Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Kowal -  23 lis 2017, 17:30
 opolskie
#259307
Cześć

Czy podgrzewane fotele z Golfa 5 Plus lub Jetta pasują P&P do Golfa 5? Trafiam na całą masę ogłoszeń sprzedaży foteli z 5 Plus i Jetty z grzaniem i bez, ale zastanawiam się, czy będą one pasować do mojej 5'ki?
- czy wtyczki air bag'ów i grzania będą pasować?
- czy tylna kanapa pasuje P&P?

Będę wdzięczny za info - na forum znalazłem kilka odpowiedzi, ale jedni piszą, że pasują, inni, że trzeba modyfikować.

EDIT:
A co z fotelami z anglika? Nie ma problemu z poduszkami? Chodzi mi o to, że fotel kierowcy z anglika jest fotelem pasażera - czy poduszki nie będą mylone przez komputer?
By Rutra23 -  23 lis 2017, 17:49
 wielkopolskie
#259309
Od Jetty będą pasowały p&p, ale tył kanapa ma zamki na klucz, Golf V Plus ma zupełnie inne fotele - nie będą pasowały do Golfa V.
By Kowal -  23 lis 2017, 17:51
 opolskie
#259310
Kurde, czyli fotele z 5 Plus odpadają, a z Jetty, z tyłu może być problem? Czyli w zasadzie, jak ktoś sprzedaje fotele z 5 Plus i pisze, że pasują do 5'ki, to leci w wała? :/ No nic, to muszę szukać ogłoszeń na fotele z 5'ki i wyłącznie z 5'ki.

A CO Z ANGLIKIEM? Nie ma problemu z poduchami i kontrolą podgrzewania? Nie będę kontrolował grzania fotela pasażera pokrętłem od grzania fotela kierowcy? :P
By Rutra23 -  23 lis 2017, 18:20
 wielkopolskie
#259315
Powinieneś tez pamiętać, że w 2006 r. nastąpiła zmiana układu podgrzewania foteli, do 2006 r. każdy fotel miłą swój przekaźnik, a od 2006 r. oba fotele są podgrzewane poprzez jeden wspólny moduł instalowany pod fotelem kierowcy.
Od anglika ok, ale czeka Cie rozbiórka siedzisk i przekładka czujnika zajętości fotela pasażera.

Od Jett tylna kanapa pasuje, ale będzie widać, ze jest od Jetty gdyż w "zatrzaskach" blokujących oparcie są wkładki zamków na klucz.

Do Golfa MK5 pasują p&p fotele od golfa VI, różnią się jedynie kształtem zagłówków przednich foteli.
By Kowal -  24 lis 2017, 10:50
 opolskie
#259341
Ok, kapuję, czyli trzymać się wersji EU i MK5 lub MK6, ale w przypadku MK5, pilnować rocznika - jeśli mam wersję 2007, to fotele muszą być z rocznika 2006+, bo inaczej trzeba przekładać grzanie...
Masakra...
Ale dzięki za rozjaśnienie tematu :) Wreszcie konkrety :)
By grns13 -  25 lis 2017, 17:30
 lubelskie
#259398
Witam, włożyłem do Golfa V gti 2008r fotele Recaro CS, do których dołożyłem uniwersalne maty grzewcze, posiadają one dwa kabelki.

Pytanie teraz czy wystarczy je podłączyć pod + i - z gniazda pod fotelem? Wg schematu wygalda na to ze na kostce pin 10 to +, a pin 5 to - . Czy trzeba cos kombinować jeszcze z pinem 4 ? :(

https://ibb.co/cLd5nm
By szukaj -  28 lis 2017, 19:40
 mazowieckie
#259492
Witam kupiłem maty grzewcze z foteli golf v.
Mam pytanko czy same maty idzie sprawdzić na" krótko", czy do podłączenia na "krótko" potrzebuje jeszcze sterownika?
Pytam ponieważ chciałbym sprawdzić ich grzanie przed zaczęciem zabawy z montażem .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By RandallPL -  06 mar 2018, 20:40
 kujawsko-pomorskie
#262676
Pytanko do Was mam. Grzanie fotela kierowcy słabo grzeje... Ustawiając pokrętło na 5 dopiero po długim czasie czuć że grzeje, zaś na mniejszym stopniu grzania nie czuć w ogóle... Co może być nie tak? Maty raczej całe, bo grzać grzeją, tylko że strasznie słabo w porównaniu do fotela pasażera, gdzie tam po kilku minutach tak parzy w dupsko że nie idzie wysiedzieć.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19