Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By Stratoss -  01 cze 2019, 14:47
 łódzkie
#274599
Witam.
Czy w 1.9 tdi bxe we wlocie powietrza jak idzie od pasa jest ta czapka a z tyłu jest dziura to tak ma być czy czegoś nie posiadam?
Tak jak na zdjęciu jedna część idzie w pas przedni, później czapka od góry i rura kierunkowa do filtra a tylna cześć ma dziurę. Tak to na wyglądać?
Jeżeli czegoś brakuje proszę o uświadomienie mnie. W etce są jakieś dziwne rzeczy i nie rozumiem zbyt o co tam chodzi.

Jeżeli nie w to miejsce dodałem temat z góry przepraszam.
Obrazek
By Stratoss -  01 cze 2019, 18:56
 łódzkie
#274608
Tzn? Czego bo nie rozumiem. Rura jest napewno, to co w pas przedni wchodzi też jest, tylko się pytam czy ta dziura z tyłu tego ustrojstwa jest normalna nawet widać ją tutaj. Chodzi o nią
Obrazek

Dodano po 15 minutach 13 sekundach:
U mnie wygląda to tak.
Obrazek

Dodano po 13 minutach 59 sekundach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy tam powinna być jakaś zaślepka czy coś? Na 1 zdjęciu? O ten otwór od spodu cały czas mi chodzi, słabo go widać ale mam nadzieję że widać go na 1 zdjęciu co palce trzymam

Dodano po 9 minutach 33 sekundach:
Szukając na allegro i necie we wszystkich była ta dziura z tyłu jakby czegoś nie było. Wydaje mi się że chyba tak ma być, ale wolę się upewnić.
By Ladarius -  11 cze 2019, 22:29
 lubuskie
#274940
Witam. Podepne się pod temat z pytaniem. Otóż jaką funkcje ten wlot pełni? Bo odkąd kupiłem samochód to zauważyłem, że go nie mam, tej górnej części, chwytu.. Jedynie idzie rura do dołu.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  11 cze 2019, 23:10
 warmińsko-mazurskie
#274942
Ladarius pisze:
11 cze 2019, 22:29
Otóż jaką funkcje ten wlot pełni? Bo odkąd kupiłem samochód to zauważyłem, że go nie mam, tej górnej części, chwytu.. Jedynie idzie rura do dołu.
Jest to po to żeby łapać powietrze do silnika
By Ladarius -  12 cze 2019, 10:43
 lubuskie
#274944
Ale bezpośrednio do niego? Czy do komory silnika. W sumie jeżdżę już tak bez tego pół roku i się zastanawiam czy nie ma to jakiegoś negatywnego wpływu na eksploatację.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  12 cze 2019, 12:25
 warmińsko-mazurskie
#274946
Tak do silnika, potrzebne do spalania paliwa, ale takie podstawy to poczytaj sobie w Google. Dołóż sobie tą końcówkę bo przez to dostaje mniej powietrza i dodatkowo możliwe, że ciągnie ciepłe spod maski.