Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
przez LeszekR - Fan Forum  -  
 wielkopolskie
Koledzy kolejne pytanie. Z jak膮 czestotliwo艣ci膮 zmieniacie filtry paliwa?(chodzi o 1.9TDI 105)Czy to skomplikowana operacja?
Pytanie drugie. Jak膮 opinie macie na temat castrola Long Life 5w/30 o specyfikacji 507.00? Takim olejem zalewany by艂 m贸j golfik i nie ma filtra cz膮steczek. Obecnie ma 69 ty艣 i chcia艂bym kontynuowac jazd臋 na tym w艂a艣nie oleju.
Z g贸ry dziekuje za odpowiedzi i opinie :wink:
przez Tomasz - 呕贸艂todzi贸b  -  
 -------
Filtr paliwa wymieniam a w艂a艣ciwie mam wymieniany raz na rok, przy przegl膮dzie, nie wiem czy jest to skomplikowane, niech wypowiedz膮 si臋 bardziej samodzielni w艂a艣ciciele.
przez kuba94 - Moderator  -  
 pomorskie
Wymienia si臋 prosto ca艂y spos贸b wymiany masz na blogu ,,maluszka " ze zdj臋ciami
przez sq6jns - 呕贸艂todzi贸b  -  
 -------
Filtr paliwa powiniene艣 wymienia膰 co dwa lata lub co 30ty艣 km.
przez kuba94 - Moderator  -  
 pomorskie
Ja wymieniam co rok przed zima przelatuje w roku oko艂o 15tys tankuje tylko na BP a jak teraz wymienia艂em filtr to jedno wielkie bagno takie to paliwko jest u nas, jedna jedna wielka gnoj贸wka w dystrybutorach
przez Krzysiek - 呕贸艂todzi贸b  -  
 -------
Wymianka kolego bardzo prosta dzisiaj wymienia艂em i zaje艂o mi to mo偶e 5-10 minut odkr臋casz poprostu wszystkie g贸rne 艣ruby. Ja wymieniam co roku a w rok robie ok 15tys km d艂u偶ej nie trzymam bo szkoda mi wtrysk贸w paliwko leje na shellu i filtr w miare czysty ma艂e oznaki parafiny.
A co do firmy kupi艂em rok temu w aso oryginalny filtr Filtrona co mnie zdziwi艂o teraz w艂o偶y艂em Wixa produkcji niemieckiej i w cenie o wiele ta艅szy od poprzednika. Wraz z nowym filtrem w pude艂ku s膮 nowe uszczelki kt贸rych ja nie wymieniam z tego wzgl臋du 偶e nowe nie trzymaj膮 tak jak stare i mog膮 la膰 cho膰 nie zawsze :D

Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
przez stepniak.p - Dyskutant  -  
 -------
ja chyba te偶 zmieni臋 w swoim Golfie....tak dla 艣wi臋tego spokoju....
nie zbiedniej臋 a i p.wtryski i sumienie b臋d臋 mia艂 czyste :D

jaki jest koszt oryginalnego :?:
przez Krzysiek - 呕贸艂todzi贸b  -  
 -------
Kolego by艂o to rok temu i zabardzo nie pami臋tam ale za oryginalny chyba da艂em co艣 w granicach 60-80 pln chyba :?: a by艂o to za艂atwiane po rabacie przez kolege kt贸ry tam pracuje a za obecny kt贸ry sie teraz moczy w autku da艂em 50 z艂 powiem ci 偶e r贸偶nicy nie ma przynajmniej ja nie widze wi臋c szkoda przep艂aca膰 jedyna to 偶e poprzedni to polski a ten niemiecki. Je艣li sie myle w cenie filtra poprawcie mnie bo nie jestem na bie偶膮co :D

Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
Awatar u偶ytkownika
przez Tyson - Moderator  -  
 mazowieckie
nie zapowietrzy sie.
ja wymienialem filtr w grudniu jak jechalem na przeglad do ASO, ale graty sam kupowalem. Do mojego silnika BXE katalog podaje 2 filtry, jeden cos kolo 80zl a drugi ok 110zl, do mnie pasowal ten drozszy (ceny: inter cars, filtr firmy kneht). Na przegladzie mechanik zwrocil moja uwage, ze jak bede sam w przyszlosci wymienial filtr paliwa, to zebym uwazam na oring, najlepiej zakladac nowy po wczesniejszym nawilzeniu, bo oring lubi sie skrecic i bedzie cieklo, ale trzeba uwazac na preparaty zeby nie 偶ar艂y gumy. On pryskal jakims specyfikiem wirmy wurth. pozdr.
Awatar u偶ytkownika
przez MaArek - Nabijacz Postow.  -  
 -------
Filtr paliwa wymienia si臋 podobno zale偶nie od rodzaju silnika - w serwisie twierdza 偶e dla 1.9 TDI co 90.000 km. Dla mnie to idiotyczne, chyba nawet przy warunkach niemieckich.

M贸j filtr po 16.000 km przebiegu na ON verva plus ulepszacz Castrol TDA jest w 艣wietnej formie, wi臋c zapewne wymienia膰 b臋d臋 po ok 30.000 km.

Oryginalny wytargowa艂em za 110 z艂 - nie jest to tania sprawa :)