Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos - Moderator/Tropiciel Spamer├│w  -  
 pomorskie
ok, mo┼╝e w twoim przypadku to si─Ö sprawdzi┼éo, oczywi┼Ťcie w starszych autach trzeba to zrobi─ç zanim zacznie si─Ö modzi─ç z mapami tylko powiedz mi jaki to ma zwi─ůzek w rocznym czy dwuletnim aucie, kt├│re szarpie przy odpalaniu a rozrusznik ma "funkiel n├│wka nie ┼Ťmigany"
przez paweu - Fan Forum  -  
 podkarpackie
jaki to ma zwi─ůzek w rocznym czy dwuletnim aucie, kt├│re szarpie przy odpalaniu a rozrusznik ma "funkiel n├│wka nie ┼Ťmigany"

O ile wiem to nie znajdziesz ani rocznego, anie dwuletnigo Golfa 5, a przecie┼╝ o nim jest ten w─ůtek.
Najm┼éodsze egzemplarze maj─ů ju┼╝ 4 lub 5 lat i swoje przejecha┼éy.

Napisałem, że w moim przypadku pomogła regeneracja rozrusznika, Kropka.
Awatar u┼╝ytkownika
 pomorskie
paweu pisze:
O ile wiem to nie znajdziesz ani rocznego, anie dwuletnigo Golfa 5, a przecie┼╝ o nim jest ten w─ůtek.

┼║le mnie zrozumia┼ée┼Ť albo niejasno napisa┼éem, chodzi┼éo mi o to m├│j jako dwulatek z haczykiem ju┼╝ szarpa┼é podczas rozruchu
przez paweu - Fan Forum  -  
 podkarpackie

┼║le mnie zrozumia┼ée┼Ť albo niejasno napisa┼éem, chodzi┼éo mi o to m├│j jako dwulatek z haczykiem ju┼╝ szarpa┼é podczas rozruchu

Wed┼éug mnie, w pierwszej kolejno┼Ťci trzeba si─Ö skupi─ç na akumulatorze i rozruszniku, p├│┼║niej mapy
Sam napisa┼ée┼Ť, ┼╝e u ciebie pomog┼éa wymiana aku. A u mnie regeneracja rozrusznika, czyli du┼╝e znaczenia ma tutaj pr─Ödko┼Ť─ç z jak─ů kr─Öci rozrusznik
Mo┼╝e VW chcia┼é zaoszcz─Ödzi─ç kosztem jako┼Ťci cz─Ö┼Ťci i st─ůd te problemy, ju┼╝ w dwuletnim samochodzie
Awatar u┼╝ytkownika
 pomorskie
czytaj─ůc ten temat i inne na kilku forach wniosek jest taki, ┼╝e wi─Ökszo┼Ťc problem├│w z szarpaniem to zbyt niski pr─ůd rozruchu bez wzgl─Ödu na wiek auta, z czasem tj. "starzeniem" si─Ö Mk5 cz─Ö┼Ťciej zapewne dochodzi─ç b─Ödzie wina innych podzespo┼é├│w jak cho─çby rozrusznik

temat rozpoczęto 18 lis 2008 a wówczas autka były relatywnie młode i niezużyte a problem już występował

najwazniejsze ┼╝e w ten czy inny spos├│b upora┼ée┼Ť si─Ö z problemem, oby niepr─Ödko powr├│ci┼é
Awatar u┼╝ytkownika
przez grejf - Fan Forum  -  
 mazowieckie
problem z rozruchem na gor─ůcym silniku jest na padni─Ötym, lub brudnym czujniku po┼éo┼╝enia wa┼éka rozrz─ůdu wi─Öc je┼Ťli pali┼é ok, a teraz jest b┼é─ůd i "heh┼éa" to wymienia─ç :) w niekt├│rych 2.0 na walni─Ötym czujniku w og├│le nie zapali odnotowane w skodzianach.
Ja do swojego bra┼éem w iparts jaki┼Ť zamiennik za 140z┼é, 2lata ju┼╝ chodzi i ok.
Ka┼╝dy przypadek z mozolnym rozruchem i waleniem jest indywidualny, lecz te 3 rzeczy s─ů przyczyn─ů - mapy, aku+ rozrusznik, czujnik po┼éo┼╝ wa┼éka

Rozrusznik spuchnie z czasem od kr─Öcenia na ciep┼éym + seryjnie za ma┼ée aku, ma┼ée rpm wa┼éu nawet przy na┼éadowanym aku seryjnym i po zmianie map. To samo maj─ů chryslery 2.5/2.8crd a serwis wymienia listw─Ö g┼é├│wn─ů za 5k zamiast aku :D , jak nie pomaga bardziej lotni regeneruj─ů zawor przelewowy na listwie i cyka. Te┼╝ si─Ö p├│┼é ┼Ťwiata z tym zmaga...
przez e-klasa - ┼╗├│┼étodzi├│b  -  
 kujawsko-pomorskie
Witam mam nastepujacy problem wiem ze to inna marka ale tez z grupy vw chodzi dokladnie o pasata 2002r 1.9tdi 130k .Przejechane ma 290tys serwisowany do konca jestem 3 wlascielem zakupiony w polskim salonie vw.Problem jest nastepujacy odpalam samochod z rana jak jest zimny silnik i zaczyna szarpac silnikiem tak jakby przerywal obroty trzyma normalnie jak zalapie temperatury to jest juz ok sprawdzony byl na kompie na rozgrzanym silniku to nic niewykazalo wtryski ok cala reszta tez.Co moze byc nie tak prosze o porade ...dziekuje
przez trzeci5 - Forumowy gadu┼éa  -  
 ┼Ťl─ůskie
sprawd┼║ wtyczki na pompo wtryskach i okablowanie pod pokryw─ů zawor├│w,mo┼╝esz te┼╝ nieco przygi─ů─ç piny w wtyku PD ┼╝ey po┼é─ůczenie by┼éo pewniejsze,po takim zabiegu zdarza┼éo si─Ö ┼╝e problem usta┼é :D
przez trzeci5 - Forumowy gadu┼éa  -  
 ┼Ťl─ůskie
e-klasa pisze:To czyli miales taki sam problem ???

ja osobi┼Ťcie nie ale robi┼éem takiego paska z takimi objawami i w┼éa┼Ťnie po┼é─ůczenie wtykowe na PD by┼éo winne
przez dziadol - Fan Forum  -  
 kujawsko-pomorskie
Panowie a co s─ůdzicie o takim czym┼Ť...??
Aktualnie u mnie problemu nie ma na odpalaniu i szarpaniu na ciepłym silniku...
Oowszem mam problem z odpalaniem ale na zimnym silniku...

Przy okazji wpadło mi to... =>> http://allegro.pl/zle-odpala-bmw-opel-o ... 67187.html

Niewielka cena i my┼Ťle, ze to ┼Ťciema..., ale opinie si─Ö przydadz─ů.

Pozdro...
przez Mol - User  -  
 pomorskie
Mia┼éem problem z odpalaniem na ciep┼éym silniku ju┼╝ od 50 stopni musia┼éem go kr─Öci─ç - po sprawdzeniu b┼é─ůd czujnika po┼éo┼╝enia wa┼éka przy okazji wymiany rozrz─ůdu wymieni┼éem czujnik i pali na ciep┼éym tak dobrze jak na zimnym od pierwszego dotkni─Öcia.A ju┼╝ my┼Ťla┼éem ┼╝e mapy b─Öd─Ö musia┼é wgra─ç .... Pozdrawiam :D
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 51