Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Piotr010 -  04 gru 2017, 14:44
#259736
Climatronic sprawdzałem cvds nie ma błędów a numer sprawdzę i napisze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Dodam że bez tej kratki powietrze leci równomiernie na dwie strony. Obrazek

Wina panelu klimy? Mam z passata B6, sprawdzałem też od golfa 5 było tak samo a nawet gorzej ponieważ nie działał mi silniczek od obiegu zamkniętego, mam tam 2. Oznaczenia paneli ktore sprawdzalem 1K0907044DA i drugi 1K0907044 BS. Dlatego mam założony od passata. Co prawda wywala mi błąd silniczki którego fabrycznie nie ma, więc jaki panel będzie odpowiedni ? Mam grzane fotele i jak rozpoznać czy klima jest dwustrefowa? Aby dopasować panel i kupić np. Panel bez dual albo z dual.
Obecnie mam z dual ale jak dam na kierowcę 16 a pasażera 25 to nie ma za bardzo różnicy. Ale to jeszcze sprawdzę.
Ps. Czy panel 1K0907044BE i 1K0907044BJ obsługuje 6 sliniczkow nagrzewnicy ? Mianowicie ten pod schowkiem od obiegu zamkniętego, nie mówię o wlocie powietrza. Widziałem że są 2 silniczki jakby mnie i jeden co dwóch klap.
Awatar użytkownika
By Cimek -  05 gru 2017, 8:22
 opolskie
#259756
@Piotr010 Dwustrefowa, czyli tak w skrócie, masz osobną regulację temp na kierowcę i pasażera.
Numery się zgadzają.
Co do panelu, musisz poszukać wątku o tym.
Druciarstwem możesz trochę przysłonić stronę pasażera :tooth: na jakiś czas wystarczy.
Spróbuj docisnąć kanał doprowadzający.
Awatar użytkownika
By Cimek -  07 gru 2017, 7:39
 opolskie
#259877
@Piotr010 Coś jeszcze robiłeś z klimą czy tylko sam panel? Może przy składaniu zębatka "przeskoczyła" i teraz jest pod innym kątem? :hmmm: nie wiem czy adaptacja klapek pomoże.
By Piotr010 -  07 gru 2017, 23:28
#259900
Cimek pisze:@Piotr010 Coś jeszcze robiłeś z klimą czy tylko sam panel? Może przy składaniu zębatka "przeskoczyła" i teraz jest pod innym kątem? :hmmm: nie wiem czy adaptacja klapek pomoże.
Dziwna sprawa, orientuje się ktoś co za szpula, wiązka, kabli idzie za albo przed tunelem na przednią szybę?? Okazuje się że to ona mi blokuje powietrze i nie wiem czy mam ja wypvhac poza tunel czy przeciągnąć, aby była za radiem ??

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

By Piotr010 -  08 gru 2017, 14:43
#259910
Cimek pisze:Cyknij zdjęcie co za wiązka. Może ktoś grzebał, fabryczna instalacja radia? Sterowanie klimatyzacją? :hmmm:
Już wiem nie mam jednej cześć kratki wylotowej z przedniej szyby. Nie Wiem czy na zdjęciach będzie to widoczne Obrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Dodano po 37 sekundach:
Kolejne Obrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Kamil90VW -  28 lip 2020, 5:47
 małopolskie
#282781
Witam czy ktoś poradził sobie z tym problem ?
Mam podobną sytuację wydaje się jak by mi czegoś brakowało ponieważ widać wszystko przez tą kratkę , wszystkie kable i mam wrażenie że powietrze tamtędy ucieka a nie dmucha w 100% na szybę przednią. :(
Obrazek
Obrazek
By seebst -  03 sie 2021, 20:57
 lubuskie
#286808
Panowie, w moim przypadku coś kiedyś komuś musiało wpaść prawdopodobnie do tej kratki z nawiewem na przednią szybę i podczas mocniejszych zakrętów słychać jak coś się przewraca z jednej strony kokpitu na drugą stronę. Tak, jakby jakaś śrubka wpadła i po czymś plastikowym się przemieszczała. I teraz nie wiem, czy dam radę przez tę kratkę po jej zdemontowaniu wyciągnąć to coś, co mi hałasuje czy może jakiś lepszy dostęp byłby po zdjęciu innych elementów deski?