Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  28 gru 2018, 17:37
 warmińsko-mazurskie
#270558
Dziś wrzuciłem borda 30bit ...AJ i włączyłem sobie doświetlanie zakrętów, które załącza się po zmierzchu, czyli rozumiem, że zależnie od czujnika RLS. Mam włącznik świateł cały czas ustawiony na światła mijania i włączone CH LH. Światła mijania zapalają się po zapłonie i gasną po wyjęciu kluczyka. Czy teraz jak zakoduję halogeny jako światła dzienne będą one same przełączały się na mijania po zmierzchu nie mając włącznika świateł z opcją AUTO? Czy będę musiał operować włącznikiem aby zmienić z dziennych na mijania?
Awatar użytkownika
By jihaad -  28 gru 2018, 20:19
 dolnośląskie
#270560
wojtas4589 pisze:
28 gru 2018, 17:37
włączyłem sobie doświetlanie zakrętów, które załącza się po zmierzchu, czyli rozumiem, że zależnie od czujnika RLS

Doświetlanie działa gdy załączone są światła mijania. Nie ma to nic wspólnego z czujnikiem. Nieistotne czy załączysz je ręcznie czy zrobi to automat.
wojtas4589 pisze:
28 gru 2018, 17:37
Czy teraz jak zakoduję halogeny jako światła dzienne będą one same przełączały się na mijania po zmierzchu nie mając włącznika świateł z opcją AUTO? Czy będę musiał operować włącznikiem aby zmienić z dziennych na mijania?

Nie prościej zamontować włącznik auto od zadawania takich pytań? :)
Bo rozumiem, że RLS zamontowałeś skoro o nim wspominasz?

Bez włącznika AUTO, na "0" będziesz miał dzienne w przeciwmgłowych (jeśli to zakodujesz) i oczywiście wieczorem musisz przełączać na mijania (wtedy też zacznie działać doświetlanie.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  28 gru 2018, 20:46
 warmińsko-mazurskie
#270561
Doświetlanie działa gdy załączone są światła mijania. Nie ma to nic wspólnego z czujnikiem. Nieistotne czy załączysz je ręcznie czy zrobi to automat.
No chyba coś ma skoro za dnia doświetlanie się nie włącza, dopiero czujnik odczytuje zaciemnienie i doświetlanie się uaktywnia. :)
Nie prościej zamontować włącznik auto od zadawania takich pytań?
Nigdy nie miałem takiego włącznika AUTO dlatego pytam jak działa z taką kombinacją kodowania, przecież nie będę kupował nie wiedząc czy mi to zadziała.
Bo rozumiem, że RLS zamontowałeś skoro o nim wspominasz?
Był już na wyposażeniu
Bez włącznika AUTO, na "0" będziesz miał dzienne w przeciwmgłowych (jeśli to zakodujesz) i oczywiście wieczorem musisz przełączać na mijania (wtedy też zacznie działać doświetlanie.
I o to chodziło, teraz już wiem, że muszę kupić włącznik z AUTO :) Dzięki :super:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  28 gru 2018, 21:28
 pomorskie
#270563
wojtas4589 pisze:
28 gru 2018, 20:46
Doświetlanie działa gdy załączone są światła mijania. Nie ma to nic wspólnego z czujnikiem. Nieistotne czy załączysz je ręcznie czy zrobi to automat.
No chyba coś ma skoro za dnia doświetlanie się nie włącza, dopiero czujnik odczytuje zaciemnienie i doświetlanie się uaktywnia. :)
@jihaad napisał prawidłowo, przeczytaj to jeszcze raz.
Wszystko po części zależy od czułości czujnika, jeśli w dzień czujnik załączy mijania to doświetlanie działa, jeśli czujnik nie załączy i palą się dzienne to doświetlanie nie działa. U mnie w A4 B8 w pochmurne dni cały dzień palą się mijania na AUTO i doświetlanie działa.

zasada jest prosta - z dziennymi nie działa doświetlanie. Jeśli dzienne to mijania ustawione na Skandynawię to pozycji ZERO włącznika świateł nie będzie działać doświetlanie. U ciebie jest inaczej bo nie masz włącznika AUTO i wg mnie ktoś coś kombinował w przeszłości

wojtas4589 pisze:
28 gru 2018, 20:46
Bo rozumiem, że RLS zamontowałeś skoro o nim wspominasz?
Był już na wyposażeniu
ktoś coś kombinował, bo w Mk5 RLS zawsze był z włącznikiem AUTO

Masz na pewno RLS?
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  28 gru 2018, 22:23
 warmińsko-mazurskie
#270565
Mettenoos pisze:
wojtas4589 pisze: ↑
dzisiaj, 20:46
Doświetlanie działa gdy załączone są światła mijania. Nie ma to nic wspólnego z czujnikiem. Nieistotne czy załączysz je ręcznie czy zrobi to automat.
No chyba coś ma skoro za dnia doświetlanie się nie włącza, dopiero czujnik odczytuje zaciemnienie i doświetlanie się uaktywnia.

@jihaad napisał prawidłowo, przeczytaj to jeszcze raz.
Jak zmienię kodowanie na światła dzienne i wstawię włącznik AUTO to zapewne tak będzie działało, teraz mam włącznik ciągle na mijania i doświetlanie działa tylko po zmierzchu, na razie nie kodowałem dziennych bo nie chcem włączać ręcznie świateł za każdym razem
Mettenoos pisze:ktoś coś kombinował, bo w Mk5 RLS zawsze był z włącznikiem AUTO

Masz na pewno RLS?
Po prostu włącznik był zmieniony i to raczej na pewno bo siedzi jakiś zamiennik :)
RLS napewno mam :yes: nawet widzę to po działaniu wycieraczek i CH LH nie załącza się jak jest jasno
Obrazek Uploaded with fotem.pl
Awatar użytkownika
By jihaad -  28 gru 2018, 23:42
 dolnośląskie
#270566
wojtas4589 pisze:
28 gru 2018, 20:46
No chyba coś ma skoro za dnia doświetlanie się nie włącza, dopiero czujnik odczytuje zaciemnienie i doświetlanie się uaktywnia. :)

Chyba jednak nie, ale z ciekawości sprawdzę jutro u mnie na włączonych światłach w dzień.
Mimo wszystko zmień włącznik, bo koszt niewielki, a będzie wszystko jak należy.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 45