Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#259914
Taka sytuacja u mnie. Brakuje mi tunelu powietrza. 1K1819063B tej części i pytanie czy można ja jakoś wcisnąć nie ściągając całej deski rozdzielczej, kokpitu? ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Jak to mam wsadzić na prawowite miejsce?? Obrazek

Auto już działa. Ściągnąłem deskę rozdzielcza włożyłem wszystkie tunele czyli 2 na przednią szybę i środek. Teraz powietrze idzie jak powinno ObrazekObrazekObrazek
#263137
Cześć,

Niestety po ostatnim podłączeniu pod VCDS golfa V 1.9 TDI 105 KM, BLS 2006r Climatic wyskoczył mi błąd klimatyzacji
00819 - Czujnik wysokiego ciśnienia (G65)
009 - Przerwa /zwarcie z masą.

Błędu nie da się skasować, w związku z tym postanowiłem sprawdzić wtyczkę czujnika multimetrem.
Z moich pomiarów wynika, że 1 pin ( przewód brązowy to masa), 2 pin przewód sygnałowy, 3 pin to zasilanie po stacyjce i włączeniu klimy na panelu. Na pinie 3 jest napięcie, pin 1 też jest ok, mam tu pytanie co do pinu 2 (przewodu sygnałowego), a mianowicie czy ten pin powinien masować, tzn czy podczas pomiaru pinów 3,1 obwód powinien się zamykać ( u mnie następuje zamknięcie obwodu). Chciałbym wyeliminować uszkodzenie instalacji i niepotrzebnie nie wymieniać samego czujnika. W bloku pomiarowym klimatyzacji w polu ciśnienie czynnika jest " - ". Z tego powodu nie załącza się sprężarka. Jakby mógł ktoś przemierzyć wtyczkę czujnika w swoim golfie i sprawdzić czy zamknięcie obwodu jest prawidłowe to będę wdzięczny:)
Z góry dzięki i pozdrawiam:)
#263681
Nie mogłem znaleźć odpowiedzi na to pytanie więc tu je stawiam. Może ktoś potrafi mi pomóc.
Mam Golfa V z 2004 roku MY 2005, 1.4 mpi 75KM z klimą - climatic. W tej wersji jest taka opcja, że jak daję nawiew na szybę to mi automatycznie włącza się klimatyzacja. Chciałbym zakodować VCDS tak aby ta klimatyzacja się nie włączała automatycznie.

Może ktoś już przerabiał ten temat i może się podzielić rozwiązaniem.

Pozdrawiam,

Jacek
#263890
siema, od paru dni zawazylem problem gdy wsiadam rano do auta to po wyłączeniu ECO wszystko jest okej, gorzej gdy wracam z pracy (teraz kolo 20 stopni na dworze) chce wlaczyc klime to wieje z nawiewow przez 10 sek po czym z zadnych nawiewow na full obrotach nic nie leci tylko slychac wiatrak pod nogami pasazera, dzieje sie tez tak gdy nawet z włączonym eco nacisne na obieg zamkniety .
co to moze byc? dodam , ze wydaje mi sie ze gdy jest chlodniej nie dzieje sie tak, chociaz nie jestem pewien
#263960
Witam:
Dzis sprawdzilem bledy VCDS:


Address 08: Auto HVAC Labels: 1K0-820-047.lbl
Control Module Part Number: 1K0 820 047 DP
Component and/or Version: Climatic PQ35 090 0505
Software Coding:
Work Shop Code: WSC 00000 000 00000
VCID: 75E679FB1CD291967E-8020
1 Fault Found:

00229 - Refrigerant Pressure
001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent

Czy to znaczy ze jest malo czynnika chlodzacego? czy poprostu nieszczelnosc?
Chcialbym nabic klime na sezon, jak zakupilem auto chlodzila ..
#263970
Witam.
Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak powinny działać wiatraki od klimy i chłodnicy.
Na econ nie chodzi żaden
Na auto włącza się duży raz szybciej raz wolniej.
Czy tak to powinno wyglądać.???
Pytam o to bo walczę z błędem
18080 P1672.
Jak włącze klime pojawia się po jakimś czasie błąd i wywala czeka wyłącze klime i błąd po pewnym czasie znika.
Wytyczne sprawdzalem jak jeden z kolegów polecił Ale nic podejrzanego nie zauwazylem....




Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

#264149
lolek1022 pisze:
05 cze 2017, 21:31
MichiKow pisze:
lolek102 pisze:Witam

Ostatnimi czasy po włączeniu klimatyzacji słychać dziwne piszczenie.Nie jest to wentylator od nawiewu bo wystarczy wyłączyć AC i dźwięk ustaje.

Ma ktoś pomysł co to może być ?
Miałem to samo w zeszłym roku, ciche metaliczne piski, po zgaszeniu AC ustawało, nie było to non stop, ale od czasu do czasu w czasie jazdy przy włączonej klimie, dlatego ciężko było ustalić skąd to dobiega. Po wymianie czynnika w układzie przy okazji czyszczenia klimy (w nieautoryzowanym serwisie klimatyzacji) ustało. Stwierdziłem, że pewnie było za mało czynnika smarującego. Ale okazało się że klima zaczęła coraz mniej wydajnie działać. W tym roku wybrałem się do ASO tam zrobili ful servis klimy za 500 zł, a na koniec powiedzieli, że mam kompresor do wymiany cena 2700zł. Już w drodze powrotnej humor mi się poprawił, bo klima jednak zaczęła działać i to wydajniej niż kiedykolwiek, ale znowu zaczęła popiskiwać. Niestety teraz jest tak że raz działa, raz nie, czasami działa ale tak jakby chciała a nie mogła, a czasami leci lodowate powietrze, że ręce odmraża. Chyba te piski jednak zwiastują zbliżający się koniec kompresora.

U mnie na szczęście piski ustały po wizycie w serwisie klimatyzacji.Do tej pory działa jak należy.Już nie słychać żadnego popiskiwania :D
Czy ktoś rozwiązał ten problem? Zaczęło się u mnie tak właśnie dziać. W ubiegłym roku wymieniane były czujniki w sprężarce i klima chodzi tylko ten dźwięk irytuje.
#264290
Witam! Jest tu jakiś cudotwórca? Mam problem z klimatroniciem,a mianowice:
Klima w 100% nabita,zero wycieków i nieszczelności.Przy załączeniu klimy nie kreca sie żadne wentylatory,ani duży ani mały :/ Robiłem test (przycisk econ+obieg zamkniety) i oba wentylatory się wlaczaja.Niestety nie mam dostępu do VCDSa żeby z czytać błędy.Miał ktoś może podobny problem? Bardzo proszę o pomoc.
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 72