Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
By kamil90 -  05 sty 2018, 16:30
 małopolskie
#260715
Witam, od początku stycznia szukam Golfa V bądź A3 8P. W związku z problemem znalezienia 4x4 zacząłem rozglądać się za GT. Interesuje mnie jedynie Diesel. Mieszkam w górach i dojazd do domu często jest zaśnieżony lub oblodzony w dodatku jest stromy. Do tej pory posiadałem E46 tak więc no trochę mnie to namęczyło.
Czy zwykły GT z nowymi zimówkami daje sobie radę w zimę w górach? Liczę na pomoc użytkowników tego auta.
Dziś oglądałem ten egzemplarz: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 851db6d054
Auto nie nadaje się do zakupu, sam właściciel nie był przekonywujący chwaląc się popisami.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
By jihaad -  10 sty 2018, 11:46
 dolnośląskie
#260887
A jakiej pomocy oczekujesz? Podałeś link do ogłoszenia z samochodem, którego nie chcesz kupić.

Jeśli chodzi o napęd, to poradzi sobie mniej więcej tak jak każdy inny napęd na cztery koła, tzn. na Kasprowy Wierch nie wjedziesz, na oblodzony podjazd nie wiedziesz, podobnie jak nie wiedzie Toyota Land Cruiser i Land Rover Discovery. Zwyczajnie po lodzie żadne auta nie jeżdżą.

Ale napęd sam w sobie fajny i oczywiście bez porównania lepszy od braku tegoż napędu, zwłaszcza mieszkając w górach. Wiadomo, że ważne są też opony.
Napęd w Golfie V i A3 8P jest oparty na systemie Haldex, jest dołączany, czyli podczas normalnej jazdy masz napęd tylko na przednią oś.
Jeśli nie uczestniczysz w rajdach typu off-road, to jest to dobre i wystarczające rozwiązanie. Jeździłem Golfem trzecim i T4 z takim napędem i ciężko to utopić nawet w miękkim piasku, błocie, a na ośnieżonej drodze rusza z miejsca jak diabeł.
Podsumowując: BRAĆ. :)
Awatar użytkownika
By jihaad -  10 sty 2018, 12:55
 dolnośląskie
#260892
Mettenoos pisze:
10 sty 2018, 12:26
zgadzam się, ale niekoniecznie egzemplarz z tematu

No oczywiście, nawet nie zaglądałem do linku, skoro autor tematu sam go skreślił.