Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
#245706
Witam.

Po przekopaniu miliona stron internetowych nadal nie wiem :sad:
Mój Plusik obuty jest w 17 cali. Fajnie nawet to wygląda, ale mam mały problem. Już drugi raz w ciągu 1.5 roku muszę wymienić końcówki drążka kierowniczego, bo mi się jedna z nich wybiła. Fakt, czasem mój styl pozostawia dużo do życzenia i znacznie odbiega od charakteru auta, które ogólnie jest uznawane jako bardziej "rodzinne".
Dlatego też tym razem chciałbym założyć części o innej charakterystyce, aby wytrzymały troszkę więcej niż rok :)
Czy znacie/macie do polecenia tego rodzaju części?

Z góry dziękuję za odpowiedź i stawiam piwko :)
By Bartas -  09 sty 2017, 15:12
 kujawsko-pomorskie
#245716
cucho0102 pisze:Witam.

Po przekopaniu miliona stron internetowych nadal nie wiem :sad:
Mój Plusik obuty jest w 17 cali. Fajnie nawet to wygląda, ale mam mały problem. Już drugi raz w ciągu 1.5 roku muszę wymienić końcówki drążka kierowniczego, bo mi się jedna z nich wybiła. Fakt, czasem mój styl pozostawia dużo do życzenia i znacznie odbiega od charakteru auta, które ogólnie jest uznawane jako bardziej "rodzinne".
Dlatego też tym razem chciałbym założyć części o innej charakterystyce, aby wytrzymały troszkę więcej niż rok :)
Czy znacie/macie do polecenia tego rodzaju części?

Z góry dziękuję za odpowiedź i stawiam piwko :)
Ja mam 18 i zawias obnizony a koncówki oryginalne, pytanie jakiej formy zamontowales? Zrobiono to zgodnie ze sztuka?
#245721
cucho0102 pisze:
Mettenoos pisze:
Bartas pisze: jakiej formy zamontowales?
znaczy jakiej firmy :D albo po jakich drogach i w jaki sposób kolega jeździ
Wymieniłem na Lemfordera, bo "sobie robię" :)
Sam osobiście wymieniałem :)
A co do dróg to zazwyczaj drogi stolicy, ale jak na wieś wracam to potrafię i dziurach pojeździć. Całe szczęście ryb w nich jeszcze łowić się nie da :)

To mówisz,że na zwyczajnych jeździsz na tym setupie i wytrzymują to coś innego pewnie je zabija...
Tak czy siak bliżej marca będę to robił to i koła jeszcze raz wyważę...

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
Mettenoos pisze:dziwną masz przypadłości, ja Mk5 w 5 lat zrobiłem 150 tys km i ani razu końcówki nie musiałem wymieniać a dróg również nie mam rewelacyjnych, następnie w A3 8P podobnie, co prawda w Mk5 na 16'' ale w A3 na 17"
Wiesz, czasem potrafię na prawdę ostrzej wejść w zakręt... Aż mam wyrzuty sumienia...
Nic to, muszę zmienić styl jazdy :)
By Bartas -  10 sty 2017, 0:48
 kujawsko-pomorskie
#245757
Tomek2202 pisze:Ja w moim Plusie mam felgi 17 z oponami 225/45 i jeżdżę tak już ponad 4 lata i od początku nic kompletnie nie robiłem w zawieszeniu, nie stuka nie puka nic się nie wybiło. Coś dziwnego masz z tym twoim autem.
Dokladnie, moj ma 170 koniszczy i lekko nie ma :tooth: