Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By homes -  22 gru 2016, 19:07
 łódzkie
#244664
witam...wie ktoś jak awaryjnie otworzyć klapke wlewu paliwa...nie można dostać się przez tapicerke bagażnika ponieważ zabudowa jest zrobiona z plastiku i nie ma dojścia....golf plus 2007
Awatar użytkownika
By leszek158 -  22 gru 2016, 20:09
 lubelskie
#244665
W zeszycie nr 3.2 Porady jest napisane - "Awaryjne odblokowanie pokrywy wlewu paliwa nie jest możliwe. Wezwać fachową pomoc." Czyżby prawdziwe i przykre?
Awatar użytkownika
By leszek158 -  23 gru 2016, 9:07
 lubelskie
#244676
@homes - znalazłem taką wypowiedź, spróbuj:

"Krzycho pisze:
Wystarczu odciagnac prawy materialowy boczek tapicerki tak jak by sie chcialo wymienic zarowki w lampie i wsadzic reke w strone wlewu paliwa, bedzie tam silownik do otwierania klapki i tam znajdziecie element ruchomy ktoru trza przesunac i klapka sie otwazy"
By homes -  23 gru 2016, 10:21
 łódzkie
#244677
po wielokrotnym naciskaniu przycisku otwierania klapki w końcu się otworzyl ...nie wiem może to lekki mrozik jest wszystkiemu winien...na razie działa ...ale wimienie silniczek po swietach...uzywka około 30 pln dzięki za podpowiedzi
Awatar użytkownika
By krzychuu_ktm -  23 gru 2016, 11:27
 wielkopolskie
#244681
homes pisze:po wielokrotnym naciskaniu przycisku otwierania klapki w końcu się otworzyl ...nie wiem może to lekki mrozik jest wszystkiemu winien...na razie działa ...ale wimienie silniczek po swietach...uzywka około 30 pln dzięki za podpowiedzi
Używka może za chwilę też nie działać. Wymontuj silniczek i spróbuj go rozebrać, może coś nie styka..
By mkapilkr -  02 gru 2017, 10:03
 lubelskie
#259646
Moim problemem było ze musiałem z kluczykiem klikać po kilka razy jak głupi na stacji aby klapka w końcu odskoczyła.
Wygląda to na stacji okropnie więc rozebrałem zamek od sterowania klapki wlewu paliwa.
Opisze może się komuś przyda. Nowy kosztuje ponad 100 więc warto a roboty może godzina.
W moim przypadku problemem był silniczek elektryczny który miał ryglować i odryglować zamek blokada
po podłączeniu na krótko nie chciał ruszyć ale jak go puknąłem przekręciłem palcem to wystartował jak głupi.
Na 10 prób udało się tylko dwa razy.
Naprawiłem to w taki sposób że dałem mu pochodzić 10-20 minut aby połączenie szczotki się podtarły bo uważam że to właśnie one pośniedziały itp
Po tym zabiegu na 10 prób w lewo i w prawo silniczek startował 10 na 10
po złożeniu wszystko śmiga.
Ale i tak mam pytanie
czy ktoś wie gdzie można kupić sam silniczek ?
Awatar użytkownika
By coderiese -  31 lip 2018, 12:34
 śląskie
#267082
marnon pisze:
23 gru 2016, 14:35
może ta porada Ci pomoże , w variancie często pada otwieranie klapki paliwa :
http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2014 ... .html#more
Odswiezam kotleta bo wlasnie mi padl ten mechanizm.... 700km od domu :(
Nowy silownik zdobylem na miejscu ale za diabla nie mogę odpiąć wtyczki. Nie jestem w stanie tam nawet lapy wsadzić.

A tak przy okazji - w kazdej tej obudowie klapki byl odplyw z wezykiem? Bo u mnie tylko otwor jest