Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Bruczi -  05 gru 2018, 16:45
 wielkopolskie
#270052
Witam Wszystkich.

Jest problem z Golfem V 1.9 TDI BLS. Skrzynia 0AM 300 045(GSG DSG AG7) siedem biegów.
Samochód miał wymienioną dwumase, tą podwójną LUK'a. Niestety ja tego nie wymieniałem ;/
Samochód trafił do mnie. Okazało się, coś tam hałasuje w okolicy sprzęgła/skrzyni jak silnik jest zimny(na ciepłym jest ok). Hałas dobiegał tam gdzie sprzęgło.
Zdjąłem skrzynie, wyciągnąłem tą dwumase i się okazało że ma spore luzy na tarczach sprzęgłowych, ok. 2 mm.(wrzucę filmik).
Postanowiłem, że nic nie będę grzebał i złoże jeszcze raz ją. Złożyłem skrzynie z powrotem ustawiając wszystko po kolei. Po odpaleniu samochodu hałas jakby ustał, a przy najmniej nie był tak głośny jak wcześniej. Niestety, wrzucając wsteczny i puszczając delikatnie pedał hamulca samochód chciał wystartować jak z procy, jakby do oporu gazu mu dał. Po wrzuceniu z powrotem na P i znów na R bieg nie chciał wskoczyć. Zgasiłem samochód i zapaliłem ponownie i tym razem bieg wskoczył, ale zaraz podobna sytuacja. Dodam, że wpada w tryb awaryjny, wszystkie kontrolki od biegów na wyświetlaczu pulsują.

Podpiąłem pod kompa i takie błędy :
002113 - Czujnik 1 ciśnienia hydraulicznego skrzyni biegów
P0841 - 000 - niewiarygodny sygnał - Sporadyczny
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 00100000
Priorytet błędu: 0
Częstość błędu: 2
Wew.licznik błędów: 39
Przebieg: 116681 km
Wskaźnik czasu: 0

006300 - Ograniczenie działania z powodu niewystarczającego wzrostu ciśnienia
P189C - 000 - - Sporadyczny
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 00100000
Priorytet błędu: 0
Częstość błędu: 1
Wew.licznik błędów: 9
Przebieg: 116681 km
Wskaźnik czasu: 0

001835 - Bieg R
P072B - 000 - nie można załączyć - Sporadyczny - MIL zapalona
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 10100000
Priorytet błędu: 0
Częstość błędu: 16
Wew.licznik błędów: 40
Przebieg: 116681 km
Wskaźnik czasu: 0

Co się może dziać ? Czy to wina źle ustawionej dwumasy i za duże luzy na niej ? Czy może oleju w skrzyni jest mało skoro błędy dotyczą ciśnienia ? A może adaptację trzeba by zrobić ?
Jeżeli możecie to proszę o pomoc i rady. Jak potrzeba jeszcze jakichś informacji to proszę o info, postaram się odpowiedzieć. Z góry bardzo dziękuję !
Pozdrawiam

P.S - Filmik z luzami tarcz sprzęgłowych: [youtube]https://youtu.be/tDDsTQcQtO0[/youtube]
By Bruczi -  05 gru 2018, 20:58
 wielkopolskie
#270070
@Cimek wycieku nigdzie nie widziałem. Jedyne co to to sprzęgło. Górna podkładka jest jakby trochę za cienka. Ale też adaptacji nie robiłem vcds'em ani poprzez jazdę.
Vcdsem trochę ogarniam te nastawy podstawowe, ale podczas jazdy nie mam pojęcia jak zrobić tą adaptacje.
Wystarczy po prostu pojeździć trochę najpierw trochę normalnie żeby samo przełączało, a potem ręcznie zmieniać czy jakoś inaczej tą procedurę wykonać ?