Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By cynik606 -  07 wrz 2017, 22:32
 wielkopolskie
#256716
Witajcie,
Pewnego dnia podczas pracy wycieraczek zauważyłem dziwne zabrudzenie przedniej szyby.
Wygląda to jak bardzo, bardzo drobne białe kropeczki. Żaden z użytych środków sobie z tym nie poradził.
Można to usunąć tylko mechanicznie i to czymś metalowym, np. delikatnie skrobiąc końcówką klucza.

Znacie jakiś bezpieczny dla szyby środek/metodę, która sobie z tym poradzi?
Pozdr,
By Buczek21 -  08 wrz 2017, 12:29
 śląskie
#256740
cynik606 pisze:Taki zestaw + polerka mnie uratuje?
http://allegro.pl/tlenek-ceru-100g-filc ... 39123.html
Najważniejsze żeby tlenek ceru był biały...Sprzedają jeszcze różowy,ale on jest strasznie cieńki w działaniu...
I filc trochę mały bo 75mm-tak że dłużej to trochę będzie trwało..Chodz z drugiej strony mniejsza średnica-łatwiejsza praca i panowanie nam polerką/wiertarką...Czym tam chcesz to robić.

Co do soczewek... nie wiem naprawdę jak by człowiek musiał "piłować" jedno miejsce na szybie żeby porobić soczewki...

Szkło hartowane jest naprawdę twardą powierzchnią..I głupie usunięcie śladów po wycieraczkach,czy drobnych rys to trwa..
Najważniejsze żeby pracować po całej szybie,nie skupiać się na jednym miejscu...I chłodzić szybę żeby nie pękła..
By kuba94 -  08 wrz 2017, 12:46
 pomorskie
#256741
Zależy jaki używasz pad i jak agresywny jest tlenek ceru . Soczewkę wcale nie tak trudno zrobić jak się usuwa głębokie rysy. C.quartz jest gotowym preparatem typu pasta polerska ( do pracy na maszynie jak i ręcznie ) i co najważniejsze nie musisz obklejać całego auta bo sie tak mocno nie pyli, że potem w każdym miejscu jest pył. szkło hartowane nie jest wcale takie mocne, jak idzie zwykła skrobaczka narobić rys. A polerowanie zależy od umiejętności . Mi kiedyś jakiś zły człowiek na bocznej szybie zagrał w kółko i krzyżyk czymś ostrym .Robiłem polerką DA na padzie filcowym tlenkiem i sp..m szybę była soczewka widoczna w słoneczne dni. Dla tego przednia szybę delikatnie robię maszyną , tylko zbieram naloty .
By kuba94 -  08 wrz 2017, 13:52
 pomorskie
#256748
cynik606 pisze:Ja mam wyjątkowe "zdolności" do psucia mojego auta (i nie tylko), więc może zacznę od tego delikatniejszego.
Chodzi o to:
http://allegro.pl/carpro-ceriglass-poli ... 13259.html
?
Dokładnie o to , tyle ze ja robię tym na maszynie DA (pad filcowy) na wolnych obrotach później szybkie przetarcie szmatka, zmycie woda . Wiadomo odpryski od kamieni zostają , ale temu może zaradzić jedynie wymian szyby.
By niewiemsry -  18 paź 2017, 20:01
 warmińsko-mazurskie
#257824
Witam,
czy tlenek ceru pomoże mi usunąć tłuste plamy z szyby czołowej. Żaden płyn ani benzyna nie daje rady.
W nocy gdy deszcz pada i jedzie coś z naprzeciwka to zero widoczności.
By niewiemsry -  19 paź 2017, 14:32
 warmińsko-mazurskie
#257843
Przemo954 pisze:
19 paź 2017, 0:28
Jeśli to tylko tłuste plamy to z pewnością tlenek je usunie, powinien do tego wystarczyć również zwykły środek typu Glasspolish
Nawet jeśli benzyna sobie z tym nie poradziła?
Awatar użytkownika
By Przemo954 -  21 paź 2017, 1:07
 łódzkie
#257895
Tlenek ceru jest na tyle agresywny że ściera powierzchownie warstwę szkła więc jeśli są to tylko tłuste zabrudzenia to musi je usunąć. Chyba że na szybę dostało się coś co zabrudziło ją nie tylko powierzchniowo, tak naprawdę chyba nie wiesz od czego masz te zabrudzenia?
Awatar użytkownika
By Manios -  21 paź 2017, 10:23
 pomorskie
#257897
Tlenek ceru mimo swoich bardzo skutecznych możliwości jest wg mnie troszkę upierdliwym produktem.
Mam tu na myśli chociażby efekt brudzenia w czasie pracy czy trudny do usunięcia efekt wypełniania punktowych ubytków w szybie (po kamykach).
cynik606 pisze:Witajcie,
Pewnego dnia podczas pracy wycieraczek zauważyłem dziwne zabrudzenie przedniej szyby.
Wygląda to jak bardzo, bardzo drobne białe kropeczki. Żaden z użytych środków sobie z tym nie poradził.
Można to usunąć tylko mechanicznie i to czymś metalowym, np. delikatnie skrobiąc końcówką klucza.

Znacie jakiś bezpieczny dla szyby środek/metodę, która sobie z tym poradzi?
Pozdr,
Jeśli miałbym podejść do "zabrudzeń" które opisałeś to osobiście zanim sięgnąłbym po bazukę typu tlenek ceru spróbowałbym czegoś takiego:
- bardzo dokładnie umył szybę (dedykowany płyn do szyb)
- skorzystał z glinki średniej twardości oczywiście z dedykowanym lubrykantem ( i tu może się już okazać że duża część białych kropek zniknie)
- ponownie umył szybę
- skorzystał ze środka Glass Scrub firmy Glass Science

Obrazek

Środek banalny w aplikacji, nie brudzący i doskonale radzący sobie np z "water spotami".
Oczywiście nie jest tak skuteczny i tak mocny jak tlenek ceru, ale jeśli nie chcesz usuwać rys z szyby a dokładnie ją oczyścić to z mojego doświadczenia sprawdzi się doskonale.
Dodatkowo zrobisz to nie porównywalnie szybciej niż przy zabawie z tlenkiem.