Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By lukasboss -  09 mar 2019, 8:04
 pomorskie
#272397
:fluff:

Ja mrugam gdy wpuszczam przed siebie autobus, którego nikt nie chce wypuścić z przystanku , a czy kierowca jest pijany albo czy coś ukradł tego już faktycznie nie wiem... :wacko:
Awatar użytkownika
By Pewex -  22 kwie 2019, 11:25
 wielkopolskie
#273614
Witam, jest ktoś na forum kto wsadził w ori bi-xenona instalację z zwkłej halogenowej i silniczek od regulacji ? :thank_you: :cool: Wiem że kiedyś Bartek tak zrobił i to chodziło, tylko że to było dość dawno, jest ktoś kto ma taki patencik zrobiony ? Wie ktoś czy jeżeli przełożę instalację z halogenowej do bixa to będzie opcja że jak podciągnę pin 11 do borda to będą miał długie na przesłonie :fluff: :hmmm: ? Bo regulacja ręczna to wiem że pójdzie zrobić, ale nie mogę nigdzie znaleźć info odnośnie tej instalacji ;P :cray2: :fluff:
By silveradrien -  10 maja 2019, 23:09
 podkarpackie
#274125
Witam. Jestem po montażu ori bi xenonów w golfie 5. Podłączyłem je na gotowych przejściówkach z allegro. Jednakże po odpaleniu silnika błyskają jak stroboskob na dysce... Jeżeli dobrze wszytsko zrozumiałem teraz muszę podciągnąć piny do bordnetza( mój powinien je obsłużyć, końcówka AE) i je zakodować. Jeżeli jednak chciałbym zostawić bez podłączenia tych pinów to jak jakie parametry trzeba wpisać w VCDSa bo nigdzie nie pisze...?
Awatar użytkownika
By lukasboss -  13 maja 2019, 21:00
 pomorskie
#274199
Błyskają bo nie są zakodowane. Pin, który chcesz pociągnąć służy za załączanie przesłony aby z mijania zrobiły się drogowe. Brak podłączenia spowoduje jedynie, że nie będziesz miał "długich".
Awatar użytkownika
By Pewex -  03 cze 2019, 10:39
 wielkopolskie
#274652
Siemka, bixenon założony ale na konsoli kontrolka od spalonej żarówki, przejściówki zrobione na ori wtyczkach. Idzie jakoś to obejść żeby nie było błędu? Lub jakiś patent? Żarówki ori w lampach :oczko:
Awatar użytkownika
By lukasboss -  08 cze 2019, 0:37
 pomorskie
#274845
Szukaj przyczyny w przejściówkach. Wszystko świeci w reflektorze ? Kodowanie prawidłowe ? Spr. błąd pod vcds o które oświetlenie mu chodzi.
Awatar użytkownika
By tequs -  17 lip 2020, 11:04
 łódzkie
#282643
Panowie, kupiłem przerobione zwykłe lampy na xenon. Święcą OK ale jest problem że wywala błąd żarówek długich. Jak odpalam długie to otwiera się przesłona normalnie a żarówki od długich nie świecą bo nawet nie są podłączone, coś tam w kablach jest porobione.
Jak zakodować, żeby nie wywalało nic?
Ma być zakodowane jako xenon czy jako zwykłe lampy? Tam zwykły chiński hid jest z przetwornicą

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By lukasboss -  26 sie 2020, 16:02
 pomorskie
#283133
NIe wiem co masz tam namieszane ale masz możliwość zakodowania bixenon + drogowe zwykle żarówki lub sam bixenon. Skoro drogowe halogenowe masz nie podłączone to albo trzeba to ogarnąć albo wykodować.
Awatar użytkownika
By tequs -  26 sie 2020, 16:19
 łódzkie
#283134
Zrobiłem tak, że podłączyłem drogowe normalnie i do tego przesłonę. Czyli teraz mam bi-xenon + drogowe h7. Wcześniej była cewka przesłony podłączona pod drogowe bez żarówki - dlatego wywalało błędem.
Kodowanie nic nie dawało bo są przeróbki i nie mogłem zakodować jako zwykły xenon albo bixenon :/

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By lukasboss -  26 sie 2020, 17:40
 pomorskie
#283136
no to nic więcej się tu nie wymyśli :) oryginalnie światła drogowe i przesłona bixenon są zasilane osobnymi pinami.
By Ultra_Mario -  12 sie 2021, 20:54
 dolnośląskie
#286845
Hej, może ktoś mnie nakieruje gdzie szukać problemu.

Kupiłem lampy Bi-xenon ori.
Miało nie być tylko żarników.
Nie było żarników, starterów, pierscieni mocujących.

Wszystko kupiłem.
Startery wziąłem z Vectry C bo są takich samych parametrów tylko w metalowej obudowie.
Pierścienie z Volvo i Mondeo - takie same.

Składam do kupy, koduje i lipa.
Xenon nie startuje, wszystko inne w lampie działa. Sprawdziłem tranzystory w przetwornicach, nie są spalone.

Ręce mi opadają.
Może ktoś mnie nakieruje gdzie szukać problemu.

Bord 049E, halogeny w zderzaku są i działają.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17