Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By soja -  21 wrz 2014, 13:53
 zachodniopomorskie
#143744
Te blaszki można wykorzystac, ale jesli ktoś ma nity z ASO, to są one zbędne. Mówię o glośnikach z tyłu. Te blaszki są używane w mniejszych glośnikach np,. w przednich drzwiach.
Ja z tych nitów jest bardzo zadowolony.
By soja -  21 wrz 2014, 13:55
 zachodniopomorskie
#143745
A to się sfrajerowałem. Jak oddawałem drzwi do tapicera moglem sobie od razu te miejsca na glośniki zrobic. bo wiązkę pod glośniki miałem już położoną.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  21 wrz 2014, 19:53
 śląskie
#143767
własnie skończyłem montaż głośników w tyle.
masakra, roboty na cały dzień :wacko:
piny w słupki miałem z demontażu takiej wiązki a w drzwi piny od borda pasują, piny w kostkę iso do radia pasują standardowe z byle jakiej kostki iso, ja wykorzystałem piny z wtyczki co się łączy instalacje pod przednią lampą, sa identyko.

w słupkach Pin 23 +, Pin 24 - .
u mnie bez kodowania mimo że głośniki w tyle grały nie było opcji fader w radiu.
teraz gra ale brakuje syczków w tyle.

udało mi się przeciągnąć wiązkę w tylnych drzwiach bez demontowania poszycia. co najmniej z 2 godz zaoszczędzone.
przewód zastosowałem zwykły głośnikowy w białej izolacji 1mm2
głośniki zamontowałem z tourana , idealnie pasowały nr 3B0-035-411 G lub Q
By szpak -  22 wrz 2014, 7:06
 -------
#143787
Panowie ja kupowałem wszystkie boczki z wersją z listwami ozdobnymi. Coś tam nie pasowało z tapicerowaną częścią to wymieniłem te środki. Stare rozkleiłem, a nowe przykleiłem na gorąco. Wcale to długo nie trwało i nie było żadnych problemów. Dla ciekawości powiem, że miałem z tyłu wersję z korbkami i po dwa głośniki - tak było oryginalnie. Z przodu elektryka i po trzy głośniki.
By tomaszkowal -  22 wrz 2014, 10:11
 zachodniopomorskie
#143794
Standardowo w moim Golfiku (Trend) miałem tylko 4 głośniki. Z przodu zamontowałem system trójdrożny na zwrotnicach (wszystko na oryginałach), do tyłu ciągnąłem cała instalację (wiązki od Krzycho) podłączyłem głośniki basowe, ale brakuje mi boczków z głośnikami wysokotonowymi (muszę dokupić). Po montażu, kodowanie w radiu, funkcja Fader pracuje, dźwięk w autku lepszy. Wszystko zajęło mi jeden dzień bez zdejmowania poszycia zewnętrznego. Przy okazji pociągnąłem wiązki do podświetlenia nóg z tyłu ( z przodu już wcześniej założyłem).
By bykol132 -  25 wrz 2014, 13:23
 opolskie
#144102
Witam, mam możliwość kupienia pełnego zestawu BOSE wraz ze wzmacniaczem, wiązką i oczywiście wszystkimi głośnikami, ale z tego co wiem te zestawy nie były montowane w golfach, a więc, czy da się przerobić coś tak, żeby te głośniki do mnie podpasywały? z tego co widziałem, to do BOSE podłącza się jakieś 2 kostki na głośnik, a ja u siebie oryginalnie mam tylko jakąś jedną kostkę

Za zestaw miałbym dać około 500, byłem w sklepie, to 2x basowy i 2x niskotonowy to około 400 z JBL
Awatar użytkownika
By glodek -  26 wrz 2014, 12:02
 wielkopolskie
#144200
Temat dobry bo bose gra znacznie lepiej niż dynaudio - ale nie wiem czy wzmacniacz zagada z naszym CAN-em - nikt raczej nie próbował takiego przeszczepu ..
By karol57 -  27 wrz 2014, 12:18
 kujawsko-pomorskie
#144289
Rumak pisze:Zawsze mię to dziwi czemu ladzie wkładają zestawy bose dynaudio gdzie ceny używek są kosmiczne . W tej kasie mozna kupić naprawde nowy zestaw markowy typu morele lub węższe modele Pb itd.
Jak byś posłuchał, jak gra DYNAUDIO u GŁODKA,zmieniłbyś zdanie.Cena używanego zestawu/wzmak +10 głośników/ nie była taka "kosmiczna",trzeba tylko szukać okazji.Daniel zamontował ten zestaw w swoim aucie profesjonalniej,niż to robią na taśmie w fabryce/wygłuszenie itd/.
By bykol132 -  28 wrz 2014, 0:59
 opolskie
#144336
Wydaje mi się, że cena nie jest taka kosmiczna, za zestaw 500 ? razem ze wzmacniaczem, kawałkiem wiązki i subwooferem, którego raczej nie wykorzystam, a jak mogę sprawdzić, czy wzmacniacz podpasuje? bo to jest zestaw kumpla i mogę sobie go sprawdzić .
tylko z tego co widziałem to na pewno głośniki są inaczej podłączane niż u mnie i nie wiem czy to nie jest większy problem.
Awatar użytkownika
By glodek -  28 wrz 2014, 11:36
 wielkopolskie
#144360
Oj kolego chyba nie wiesz w co brniesz :) w takich zestawach każdy głośnik ma swoje zasilanie ze wzmaka czyli cała instalacja do zrobienia na nowo, można wykorzystać poszczególne kable ale większość trzeba dołożyć napisz mi na PW mail to wyśle Ci schemat BOSE - i taka rada jesli nie masz zamiaru podłączyć wszystkiego to odpuść temat na starcie bo fabryczne zestawy są tak zestrojone ze tylko w całości grają jak należy !!
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 61