Za 2 - 3 lata się opatrzy. Odkąd interesuję się motoryzacją na poważnie, to zawsze były emocje, jak nowy Golf powstawał. Trójka - koniec świata, łolaboga gdzie są okrągłe światła? To się nie przyjmie. Przyjęło się i to jak. Czwórka - przecież to upiększona trójka. Nudna jak diabli, będzie to VW 2 lata robił, bo się ten kształt opatrzył. Robił trochę więcej lat. Piątka - ło panie, co oni zrobili? Napompowali biednego Golfa i teraz wygląda jak gruba baletnica z wielkim tyłkiem. Tego nikt nie kupi. I znów hit. Szóstkę i siódemkę krytykowano za to, że miały tak mało zmian w stosunku do poprzedników, a siódemka to już był szczyt nudy. No i co? ludzie je brali, a siódemki to brali we wręcz kosmicznych ilościach. Teraz to samo jest z ósemką. Mi się w tym Golfie podoba konsola środkowa. A w zasadzie jej brak. Mało przycisków nie przewalone nic w tym aucie jest. Nie przytłacza ono swoim jestestwem. Niczym się nie wyróżnia, staniesz i ginie w tłumie. A że ma 245 KM, to jednak się w tym tłumie dość fajnie odnajduje na drodze. A mówię Wam - za 2 - 3 lata się opatrzy i nikogo szokować nie będzie. Piątka idzie w bardzo dobre ręce. Nadal będzie mieszkać w garażu i mieć dach nad głową. Ale jest z nami 5 lat, a ja co tyle zmieniam miejskie samochody. Odstępstwo zrobię w tym GTI. Pewnie dodam mu ze 2 lata.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2020, 15:07 przez Charakterek, łącznie zmieniany 1 raz.
By Charakterek -  04 lis 2020, 0:06
 mazowieckie
#284003
soja pisze:
21 wrz 2020, 20:32
Dzisiaj akurat bedąc kilka godzin w ASO napatrzyłem się na MK8, bo próbowałem się do niej przekonać. Jedna rzecz jest dla mnie skandalem jako miłośnika golfa. Te pseudozegray i wyświetlacze, które dosłownie są przykręcone do deski rozdzielczej. Naprawde do wygląda okropnie. I z przodu i z boku od strony pasażera. Zadnego choćby daszka, który zawsze stanowi estetyczy fragment deski. To wygląda jak niepasujące do siebie elementy przykrecone na siłe. No i szary lakier im w tym modelu nie wyszedł.
Ale najważniejsze, aby Twojej auto jeździło bez problemów, a do wszystkiego można się przyzwyczaić. :oczko:
Przecież ma daszek i to całkiem spory

https://photos.app.goo.gl/aSUh7NxAwwsaXfBa6

Update - ponoć dziś właśnie auto zostanie wyprodukowane. Czyli ze 2 - 3 tygodnie i odbieram.
By Charakterek -  19 lis 2020, 22:02
 mazowieckie
#284182
No to nasz już jest w ASO. Od poniedziałku był. Dziś dograliśmy, jurto możemy odbierać. Ale nie odbierzemy. Dziwne, co? Otóż nie - ja osobiście wstrzymałem odbiór do wtorku, bowiem najpierw musi go dotknąć detailer, założyć mu ceramikę i powłoki ochronne i wtedy dopiero będziemy mogli odbierać. A poza tym - Golf jak Golf... Felgi standardowe. Dlatego, że ten model nie ma ładnych felg. Mają założyć na nie opony zimowe, a na lato kupimy jakiś naprawdę ładny felunek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By jihaad -  22 lis 2020, 10:05
 dolnośląskie
#284215
Charakterek pisze:
19 lis 2020, 22:02
Otóż nie - ja osobiście wstrzymałem odbiór do wtorku, bowiem najpierw musi go dotknąć detailer, założyć mu ceramikę i powłoki ochronne i wtedy dopiero będziemy mogli odbierać.

Czarodziej niech go jeszcze dotknie zanim odbierzecie.
By Charakterek -  23 lis 2020, 0:48
 mazowieckie
#284229
jihaad pisze:
22 lis 2020, 10:05

Czarodziej niech go jeszcze dotknie zanim odbierzecie.
Po co ten jad? Co w tym dziwnego, że chcę na nowym aucie ceramikę założyć? Na piątce też siedzi ceramika. Wielkie mi halo. Ja dbam o swoje auta.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 lis 2020, 1:32
 pomorskie
#284235
Gratuluję zakupu :ok: zadowolenia i bezawaryjności życzę

Niestety do mnie to auto nie przemawia, jest w mojej ocenie mocno nijakie ale to moja subiektywna ocena

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
Charakterek pisze:
23 lis 2020, 0:48

Po co ten jad?
Trochę chyba przesadziłeś, post jak post, ja w nim zadnego jadu nie widzę
Awatar użytkownika
By GrzeSek -  24 lis 2020, 7:13
 zachodniopomorskie
#284237

Mettenoos pisze:Gratuluję zakupu :ok: zadowolenia i bezawaryjności życzę

Niestety do mnie to auto nie przemawia, jest w mojej ocenie mocno nijakie ale to moja subiektywna ocena
Przecież Golf słynie z tego, że jest nijaki Obrazek

Już parę sztuk widziałem w Szczecinie, szybko się wpasowały w otoczenie. W sumie nawet ID3 nie wyglądają kosmicznie. Oni potrafią w nowocześnie bez rewolucji Obrazek

Oby służył tak jak poprzedni Obrazek Z wolnossącego 2.0 FSI przeskok na turbo to będzie pewnie potężna różnica w samych odczuciach.

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka