Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Rafer -  22 mar 2017, 8:35
 kujawsko-pomorskie
#249267
Niestety temat drgań nadal aktualny :-/
Po wymianie na letnie 16 stki na alu drgania nadal się pojawiają czuć to bardzo wyraźnie na podłokietniku, na kole kierownicy zero drgań dodam że drgania występują tylko przy prędkości od 125 km/h - 135 km/h czy to może być przyczyna dwumasy ?? chodź jak przy tej prędkości wcisnę sprzęgło drgania tak samo są wyczuwalne może coś w zawieszeniu ??? macie jakiś pomysł??
Awatar użytkownika
By pitt52 -  22 mar 2017, 9:23
 śląskie
#249268
Rafer pisze:Niestety temat drgań nadal aktualny :-/
Po wymianie na letnie 16 stki na alu drgania nadal się pojawiają czuć to bardzo wyraźnie na podłokietniku, na kole kierownicy zero drgań dodam że drgania występują tylko przy prędkości od 125 km/h - 135 km/h czy to może być przyczyna dwumasy ?? chodź jak przy tej prędkości wcisnę sprzęgło drgania tak samo są wyczuwalne może coś w zawieszeniu ??? macie jakiś pomysł??
Ja bym jeszcze podjechał na trzepaki. Może jest gdzieś na gumach zawieszenia delikatny luz, którego w inny sposób niż na trzepakach nie ujawnisz. Pzdr :yes2:
Awatar użytkownika
By Rafer -  22 mar 2017, 10:31
 kujawsko-pomorskie
#249271
Opony 2 dwuletnie Hankook sprawdzone i ok
felgi niby też
miałem problem z tarczami wymieniałem 2 razy bo przy hamowaniu drżała kiera teraz już spoko ale jak by to miały być tarcze to czy przy hamowaniu powinno trząść buda
mam jeszcze jeden objaw a mianowicie po tym jak jadę na trasie i zatrzymuję się na światłach lekko buja budą pare razy a potem spokój poduszki silnika miałem sprawdzane i były ok :evil:
za 3 miechy wyjazd do Chorwacji i jak co roku problemy :-/
By nikodem -  11 sie 2017, 12:21
 małopolskie
#255679
Panowie u mnie taki problem podczas jazdy podskakuje delikatnie tył tak jak bym jechał cały czas po nie równościach dodam, że felgi proste opony ok nawet zmieniałem na próbę zimówki troszkę mniej odczuwalne ale w dalaszym stopniu ten objaw występuje amortyzatory wraz z sprężynami wymienione tarcze klocki również nowy komplet gdzie najlepiej szukać przyczyny na diagnostyce nic nie pokazuje co jest grane możecie jakoś pomóc naprowadzić na ten denerwujący objaw ?
Awatar użytkownika
By Cimek -  11 sie 2017, 20:58
 opolskie
#255690
Czas może się nim zająć? Przy zakupie pamiętaj, że stabilizator ma 3 czy 4 rozmiary. Aczkolwiek gumy stabilizatora raczej dają efekt "pływania", brak sztywności.

Zawieszenie masz wielowahaczowe, jest tam sporo gum. Breszka i pod auto.