Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By FISHBONE89 -  01 cze 2013, 16:00
 -------
#99546
Brak kolizji. Z drzwiami też nic nie robiłem. Być może ciągłe otwieranie drzwi kierowcy mogło spowodować przełamanie kabla. Czy na pewno w drzwiach kierowcy znajduje się czujnik G179. Różne są informacje na necie. Sugerowano mi uszkodzenie czujnika uderzeniowego bocznego ale on znajduje się w tylnym słupku- dotarłem do niego,rozłączyłem, wyczyściłem styki-brak efektu.
By FISHBONE89 -  01 cze 2013, 16:23
 -------
#99551
Z tym że uszkodzenie kabla w tym przypadku jest najmniej prawdopodobne. Sprawdzę czy jest czujnik w drzwiach kierowcy i prześwietlę kable. Sprawdzę również kabel pod fotelem kierowcy od kostki mocowanej w podłodze do złączki pod fotelem. Spróbuję również dotrzeć do czujnika pod wykładziną. O efektach dam znać.
By kuba94 -  01 cze 2013, 19:57
 pomorskie
#99561
Miałem to samo, kabelek był połamany w harmonijce drzwi,najpierw sprawdziłem czujnik uderzeniowy w drzwiach jak i czujnik uderzeniowy pod wykładziną pod siedzeniem a później jeszcze raz sprawdziłem w harmonijce i tam było uszkodzenie.
By Pablo -  01 cze 2013, 22:30
 małopolskie
#99570
mettenos pisze:miałeś jakąś kolizję? Robiłeś coś przy aucie? Przerwanego kabelka od sensora w gumie pomiędzy drzwiami a słupkiem A nie masz?
Ja bym raczej szedł w tym kierunku.
Czyjnik uderzeniowy masz w drzwiach, a jakość kabli w przelotkach w MK5 jest ogólnie znana ;-)