Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#274191
Wymieniaj cały zestaw najlepiej. Ja u siebie założyłem cały nowy zestaw Luka tutak kupowałem https://www.sprzegla24.pl/sprzeglo-skod ... opis_start wyszło sporo za to wszystko (tarcza, docisk, dwumasa, wysprzęglik, śruby).Ale uważam że kupić lepsze i mieć z głowy a nie potem bujać się z tym . Wymieniłem części dobre i auto śmiga jak trzeba. Z tą dwumasą to według mnie jak już wymieniasz najlepiej nowa (Luk/Sachs) bądź regenerowana z jakąś gwarancją, nie bierz żadnej używanej bo nawet wizualnie może być dobra a założysz i będzie gorzej chodziła jak stara.
#274244
Tu raczej chodzi o brak mocy a nie winę sprzęgła i DKZ, logi to parametry pracy silnika jak ciśnienie doładowania, praca wtryskiwaczy, zaworu EGR itp... robi się to poprzez podpięcie auta do interfejsu diagnostycznego metodą statyczną i dynamiczną. Wszystko jest na forum. Check nie musi świecić aby parametry były nieprawidłowe.

Jeśli chcesz kontynuować to nie w tym temacie
#276903
Witam

Proszę o sprawdzenie jakiej firmy jest dwumasa WVWZZZ1KZ7M026675
Na allegro znalazłem takie
https://allegro.pl/oferta/kolo-dwumasow ... 7838863836 cena 1149 zł sachs
https://allegro.pl/oferta/kolo-dwumasow ... 7839036872 cena 1289 zł luk
Będę wymieniał w boschu i tam koszt kompletu między 1400-1500 zł
Czy lepiej dopłacić i w razie szybkiego zużycia itp reklamacja ,dziwi mnie też mało kupujących dwumasy na allegro chociaż dużo taniej
Czytałem że przy okazji wymienić też uszczelniacz wału korbowego ale który to będzie i jakiej firmy bo ceny są od paru złotych za samą uszczelkę do 200 zł
#276906
Cimek pisze:
09 wrz 2019, 11:33
@ZaQu Po vin dobierzesz numer, a nie producenta. Etka pokaże numery dla sasch i luk osobno. Były stosowane przemienienie i pokaże, że oba były montowane. Jeżeli jeszcze nie było zmieniane od nowości, to najlepiej zobaczyć co tam siedzi.
Czy jest Od nowości to nie wiem bo niby została sprowadzona z uszkodzoną dwumasą i zostało wymienione a po kilku miesiącach po kupnie zaczęła stukać i tak jeżdżę z nią już z 9 miesięcy bo myślałem że'to jakiś plastik stuka.
Chciałem mieć już kupioną żeby zmienili szybko bo raczej nie będą czekać aż kupię gdzieś taniej a nie na serwisie u nich
#276909
@ZaQu Tylko, że jak oni kupią, to oni w razie gwarancji będą biegać reklamować. Zakładają kolejne a auto wraca do Ciebie. Jeżeli Ty sobie zakupisz, oni Ci podbiją papier, ale na czas uwzględnienia reklamacji zostajesz bez auta lub zanosisz drugi komplet i czekasz na zwrot. Serwisy mają też zniżki w hurtowniach.
#276910
Cimek pisze:
09 wrz 2019, 15:30
@ZaQu Tylko, że jak oni kupią, to oni w razie gwarancji będą biegać reklamować. Zakładają kolejne a auto wraca do Ciebie. Jeżeli Ty sobie zakupisz, oni Ci podbiją papier, ale na czas uwzględnienia reklamacji zostajesz bez auta lub zanosisz drugi komplet i czekasz na zwrot. Serwisy mają też zniżki w hurtowniach.
chyba zapłacę więcej i w razie szybkiego zużycia to reklamacja,jak założyli ,kupili to niech się martwią
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15