Volkswagen Golf MK5

Wszystko o m艂odszym bracie /z problemami technicznymi prosimy pisa膰 w dzia艂ach technicznych/
przez hubson77 - Dyskutant  -  
 mazowieckie
pytanie jak w temacie,

ciekawi mnie jak jest z wyciszeniem w golfie VI TDI 2.0 CR kombi..
jest du偶o lepiej por贸wnuj膮c do Golfa V 1.9 ?

Przyznam szczerze ze w mojej V do 130km/h jest jeszcze jako艣 zno艣nie, ale potem zaczyna si臋 robi膰 nieprzyjemnie g艂ownie za spraw膮 silnika.
Awatar u偶ytkownika
przez Forest - Filantrop  -  
 wielkopolskie
W MK6 jest lepiej ni偶 w MK5 w aspekcie wyciszenia, g艂贸wnie ze wzgl臋du na wi臋ksz膮 kultur臋 pracy silnika. 2.0 TDI Common Rail. Swego czasu Golf 6 by艂 najlepiej wyciszonym autem w swojej klasie.
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos - Moderator/Tropiciel Spamer贸w  -  
 pomorskie
Forest pisze: Swego czasu Golf 6 by艂 najlepiej wyciszonym autem w swojej klasie.

hmm :hmmm: 艣miem w膮tpi膰 aby by艂 lepiej wyciszony od puga 307 HDI :hmmm:
Awatar u偶ytkownika
przez Forest - Filantrop  -  
 wielkopolskie
Mettenoos pisze:
Forest pisze: Swego czasu Golf 6 by艂 najlepiej wyciszonym autem w swojej klasie.

hmm :hmmm: 艣miem w膮tpi膰 aby by艂 lepiej wyciszony od puga 307 HDI :hmmm:

He, niewiem, by trzeba decybelomierzem zmierzy膰 :) Jak Golf 6 wychodzi艂 to pami臋tam jak pisali i si臋 zachwycali nad jego wyciszeniem, potem przez lata spotyka艂em si臋 z opiniami, 偶e Golf 6 jest bardzo dobrze wyciszony jak na swoj膮 klas臋. Aktualnie w rodzinie mamy Golfa 6 Plus 2.0 TDI CR i wzgl臋dem mojego MK5 to jest du偶a r贸偶nica, 偶eby nie rzec przepa艣膰 je艣li chodzi przynajmniej o odg艂osy dochodz膮ce z komory silnika ;)

Tu jako ciekawostka ranking aut klasy Golfa je艣li chodzi o wyciszenie: http://www.autocentrum.pl/oceny/ranking ... segment:2/
Golf VI spo艣r贸d 100 aut jest na 9 miejscu (307 dopiero na 39 miejscu). Ranking co prawda mierzony opiniami u偶ytkownik贸w, ale co艣 w tym zawsze musi by膰 ;)
Awatar u偶ytkownika
przez kubajabko - Fan Forum  -  
 艣l膮skie
hubson77 pisze:pytanie jak w temacie,

Przyznam szczerze ze w mojej V do 130km/h jest jeszcze jako艣 zno艣nie, ale potem zaczyna si臋 robi膰 nieprzyjemnie g艂ownie za spraw膮 silnika.

Ja przesiad艂em si臋 z GV Hatchback 2.0 FSI na w艂a艣nie GVI Variant 2.0 CR i r贸偶nica wg mnie ogromna je艣li chodzi o wyciszenie, u mnie jest te偶 du偶o ciszej ni偶 u kumpla w Octavii 2 przed liftowej z 1.9.
 mazowieckie
kubajabko pisze:

Ja przesiad艂em si臋 z GV Hatchback 2.0 FSI na w艂a艣nie GVI Variant 2.0 CR i r贸偶nica wg mnie ogromna je艣li chodzi o wyciszenie, u mnie jest te偶 du偶o ciszej ni偶 u kumpla w Octavii 2 przed liftowej z 1.9.

Czyli w VI cr jest nawet ciszej nic w V benzyna? :szok: to robi wra偶enie.

Ostatnio 艣ci膮gn膮艂em aplikacje kt贸ra mierzy decybele, wiadomo ze nie jest super dok艂adna, ale zobacz臋 jak to wyglada :)
przez marmi m - Dyskutant  -  
 艣l膮skie

Mam jedno i drugie auto i powiem 偶e jest przepa艣膰 je艣li chodzi o komfort akustyczny mi臋dzy 5-tk膮 a 6-tk膮, oboj臋tne czy to miasto czy trasa w VI-tce jest znacznie ciszej ni偶 w V-tce, praca na postoju to wiadomo 偶e przepa艣膰, niestety 1.9 PD pracuje jak m艂ockarnia i na to nie ma rady...
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos - Moderator/Tropiciel Spamer贸w  -  
 pomorskie
marmi m pisze:niestety 1.9 PD pracuje jak m艂ockarnia i na to nie ma rady...

1.9 PD w A3 8P /konstrukcyjnie to takie same auta/ pracuje znacznie ciszej w kabinie wi臋c jaka艣 tam rada na pewno jest, to po prostu kwestia s艂abego wyciszenia kabiny pi膮tki, zawieszenie cho膰 w A3 8P identyczne jak w Mk5 to r贸wnie偶 ciszej pracuje
Awatar u偶ytkownika
przez PinkFloyd - Ramol  -  
 zachodniopomorskie
Mam takiego teraz Golfa VI 2.0 tdi CR z 2013r. i dla mnie w ka偶dym przedziale obrot贸w jest przepa艣膰 do 1.9 tdi BLS. Golfem VI w CR nie wa偶ne ile sie jedzie nic nie s艂ycha膰, cisza jak makiem zasia艂. Na ja艂owym na zewn膮trz nowa partia CR chodzi jak benzynka. Przyznam racj臋 ze w Audi ten sam silnik 1.9 tdi jest o niebo lepiej wyciszony.
Awatar u偶ytkownika
przez kubajabko - Fan Forum  -  
 艣l膮skie
hubson77 pisze:

Ostatnio 艣ci膮gn膮艂em aplikacje kt贸ra mierzy decybele, wiadomo ze nie jest super dok艂adna, ale zobacz臋 jak to wyglada :)

Zgadza si臋 :D Sam jak pierwszy raz wsiad艂em do VI'tki by艂em zdziwiony, odk膮d go mam par臋 os贸b kt贸re przewozi艂em te偶 si臋 zdziwi艂o :cool:
 mazowieckie
kubajabko pisze:
hubson77 pisze:

Zgadza si臋 :D Sam jak pierwszy raz wsiad艂em do VI'tki by艂em zdziwiony, odk膮d go mam par臋 os贸b kt贸re przewozi艂em te偶 si臋 zdziwi艂o :cool:

Nie pozostaje mi nic innego jak przejecha膰 sie takim golfem :) powoli rozgl膮dam sie za czym艣 wi臋kszym ale obawia艂em sie golfa kombi z uwagi na wyciszenie w艂a艣nie, ale jak piszecie ze jest bardzo dobrze to chyba sie rozejrz臋.
przez paweu - Fan Forum  -  
 podkarpackie
Wiadomo, 偶e CR to nie PD pracuje ciszej nie da ukry膰.
Jakie macie odczucia co do wyciszenia przy je藕dzie z pr臋dko艣ciami autostradowymi? Wed艂ug mnie nie ma 偶adnego post臋pu, nadal jest nieprzyjemnie g艂o艣no powy偶ej 140 km/h i wyra藕ny huk od k贸艂. Odnosz臋 wra偶enie, 偶e nawet w starym Audi A4 b5 jest ciszej przy wy偶szych pr臋dko艣ciach, by膰 mo偶e kwestia aerodynamiki