Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By mati91lv -  15 wrz 2017, 18:48
 śląskie
#257016
Ja też już jestem po wymianie sterownika, sprawnie im to poszło. Auto wymyli, nawet wycieraczki w środku...i wreszcie jeżdżę bez tych wszystkich kontrolek włącznie z kierownicą ,która mi się zapaliła po padnięciu aku i z błędem abs nie mogła się zaadoptować-straszna jazda kiera nie wraca po skręcie i auto jakoś tak myszkuje...
Porsche Rybnik takie sprawne :oczko:
Zapomniałem dodać, że auto lepiej hamuje-pewnie odpowietrzyli pompe, bo że cały układ to nie wierze...chociaż....
By mati91lv -  30 lis 2017, 10:25
 śląskie
#259569
Panowie małe pytanko, wczoraj troche śniegu miałem pod kolami i postanowiłem sprawdzić ESP...Więc ręczny i golf pięknie zakręcił tyłeczkiem-tak jakby nie było ESP....Doświadczenie w kręceniu mam niewielkie, ale moje drugie auto prędzej stanie niż sie obróci !!! I pytanie czy dzielni chłopcy z ASO mogli go nie zakodować????
By mati91lv -  30 lis 2017, 15:19
 śląskie
#259579
No ale ręczny tylko na moment w łuku żeby zakręcić tyłem...Potem inne auto momentalnie prostuje, a golf się dokręca....Dzis go znowu trochę męczyłem, ale jest tak mokry, głęboki śnieg, że ciężko coś stwierdzić. Raczej bez ręcznego nie da się zarzucić tyłem, więc może tylko to esp jest mniej czułe na okoliczność zabawy....Najgorsze, ze wszystkie parkingi pełne aut
By Maciek1 -  24 maja 2018, 18:20
 wielkopolskie
#265066
Witam wszystkich!

Od dłuższego czasu borykałem się z niesprawnym systemem ABS/ESP. Na zegarach paliły mi się kontrolki od ABS, trakcja oraz migający wykrzyknik. W ostatnim czasie doszło do tego EPC oraz kontrolka kierownicy i wysiadło mi wspomaganie.
Najdziwniejsze jest w tym to że nieraz kontrolka EPC i kierownicy gaśnie i wszystko wraca do normy (za wyjątkiem ABE/ESP), a czasami jest też tak że jak odpalę samochód to żadnych błędów nie wywala.

W związku z tym, iż dowiedziałem się przypadkiem o akcji serwisowej VW dot. ABS/ESP umówiłem się na wizytę i z dniem wczorajszym zaprowadziłem mojego golfa na Krańcową w Poznaniu (serwis VW). Po kilku godzinach zadzwonili do mnie, że auto jest gotowe do odbioru i poinformowali mnie, iż akcja serwisowa (choć dotyczy po VIN-ie mojego auta) nie może być przeprowadzona. Powodem odmowy jest uszkodzony sterownik ABS (niby stałe uszkodzenie - stwierdzili).

Zgodnie z tym co podał UOKiK:

Przedsiębiorca Volkswagen Group Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach (…) może dojść do niewystarczającego połączenia z masą sterownika ABS/ESP (MK-60) i w rezultacie do przerwania przepływu prądu. Wada może skutkować nieprawidłowym działaniem pojazdu i zwiększa ryzyko wypadku.


Jednakże jak stwierdził serwis oraz VW Group Polska, akcja serwisowa polega na wgraniu nowego oprogramowania sterownika pompy. W przypadku, gdy sterownik jest uszkodzony akcja nie zostanie podjęta. W przypadku gdyby sterownik został uszkodzony podczas wgrywania nowego oprogramowania, sterownik wraz z pompą zostałyby wymienione na nowe.


I tu moje pytanie

Skoro usterka występująca w moim samochodzie ma charakter, że tak to ujmę "nieciągły" tzn. raz się żadne błędy nie zapalają i wszystko działa, a raz się zapalają kontrolki i nie działa ABS/ESP a nieraz nawet wspomaganie to chyba logicznym jest, że nie jest to stałe uszkodzenie sterownika, a po prostu coś przy nim nie styka jak powinno, a jak to ujął Producent w piśmie do Prezesa UOKiK "może dojść do niewystarczającego połączenia z masą sterownika ABS/ESP (MK-60) i w rezultacie do przerwania przepływu prądu" <-- co wydaje mi się, że usterka występująca w moim golfie została właśnie tutaj wymieniona


Proszę o pomoc i porady :cry:
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
By Tomaszmk5 -  17 wrz 2019, 22:40
 lubelskie
#277033
Ja również byłem na tej akcji ,po 3miesiącach przestały działać ABSy na desce święci się abs,esp,i od hamulca lypie na czerwono , wróciłem do serwisu z reklamacja to powiedzieli że to już za późno bo aukcja serwisowa była przeprowadzona i okres na reklamowanie minol ,przypuszczam że poszły zimne luty AD Numer sterownika ponoć bardzo wadliwe