Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
przez konixxx - User  -  
 -------
jako ze problem z silownikiem wysprzeglajacym rozwiazany a odpowiedzi nie bylo to edytuje posta bo mam pytanko: czy obok przycisku od ESP w innych wersjach sa jakies inne przyciski? mile widziane screeny
Awatar u┼╝ytkownika
przez MATI709 - ┼╗├│┼étodzi├│b  -  
 -------
U mnie jest tylko przycisk od ASR a w mojej wersji chyba niema takiej mo┬┐liwo┬Âci ┬┐eby wy┬│┬▒czy├Ž ESP.
przez Szpandel - Fan Forum  -  
 -------
ja mam ASR zamiast ESP i u mnie obok jest dioda od alarmu/immo(nie wiem dokladnie ;) )

wiem, ┬┐e tam moze znajdowac sie rownie┬┐ przycisk od trybu winter, oznaczony literk┬▒ W, kt├│ry pomaga, np. ruszac zim┬▒ :>

MATI, je┬┐eli masz tylko przycisk ASR, to znaczy ┬┐e nie masz ESP.
pozdr.
Awatar u┼╝ytkownika
 -------
Szpandel pisze:ja mam ASR zamiast ESP i u mnie obok jest dioda od alarmu/immo(nie wiem dokladnie ;) )

wiem, ┬┐e tam moze znajdowac sie rownie┬┐ przycisk od trybu winter, oznaczony literk┬▒ W, kt├│ry pomaga, np. ruszac zim┬▒ :>

MATI, je┬┐eli masz tylko przycisk ASR, to znaczy ┬┐e nie masz ESP.
pozdr.

Ale kontrolka od ESP sie swieci jak odpalam.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos - Moderator/Tropiciel Spamer├│w  -  
 pomorskie
MATI709 pisze:U mnie jest tylko przycisk od ASR a w mojej wersji chyba niema takiej mo┬┐liwo┬Âci ┬┐eby wy┬│┬▒czy├Ž ESP.

jak masz tylko przycisk ASR to nie masz systemu ESP, a jak masz przycisk ESP to masz ESP+ASR
Awatar u┼╝ytkownika
 -------
Mam takie pytanko czy kto┬ mo┬┐e mi pokaza├Ž jak wygl┬▒da kontrolka od ASR i ESP czy jest to jedna kontrolka i ta sama.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos - Moderator/Tropiciel Spamer├│w  -  
 pomorskie
MATI709 pisze:Mam takie pytanko czy kto┬ mo┬┐e mi pokaza├Ž jak wygl┬▒da kontrolka od ASR i ESP czy jest to jedna kontrolka i ta sama.

jest to jedna i ta sama kontrolka na desce rozdzielczej, a je┬┐eli masz przycisk ESP - to masz ESP + ASR, masz przycisk ASR to masz tylko ASR
Awatar u┼╝ytkownika
 -------
Mam tylko ASR tak wiêc t± ubo¿sz± wersje.
:cry:
Awatar u┼╝ytkownika
przez krz_p - Stary wyga  -  
 wielkopolskie
obok przycisku od ESP/ASR kolejny jest od zapami├¬tania ustawienia ci┬Ânienia w oponach
trzeci od lewej chyba zawsze jest pusty a ostatni od tryby winter dla DSG w GT
przez adam75 - ┼╗├│┼étodzi├│b  -  
 pomorskie
u mnie jest jeszcze opr├│cz ESP przycisk SET z symbolem oponki, s┬│u┬┐y do ustawiania czujnika ci┬Ânienia w oponach, a raczej kalibracji np po dopompowaniu k├│┬│
przez MI4 - User  -  
 -------
zadam lamerskie pytanie: od czego jest ten przycisk ASR??? tez go mam ale nie doko├▒ca wiem za co jest on odpoiwedzialny :oops:
przez Maciej (bzik) - ┼╗├│┼étodzi├│b  -  
 -------
MI4 pisze:zadam lamerskie pytanie: od czego jest ten przycisk ASR??? tez go mam ale nie doko├▒ca wiem za co jest on odpoiwedzialny :oops:

Wikiepdia pisze:System kontroli trakcji – system zaliczany do grupy system├│w Advanced Vehicle Control Systems (albo Automated Highway Systems), kt├│rego g┬│├│wnym zadaniem jest niedopuszczenie do nadmiernego po┬Âlizgu k├│┬│ pojazdu podczas przyspieszania (objawiaj┬▒cego si├¬ ich buksowaniem). Po┬Ârednio systemy takie mog┬▒ wp┬│ywa├Ž r├│wnie┬┐ na polepszenie w┬│a┬Âciwo┬Âci trakcyjnych pojazdu podczas ruchu w zakr├¬cie. Wi├¬kszo┬Â├Ž system├│w dzia┬│a jedynie w zakresie niskich pr├¬dko┬Âci pojazdu (do 40 km/h) aczkolwiek budowane s┬▒ te┬┐ wersje dzia┬│aj┬▒ce dla ca┬│ego zakresu pr├¬dko┬Âci.

dok┬│adniej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/ASR
przez konixxx - User  -  
 -------
dzieki za info chlopaki, dokladnie o ten od cisnienia ogumienia mi chodzilo i juz dostalem w serwisie, koszt przycisku ok 60zl, tej funkcj inie mam ale chcialem inny gadzet pod to podlaczyc i zeby wygladalo jak seryjne i udalo mi sie...
Awatar u┼╝ytkownika
przez malydaras - Dyskutant  -  
 mazowieckie
konixxx pisze:chcialem inny gadzet pod to podlaczyc i zeby wygladalo jak seryjne i udalo mi sie...
pochwal si├¬ co tam nabroi┬│e┬ :?:
przez adam75 - ┼╗├│┼étodzi├│b  -  
 pomorskie
no w┬│a┬Ânie co? Bo ja z racji ┬┐e juz mam ten przycisk zaj├¬ty musia┬│em u┬┐yc za┬Âlepki i na niej zrobi├Ž w┬│┬▒cznik od telefonu Bluetooth