Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
#260805
no dobra, trochę ciśnienie zeszło.
Pojechałem dziś do zaprzyjaznionego, sprawdzonego lakiernika.
Wyśmiał mnie bo stwierdził że moj egz to jest niemal zdrowy a a te parę małych ognisk mi zrobi.
Zerwie oryginalną gumę, wyczyści , odrdzewi, sprawdzi dokąd idzie , zapodkładuje i pryśnie gumą z pistoletu i na koniec polakieruje w kolorze budy. I ma być OK.
A co do pianek - z powodu deszczu nie sciągalismy jeszcze nadkoli ( hala była pełna).
Ale zaglądał tam wszędzie latarką i twierdzi że pianek nie widzi - tzn nie widzi zeby sięgała do krawędzi błotnika.
Twierdzi też że widział kilka meksykańców bez pianek.
jest to możliwe czy po prostu trafiał na egz w ktorych ktos to juz wyrzucił?
Awatar użytkownika
By cbool333 -  09 sty 2018, 0:53
 kujawsko-pomorskie
#260815
woda woda woda, czy ktoś miał fabrycznie tak nieumiejętnie założone uszczelki lamp (tych które znajdują się w klapie bagażnika) że znalazł wodę w bagażniku? zademontruję:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
pięknie położone uszczelki a zwłaszcza w tej lewej, zauważyłem to w dopiero w ostatnim momencie


Obrazek
a tutaj widać gdzie się odcisnęła uszczelka na rancie a gdzie nie
#260817
Fabrycznie? Nie wiem. Klapa raczej oryginalna. Jednak te uszczelki z czasem parcieją i puszczają. U mnie też ciekły. Jednak po ściągnięciu i ponownym założeniu lampy, niby przestało.

A co do korozji... ostatnio odkryłem podczas demontażu tylnego zderzaka, że mocowania (te dwa, do których wkręca się wkręty od spodu), powoli przestają istnieć :( A i podłoga posiada rdzawy nalot (pod tylnym zawieszeniem - reszta plastiki, więc guzik widać). Trzeba będzie na wiosnę chyba pomyśleć o konserwacji spodu.
#260902
wystarszony tymi 38 stronami opowieści o rdzy pojechalem do swojego magika-lakiernika i sciagnelismy nadkola.
U mnie te pianki dotykały do blachy błotnika ale w miejscu gdzie blacha byla pociagnięta jakąś gumą - jakby fabryczną.
Tak więc do korozji nie doszło. Uff
Przy okazji wymylismy karcherem tony ziemi, liści i innego guano.

pianki poleciały lotem koszącym do najbliższy śmietnik

Obrazek




mam jedno pytanie - ktos tu mial problem z rdzą na dołach drzwi - to też typowe dla tego modelu czy to jednostkowy przypadek? U mnie czysto aleee... wolę wiedzieć :)
#263303
kamylovsky pisze:
26 mar 2018, 21:25
mnie rdza dopadła tylko przy jednej stronie, na błotniku przy samych progach, tam gdzie były chlapacze.

tak na szybko gdy otwarłem zdjecie na kompie:

kółko na czerwono - odsadziło lakier od wewnątrz, na bank jest dziura od wewnątrz;

kółko na zielono - widać szparę jak diabli - tam jest cienka blacha, nie ma juz czego zbierać.

Obrazek



Powoli zacznij szukać jakiegoś używanego błotnika - trochę Ci to zajmie bo większość uzywanych ma juz jakis problem z rudą.
Są jeszcze nowe zamienniki - ale nie wypowiem się na temat jakości bo nie miałem z nimi do czynienia. Mój lakiernik twierdzi że zdarzają się całkiem udane i czasem je montuje "na wyrazne zyczenie klienta" ale wiele razy musi się sporo nagimnastykować żeby było ok.

tak jak Ci pisałem - jak bedziesz w Gliwicach daj znać - spotkamy się na Bojkowskiej i podskoczymy. Moze Ci to ocenić i obadać.


Jest jeszcze jedna rzecz. To mokre błocko które się tam zbiera moze tez powodować rudą na końcówce progu ( ktos tu juz wrzucał zdjecia). Ja to u siebie tez sprawdzałem:

Obrazek

jak to juz bedziesz miec rozebrane to przyjrzyj się temu.
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 45