Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#225620
sopel_95 pisze:U mnie też jest problem z drzwiami kierowcy . Sprawdź sobie jak otwierasz drzwi tą zapadkę co widać w zamku czy jest w takim samym położeniu co inna sprawna. U mnie np coś tam jest nie tak i zapadka nie do końca wraca na swoje miejsce :fluff:
Zapadka ok.
Kolega wyczyścił jakimś preparatem do styków (nie żaden WD) i działa.
Teraz jest nowy problem, bo nie działa mi sterowanie w drzwiach. Coś na tej kostce musiało się stać (szara/biała 32pin). Jest jakiś schemat do niej?
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  23 kwie 2016, 8:42
 warmińsko-mazurskie
#225638
Kurcze, najlepiej było by podłaczyć kabelek i sprawdzić, czy jakieś błedy są :oczko: Może masz jakiegoś kolegę, albo ktoś w okolicy można się zgadać i przeprowadzić diagnozę, będzie mniej więcej może wiadomo co się dzieje :) Tak się zastanawiam, czy nie jakieś kable we wiązce ( przelotki- harmonijki drzwi ) są przełamane i dlatego tak się dzieje, albo cos innego gdzieś się dzieje :unsure: albo jak koledzy piszą faktycznie może z tym mikrostykiem cos sie dzieje w zamku :(
By przemokon -  12 maja 2017, 20:53
 wielkopolskie
#251807
Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, bo problem podobny. Po otwarciu drzwi zaświecają się lampki z przodu, a te z tyłu wcale, wyciągnąłem całą tylną lampkę i wygląda na dobrą, styki nie są przypalone itd. Żarówki ok, bezpiecznik (nr 14? taki ktoś podał na forum) sprawny, nie mam vcds, czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego samemu:?:
#251809
przemokon pisze:Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, bo problem podobny. Po otwarciu drzwi zaświecają się lampki z przodu, a te z tyłu wcale, wyciągnąłem całą tylną lampkę i wygląda na dobrą, styki nie są przypalone itd. Żarówki ok, bezpiecznik (nr 14? taki ktoś podał na forum) sprawny, nie mam vcds, czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego samemu:?:
Lampka z tyłu jest połączona z tą z przodu. Sprawdź tam połączenie.
By przemokon -  17 maja 2017, 22:57
 wielkopolskie
#252036
Cimek pisze:
przemokon pisze:Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, bo problem podobny. Po otwarciu drzwi zaświecają się lampki z przodu, a te z tyłu wcale, wyciągnąłem całą tylną lampkę i wygląda na dobrą, styki nie są przypalone itd. Żarówki ok, bezpiecznik (nr 14? taki ktoś podał na forum) sprawny, nie mam vcds, czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego samemu:?:
Lampka z tyłu jest połączona z tą z przodu. Sprawdź tam połączenie.
Dzięki za pomoc. Sprawdziłem i wszystko wygląda, że jest ok. Masz może jakiś inny pomysł?
#252037
przemokon pisze:
Cimek pisze:
przemokon pisze:Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, bo problem podobny. Po otwarciu drzwi zaświecają się lampki z przodu, a te z tyłu wcale, wyciągnąłem całą tylną lampkę i wygląda na dobrą, styki nie są przypalone itd. Żarówki ok, bezpiecznik (nr 14? taki ktoś podał na forum) sprawny, nie mam vcds, czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego samemu:?:
Lampka z tyłu jest połączona z tą z przodu. Sprawdź tam połączenie.
Dzięki za pomoc. Sprawdziłem i wszystko wygląda, że jest ok. Masz może jakiś inny pomysł?
Sprawdziłeś lutowania? Do którego miejsca prąd dochodzi? Może taśma między lampki zepsuta?
By przemokon -  18 maja 2017, 21:18
 wielkopolskie
#252091
Cimek pisze:
przemokon pisze:
Cimek pisze: Lampka z tyłu jest połączona z tą z przodu. Sprawdź tam połączenie.
Dzięki za pomoc. Sprawdziłem i wszystko wygląda, że jest ok. Masz może jakiś inny pomysł?
Sprawdziłeś lutowania? Do którego miejsca prąd dochodzi? Może taśma między lampki zepsuta?
Sprawdziłem ponownie i zrobiłem zdjęcie, jak na moje oko to ta kostka nie ma prawa działać bo piny się ze sobyą nie łącza - chyba, że to tak ma być oryginalnie.
Obrazek
#252099
przemokon pisze:
Cimek pisze:
przemokon pisze: Dzięki za pomoc. Sprawdziłem i wszystko wygląda, że jest ok. Masz może jakiś inny pomysł?
Sprawdziłeś lutowania? Do którego miejsca prąd dochodzi? Może taśma między lampki zepsuta?
Sprawdziłem ponownie i zrobiłem zdjęcie, jak na moje oko to ta kostka nie ma prawa działać bo piny się ze sobyą nie łącza - chyba, że to tak ma być oryginalnie.
Obrazek
A dzieje Ci się tak od początku?
By przemokon -  19 maja 2017, 5:49
 wielkopolskie
#252106
Cimek pisze:
przemokon pisze:
Cimek pisze: Sprawdziłeś lutowania? Do którego miejsca prąd dochodzi? Może taśma między lampki zepsuta?
Sprawdziłem ponownie i zrobiłem zdjęcie, jak na moje oko to ta kostka nie ma prawa działać bo piny się ze sobyą nie łącza - chyba, że to tak ma być oryginalnie.
Obrazek
A dzieje Ci się tak od początku?
Tak, co prawda auto mam od niedawna ale od samego początku to nie działało.

Udało się ogarnąć, kable były pozamieniane, wystarczyło powypinać z kostek i połączyć w inny sposób, pomógł inny post z forum.
#254843
czorny27 pisze:Witam podepne pod temat.
Gdy otwieram auto nie świecą mi lampki w drzwiach. W podsufitce działają.Buzer działa gdy światła są włączone.
Co może być przyczyną.
Mikrowłącznik raczej okej skoro reszta działa.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Kodowanie ok? Kabelek się nie wypiął? Żarówki sprawne?