Volkswagen Golf MK5

Aktualizacja forum

Nast─ůpi┼éa bardzo du┼╝a aktualizacja forum. Zosta┼é zaktualizowany ca┼éy core wraz z wszystkimi modu┼éami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid┼éowo┼Ťci w dzia┼éaniu forum u┼╝ytkownicy proszeni s─ů w pierwszej kolejno┼Ťci o wyczyszczenie pami─Öci podr─Öcznej przegl─ůdarki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo┼╝e o zg┼éoszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy
Gara┼╝ - sprz─Öt audio, nawigacje, radia CB
Awatar u┼╝ytkownika
przez jendrek1975 -  03 sty 2017, 15:24
 podkarpackie
Standardowo aktualizacja map w nawigacji RNS-510 odbywa si─Ö nast─Öpuj─ůco:

1.Kupujesz aktualizację mapy na płycie DVD.
2.Wkładasz płytę DVD do napędu.
3.Reszta robi si─Ö sama.

Jednak czasami krok 1. jest pomijany i ludziska ÔÇ×sk─ůd┼ŤÔÇŁ organizuj─ů aktualizacje map i dysponuj─ů obrazem oryginalnej p┼éyty (*.ISO). Wydawa┼éoby si─Ö, ┼╝e b─Öd─ůc w posiadaniu takiego pliku, nic nie stanie na przeszkodzie w zaktualizowaniu nawigacji. Wystarczy w┼éo┼╝y─ç do nagrywarki p┼éyt─Ö DVD i nagra─ç na niej obraz p┼éyty. Obraz oryginalnej p┼éyty ma wielko┼Ť─ç prawie 6 GB, wi─Öc konieczne jest u┼╝ycie p┼éyty DVD DL, czyli 2-warstwowej. W czym problem? Ot├│┼╝ nagranie p┼éyty dwuwarstwowej nie jest obecnie wcale takie ┼éatwe! Nie wiem czy jest to spowodowane kiepsk─ů jako┼Ťci─ů p┼éyt (wypr├│bowa┼éem p┼éyty kilku producent├│w), czy te┼╝ z┼éym stanem nagrywarek, do kt├│rych mia┼éem dost─Öp, ale po pi─ůtej nieudanej pr├│bie nagrania poszpera┼éem po r├│┼╝nych forach i okaza┼éo si─Ö, ┼╝e problemy z nagrywaniem p┼éyt DVD DL s─ů dosy─ç cz─Östo poruszane i nikt nie wskazuje ich skutecznego rozwi─ůzania.

Wydawa┼éoby si─Ö, ┼╝e sytuacja jest patowa, ale jak zwykle z pomoc─ů przyszed┼é Internet. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e opisywany problem jest zjawiskiem powszechnie spotykanym, wi─Öc gdzie┼Ť w ┼Ťwiecie (konkretnie w Rumunii) powsta┼éo jego rozwi─ůzanie. Dzi─Öki programowi Maps Tool mo┼╝na zaktualizowa─ç mapy w nawigacji RNS-510 z wykorzystaniem karty SD!

Co jest potrzebne, ┼╝eby tego dokona─ç:
- obraz ISO p┼éyty z map─ů,
- ]standardowa p┼éyta DVD+R ÔÇô na niej zostanie nagrane oprogramowanie, kt├│re skopiuje pliki map z karty SD,
- karta SD o pojemno┼Ťci minimum 8 GB (system plik├│w FAT32),
-program Maps Tool.
Etap 1 ÔÇô przygotowanie na komputerze osobistym

1.W programie Maps Tool wybierz odpowiedni obraz ISO. W zak┼éadce Maps Info b─Öd─ů wy┼Ťwietlone informacje dotycz─ůce mapy nagranej w pliku ISO:
2.Wybierz katalog docelowy. Mo┼╝esz od razu wskaza─ç kart─Ö SD, ale wtedy przygotowanie plik├│w trwa d┼éu┼╝ej ÔÇô szybciej jest wygenerowa─ç pliku na dysku komputera i p├│┼║niej je przegra─ç na kart─Ö SD.
3.Wybierz Prepare maps to be copied from SD Card i naci┼Ťnij przycisk Build.
4.Generowanie plików zakończy się komunikatem: Finished successuful.
5.W katalogu SD zostan─ů utworzone:
[a] katalog MAPS
[b] katalog MAPSDVD
[c] plik test.mp3
[d] plik sd_to_hdd_fw.iso
[e] plik help.html
6.Skopiuj [a], [b] i [c] na kart─Ö SD.
7.Na p┼éyt─Ö DVD+R nagraj zawarto┼Ť─ç obrazu [d] sd_to_hdd_fw.iso korzystaj─ůc z najwolniejszej pr─Ödko┼Ťci nagrywania oraz metody Track-at-Once.
Etap 2 ÔÇô instalacja map z karty SD
(silnik samochodu musi by─ç wy┼é─ůczony, klucz wyj─Öty ze stacyjki)

8.W┼é─ůcz RNS-510 i w┼é├│┼╝ kart─Ö SD. Automatycznie powinno rozpocz─ů─ç si─Ö odtwarzanie pliku test.mp3, co oznacza, ┼╝e karta SD jest dobrze przygotowana.
9.Naci┼Ťnij jednocze┼Ťnie przyciski SETUP + EJECT + MIC (INFO), ┼╝eby zrestartowa─ç odbiornik w trybie Software Upgrade Mode.
10.Po ok. 20 sekundach w┼é├│┼╝ do odbiornika nagran─ů w punkcie 7 p┼éyt─Ö DVD (sd_to_hdd_fw.iso).
11.System uruchomi si─Ö i zostanie wy┼Ťwietlony pytanie czy uruchomi─ç aktualizacj─Ö ÔÇô naci┼Ťnij OK.
12.Rozpocznie si─Ö kopiowanie plik├│w z karty SD na dysk twardy wbudowany w RNS-510. Operacja trwa ok. 30 minut, a w jej trakcie ca┼éy czas wy┼Ťwietla si─Ö komunikat 31% complete ÔÇô nie panikuj, po prostu poczekaj.
13.Po zako┼äczeniu kopiowania odbiornik zrestartuje si─Ö i zaktualizowane mapy b─Öd─ů dost─Öpne.
przez untaztood_leon -  09 sty 2017, 19:41
 -------
Rozebra┼éem Rns510 i stwierdzam, ┼╝e p┼éyta czyszcz─ůca nie ma szans wyczy┼Ťci─ç soczewki lasera. Pr├│bowa┼éem kilkoma p┼éytami. Dopiero wyci─ůgni─Öcie nap─Ödu i oczyszczenie r─Öczne da┼éo po┼╝─ůdany efekt.

Wys┼éane z iPhone za pomoc─ů Tapatalk
Awatar u┼╝ytkownika
przez A-R-T-U-R -  09 sty 2017, 21:27
 mazowieckie
untaztood_leon pisze:Rozebra┼éem Rns510 i stwierdzam, ┼╝e p┼éyta czyszcz─ůca nie ma szans wyczy┼Ťci─ç soczewki lasera. Pr├│bowa┼éem kilkoma p┼éytami. Dopiero wyci─ůgni─Öcie nap─Ödu i oczyszczenie r─Öczne da┼éo po┼╝─ůdany efekt.

Wys┼éane z iPhone za pomoc─ů Tapatalk

Uzupelnij prosze swoj profil
:thank_you:
przez piter_ldz -  11 sty 2017, 20:57
 ┼é├│dzkie
pab567 pisze:Uprzejmie przypominam, ┼╝e aktualizacja map z SD grozi zabiciem radia.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

jak mozesz to rozwin wypowiedz :)
Awatar u┼╝ytkownika
przez Rumak -  14 sty 2017, 13:12
 pomorskie
Po zmianie z mfd2 DVD na Rns 510nie mam info audio oraz Navi na FIS. Podobno trzeba przekonywa─ç vcds-em Podpowie kto┼Ť gdzie i co dok┼éadnie przekodowac ? :).
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, 13:19 przez Rumak, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Rumak -  15 sty 2017, 19:22
 pomorskie
morales pisze:co┼Ť takiego jak skr├│t BAP w RNS i potem go zresetowa─ç musisz :oczko:

Tak tez zrobiłem i już "brumi" jak trzeba z Fis-em.

Szukam jeszcze konwertera RCA do tej stacji.
przez pab567 -  17 sty 2017, 6:42
 mazowieckie
piter_ldz pisze:
pab567 pisze:Uprzejmie przypominam, ┼╝e aktualizacja map z SD grozi zabiciem radia.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

jak mozesz to rozwin wypowiedz :)

Soft kopiuj─ůcy mapy z SD opr├│cz samego kopiowania grzebie jeszcze troch─Ö w kilku miejscach radia, mi─Ödzy innymi robi VIM i menu serwisowe. No i niestety nie zawsze si─Ö to udaje. Sam autor softu w FAQ pisze o problemach z restartowaniem si─Ö radia. Ja niestety znam ju┼╝ 3 przypadki gdy w ten spos├│b radio zosta┼éo zabite. I to tak na amen.
Awatar u┼╝ytkownika
przez CNK -  18 sty 2017, 11:46
 ┼Ťl─ůskie
jak nie dzia┼éa p┼éyta w navi to nie zawsze powodem jest ┼║le nagrana p┼éyta. Zazwyczaj b─Ödzie ona dzia┼éa─ç dobrze na kompach, czy tv, po prostu RNS-510 wymaga dobrej jako┼Ťci p┼éyt (tak jak np. domowe DVD z LG nie czyta wielu p┼éyt, kt├│re czyta tani odtwarzacz z Manty :tooth: )
Do tego dochodzi jeszcze to, czym nagrywamy. Polecam klasyczne Nero Express lub CDBurnerXP i pr─Ödko┼Ť─ç oko┼éo 2.x ;)
przez AlienK -  18 sty 2017, 23:38
 pomorskie
gral48 pisze:Albo u┼╝y─ç p┼éyty startowej od V13. Tez dzia┼éa, p┼éyta startowa jest taka sama, r├│znica jest tylko mi─Ödzy E i W

Mam problem z wgraniem map V14 Postanowi┼éem u┼╝y─ç p┼éyty od V13 WEST. Kart─Ö widzi, odtwarza testowe mp3. Czyta p┼éyt─Ö, ┼éaduje si─Ö map tool, kilkukrotny reset ekranu i po jakim┼Ť czasie ponownie odtwarza d┼║wi─Ök testowy i wy┼Ťwietla b┼é─ůd CD/DVD. Macie jakie┼Ť pomys┼éy co mog─Ö robi─ç ┼║le. P┼éytka powinna by─ç ok, poprzednie mapy wgra┼éem bez problemu.
przez kajac1 -  21 sty 2017, 17:35
 dolno┼Ťl─ůskie
Moich kilka uwag je┼Ťli chodzi o wgrywanie map z p┼éyty dvd.Przerabia┼éem ten temat ju┼╝ dwa razy v13 i v14.Zar├│wno za pierwszym jak i za drugim razem kilka zmarnowanych p┼éyt.P┼éyty,kt├│re posz┼éy to verbatin nagrane programem Nero.Sama technika wgrywania zupe┼énie inna ni┼╝ w podawanych tu instrukcjach.Gdy pr├│bowa┼éem wgrywa─ç wg instrukcji za ka┼╝dym razem w innym momencie wywala┼éo mi,┼╝e brak p┼éyty.Przesta┼éem si─Ö tym przejmowa─ç,p┼éyta w czytniku je┼║dzi┼éem tak ze dwa tygodnie gasz─ůc komunikat o o braku p┼éyty.No i mam nowe mapy.To tyle,mo┼╝e komu┼Ť kto ma problem z wgraniem mapy to pomo┼╝─Ö.Mnie si─Ö uda┼éo dwa razy.
Awatar u┼╝ytkownika
przez gral48 -  22 sty 2017, 18:34
 pomorskie
AlienK pisze:
gral48 pisze:Albo u┼╝y─ç p┼éyty startowej od V13. Tez dzia┼éa, p┼éyta startowa jest taka sama, r├│znica jest tylko mi─Ödzy E i W

Mam problem z wgraniem map V14 Postanowi┼éem u┼╝y─ç p┼éyty od V13 WEST. Kart─Ö widzi, odtwarza testowe mp3. Czyta p┼éyt─Ö, ┼éaduje si─Ö map tool, kilkukrotny reset ekranu i po jakim┼Ť czasie ponownie odtwarza d┼║wi─Ök testowy i wy┼Ťwietla b┼é─ůd CD/DVD. Macie jakie┼Ť pomys┼éy co mog─Ö robi─ç ┼║le. P┼éytka powinna by─ç ok, poprzednie mapy wgra┼éem bez problemu.

Przeczy┼Ť─ç laser
Awatar u┼╝ytkownika
przez Rumak -  22 sty 2017, 19:59
 pomorskie
Ktos mi powie czy pod wi─ůzk─Ö od zmieniarki mog─Ö podpi─ů─ç ten nowszy Media In wsp├│┼épracuj─ůcy z rns510 . Wiem ┼╝e starszy Media in pod mfd2 dvd wi─ůzka z zmieniarki pasuje i wszystko hula .
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66

Aktualizacja forum

Nast─ůpi┼éa bardzo du┼╝a aktualizacja forum. Zosta┼é zaktualizowany ca┼éy core wraz z wszystkimi modu┼éami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid┼éowo┼Ťci w dzia┼éaniu forum u┼╝ytkownicy proszeni s─ů w pierwszej kolejno┼Ťci o wyczyszczenie pami─Öci podr─Öcznej przegl─ůdarki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo┼╝e o zg┼éoszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy