Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#262659
zadałem sobie trud i przeczytałem cały wątek :naughty: od A do Z

jak go przeczytałem tak zgłupiałem :evil:

nie powiem bo mini poradnik z pierwszej strony jak i opisane właściwości oleju pozwoliły mi trochę uzupełnić wiedzę w tym zakresie :yes2:
po przeczytaniu całości sięgnąłem po książkę serwisową mojego golfa po wszystkie kwity z wymian które były robione w DE i rozpocząłem studia w zakresie wymian oleju i olej był wymieniany przez ASO co 15 tyś i auto śmigało w DE na Castrol Edge 5W30 później jedna wymiana jako long life a później już wymiana raz w roku nie zawsze było to nalatane 15 tysi i przejście na MOBILA 1ESP Formuła 5w30

do tej pory w swoim exklekocie passerati B5 FL zawirusowanym na 170 kucy lałem MOTULA 5w40 z normą 505.01 olej wymieniałem co 10 tyś a i były lata że robiłęm to 3 razy w ciągu roku. Auto z nalatanymi 400 tyś zmieniło właściciela i śmiga nadal ku uciesze nabywcy. W moich rękach auto było 6 lat w rękach poprzednika 4 i cały czas był to ten sam MOTUL. Tutaj czytam wpisy Mettenoos i dowiaduję się że olej nie jest wcale taki cacy :evil:
Wchodzę na stronę producenta i nie wierzę aby dostać się do karty charakterystyki trzeba podać swój email a i wartości podane w samej karcie są tak skromne jak mój datek w kościele na tace. Czyli nie ma info na karcie więc producent zachowuje wyniki dla siebie bo nie ma czym się chwalić. Tutaj muszę podziękować adminowi bo ,, człowiek się uczy całe życie".
Tyle że teraz nie wiem co mam kupić i wlać do siebie :naughty:
Wiem że przejdę z 5w30 na 5w40
tyle że Motula będzie sobie trzeba darować :( może zostać przy tym Mobil 1™ ESP Formula ? tyle że przeskoczę z 30 na 40 ? tyle że co szukam jest ten olej ale tylko jako 5W30 :wall:
poproszę o kilka sugestii bo nalatane 105 tyś ( tak, tak, tak wiem mało ale tyle jest) i wskoczy za chwilę LPG bo to silnik 1,6 MPI BSE a i 30 tyś roczny przebieg nie będzie pewnie rzadkością :unsure:

po intensywnej lekturze wybór padnie pewnie na RAVENOL VMO SAE 5W40 :unsure:
#262685
@piru nic nie przemawia za tym, abyś musiał stosować ACEA C3,

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
AntiDanti pisze:
06 mar 2018, 1:33
Chłopcy pomóżnie :hmmm: Który olej wybrać do silnika 1.9 tdi BLS Ravenol 5W40 VPD czy Ravenol 5W40 VMO (tańszy o 40zł). Który bd lepszy dla tego silnika i dlaczego? oznica w cenie jest, wg szukajki na stronie producenta oba można zastosować...hm sam nie wiem
patrzę w dane w charakterystyce produktu i wielkich różnic nie widzę, więc jeśli miałbym lać Revanola to raczej lałbym tego tańszego
#262740
AntiDanti pisze:
06 mar 2018, 1:33
Chłopcy pomóżnie :hmmm: Który olej wybrać do silnika 1.9 tdi BLS Ravenol 5W40 VPD czy Ravenol 5W40 VMO (tańszy o 40zł). Który bd lepszy dla tego silnika i dlaczego? oznica w cenie jest, wg szukajki na stronie producenta oba można zastosować...hm sam nie wiem
I na który się zdecydowałeś?? Też jestem zainteresowany tym olejem, tylko czym się różnią oprócz nazwy :hmmm:
#262759
Gomul89 pisze:
AntiDanti pisze:
06 mar 2018, 1:33
Chłopcy pomóżnie :hmmm: Który olej wybrać do silnika 1.9 tdi BLS Ravenol 5W40 VPD czy Ravenol 5W40 VMO (tańszy o 40zł). Który bd lepszy dla tego silnika i dlaczego? oznica w cenie jest, wg szukajki na stronie producenta oba można zastosować...hm sam nie wiem
I na który się zdecydowałeś?? Też jestem zainteresowany tym olejem, tylko czym się różnią oprócz nazwy :hmmm:

No właśnie ciężko mi zrozumieć politykę firmy, gdy utrudnia się zwykłemu Kowalskiemu łatwy dobór oleju - nie każdy umie czytać i interpretować karty charakterystyki oleju. Ja wezmę ten tańszy ale wymiana dopiero pod koniec msca
#262776
Pytanie do znawców olejowych. Toyota Yaris 2006 silnik 1.0 3 cylindry (1KRFE). Jaki mam zalać olej? Oryginał Toyota to 5W-30 FUEL ECONOMY ACEA: A5/B5, ACEA: A1/B1, API: SL/CF.
Ostatnio był wlany Motul 8100 X-Clean FE 5W30 (nie wiem dlaczego taki, nie pamiętam), a wcześniej chyba ELF Evolution SXR 5W30. Czy dalej lać tego motula?
#262778
AntiDanti pisze:
09 mar 2018, 22:50
Gomul89 pisze:
AntiDanti pisze:
06 mar 2018, 1:33
Chłopcy pomóżnie :hmmm: Który olej wybrać do silnika 1.9 tdi BLS Ravenol 5W40 VPD czy Ravenol 5W40 VMO (tańszy o 40zł). Który bd lepszy dla tego silnika i dlaczego? oznica w cenie jest, wg szukajki na stronie producenta oba można zastosować...hm sam nie wiem
I na który się zdecydowałeś?? Też jestem zainteresowany tym olejem, tylko czym się różnią oprócz nazwy :hmmm:

No właśnie ciężko mi zrozumieć politykę firmy, gdy utrudnia się zwykłemu Kowalskiemu łatwy dobór oleju - nie każdy umie czytać i interpretować karty charakterystyki oleju. Ja wezmę ten tańszy ale wymiana dopiero pod koniec msca
Już zamówiłem ten VPD. Olej do silników z pompo wtryskiwaczami a od tego tańszego różni się lekko parametrami. Podsumowując, oba się nadają :yes2:
#262779
kupszczelisty pisze:
10 mar 2018, 16:34
Pytanie do znawców olejowych. Toyota Yaris 2006 silnik 1.0 3 cylindry (1KRFE). Jaki mam zalać olej? Oryginał Toyota to 5W-30 FUEL ECONOMY ACEA: A5/B5, ACEA: A1/B1, API: SL/CF.
Ostatnio był wlany Motul 8100 X-Clean FE 5W30 (nie wiem dlaczego taki, nie pamiętam), a wcześniej chyba ELF Evolution SXR 5W30. Czy dalej lać tego motula?
w żony 1KR VVTi z 2017 roku zalany jest 0W20.
  • 1
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 131
  • 152